Партерний газон
Партерним газоном називається класичний англійський газон. Даний вид газону є найбільш привабливим і має найвищий клас. Що б створити партерний газон необхідно здійснювати регулярну стрижку і полив газону, крім цього зелений килим необхідно ретельно удобрювати, прочісувати і т.д.
Партерний газон, на відміну від інших видів, є центром композиції ландшафтного дизайну. Його непотрібно прикрашати деревами, квітами та іншими рослинами. По площі партерний газон повинен бути найбільшим серед всіх елементів ландшафтного дизайну дачної ділянки.
Для створення партерного газону використовують 80% насіння тонконогу лучного і лише 20% вівсяниці червоної.
Мавританський (луговий) газон
Мавританський газон прийнято так називати луговим газоном. Пристрій мавританського газону передбачає використання близько 80-90% багаторічних злакових газонних трав і 20-10% насіння дикорослих квіток вашого регіону. В результаті утворюється суміш трав для газону, які створюють невелику квітучу галявину на ділянці, за якої практично не потрібно догляд.
Мавританський газон за способом догляду відрізняються від класичного партерного. Стрижка газону в даному випадку не застосовується, а якщо і застосовується вкрай рідко.
Ідея мавританського газону - створити квітучу галявину, яка пофарбована яскравими травами протягом усього сезону (з весни і до пізньої осені). Для цього спеціально підбираються рослини з різними періодами цвітіння: як тільки одні рослини відцвітуть, інші тільки починають розцвітати.
Звичайний (садово-парковий) газон
Звичайні, а їх так само прийнято називати садово-паркові газони вважаються другим класом газонів після класичного англійського (партерного).
Пристрій звичайного газону передбачає використання газонних трав, які одночасно стійкі до посух, механічних пошкоджень і в той же час не вимагають дуже ретельного догляду.
Якщо за звичайним газоном ретельно доглядати, то за кілька років зростання таку газонну траву можна називати навіть практично партерним газоном, тому що рівний травостій і яскраво-зелене цвітіння характерні звичайного газону.
Найчастіше садово-парковий газон використовують для створення міських парків, а так само зон пікніків і навіть дитячих майданчиків.
Не рекомендується облаштовувати звичайним газоном заїзд під машину або футбольне поле, тому для даного виду газону насінням є райграс пасовищний і вівсяниця, які не придатні для інтенсивних механічних навантажень.
Спортивний газон
Насіння спортивного газону маю високу ціну, оскільки газонна трава володіє високою стійкістю до механічних навантажень і в той же час має привабливий яскраво-зелений вигляд.
Найчастіше спортивний газон використовують для облаштування полів для гольфу і футболу.
Пристрій спортивного газону включає в себе суміш трав з наступним співвідношенням: 2 частки райграсу багаторічного/3 частки вівсяниці червоної/3 частки тонконога дібровного. Так само дачників користуються такою сумішшю трав: 3 частки мятлика лугового/1 частка костриці овечої/1 частка костриці червоної/1 частка райграсу пасовищного.
Звертаємо вашу увагу на те, що спортивний газон можна посіяти своїми руками, головне що б густота посіву становила не менше 30 г на 1 м2, інакше зелений килим буде з «лысинами» і нормально по тренуватися на ньому не вдасться.
Дикий (лінивий) газон
Дикий газон є відображенням дикорослої рослинності вашого регіону. Його прийнято називати ледачим газоном, тому що на створення цього газону йде мінімум часу і грошей, а головне догляд практично не здійснюється. Особливих заходів при підготовці грунту для дикого газону немає. Головне видалити найбільш видимі бур'яни і розсадити на території рослини, які підходять вашій місцевості.
Пристрій дикого газону передбачає висадження таких рослин, як мітлиця, райграс, тонконога та костриця. Все що потрібно, це знайти їх в посадці або біля дороги, порізати на кілька частин і розкидати по території майбутнього газону. Після цього рослини прикриваються шаром родючого ґрунту (близько 5 мм) і здійснюється полив.
Через 2-3 сезони після посадки дикого газону, зелений килим буде прикрашати ваш дачну ділянку. Головне вчасно видаляти такі бур'яни, як амброзія, лопух, осот і т.д.
Стрижку дикого газону необхідно здійснювати 2 разів на місяць завдяки чому буде проводитися боротьба з бур'янами.
Рулонний газон
Останнім часом набирає популярність рулонний газон. Його перевага полягає в тому, що дачну ділянку можна прикрасити яскраво-зеленим газоном за невеликий проміжок часу. Це розсудливо використовувати при створенні штучного пагорба, прикрасі зони відпочинку та інших елементів саду.
Пристрій рулонного газону включає в себе шар дерну, високоміцну сітку і травостій. Рулони мають довжину 2 метра і завширшки 0,4 м. Вага одного рулону газонної трави становить близько 13,5 кг (плюс мінус 1,5 кг).
Звертаємо вашу увагу на те, що самостійно створити рулонний газон у вас не вийде, тому що для цього потрібне спеціальне устаткування і технологія.
Про те, як правильно здійснювати монтаж рулонного газону читайте в цій статті.
Тіньовий газон
Якщо місцевість, яку ви хочете прикрасити газоном, оповита тінню дерев або двоповерхової вілли, необхідно застосовувати спеціальні травосуміші, що включають тіньовитривалі рослини. На сьогоднішній день в спеціалізованих магазинах існує безліч насінин, які можуть активно рости і прикрашати затінений ділянку.
Так само існують рулонні тіньовитривалі газони, що мають більш високу ціну.
Пристрій тіньового газону передбачає використання максимальної частки овсяниці червоної в травосуміші.
Міський газон
Міський газон повинен бути невибагливим, тобто складатися з газонних трав, які не вимагають частого поливу, стрижки і т.д. Так само міської газон повинен володіти морозостійкістю і стійкістю до витоптування.
Саме тому пристрій міської газону передбачає використання такого співвідношення трав: 2 частки тимофіївки лугової/1 частка райграсу багаторічного/1 частка овсяниці луговий.
На це список найбільш популярних видів газону вважається закінченим. Сподіваємося, що наша інформація стала для вас новою і корисною!