Методи боротьби з бур'янами і мохами на газоні

Якщо ви запустили свій газон, і він через деякий час перетворився на галявину бур'янів, необхідно приймати відповідні заходи по боротьбі з бур'янами і мохами. Далі ми поговоримо про найбільш простих і ефективних способів боротьби з бур'янами на газоні!

Заходи по боротьбі з бур'янами і мохами на газоні

На сьогоднішній день існує 2 методу боротьби з бур'янами і мохами на газоні: органічний (ручний) і хімічний. І той і той метод є досить ефективним, відмінність лише в розмірах газону, пошкодженого бур'янами. Розглянемо докладніше кожний з методів.

Органічні засоби боротьби з бур'янами і махами

Як ми вже згадували вище, органічні засоби боротьби з бур'янами і мохами являють собою ручну роботу, яка заснована на тому, що б видаляти бур'яни руками або спеціальним садовим інструментом.

Механическая борьба с сорняками с помощью инструмента

Механічна боротьба з бур'янами за допомогою інструменту

Ефективність даного методу полягає в тому, що віддалене від бур'янів простір заростає газонної травою, а чим щільніше росте газон, тим менше місця залишається для росту бур'янів та мохів.

Механическая борьба с сорняками

Механічна боротьба з бур'янами

Звертаємо вашу увагу на те, що даний метод не дозволяє повністю позбутися від бур'янів, а лише прибрати їх велику частину (видиму).

Так само до механічного методу боротьби з бур'янами належить стрижка газону, яка дозволяє зрізати високі стебла бур'янів.

Стрижка газона как борьба с сорняками

Стрижка газону як боротьба з бур'янами

Хімічні засоби боротьби з бур'янами і мохами

Хімічні засоби боротьби з бур'янами і мохами дозволяють повністю позбутися від цих шкідників газону на підставі використання хімічних засобів - гербіцидів.

Гербіциди можуть бути як в рідкому, так і в гранульованому (порошковому стані. Область застосування гербіцидів може бути як точкова (локальне видалення мохів і бур'янів), так і суцільна (розпорошення кошти по всій ділянці).

Порошкові гербіциди представляють суцільне дію. Що б здійснити боротьбу з бур'янами і мохами порошковим гербіцидом, необхідно з допомогою садового розкидача-сівалки розсіяти гербіцид по всій площі газону і бажано здійснити полив газону. Порошковий гербіцид не рекомендується застосовувати на молодих газонах, тому що це може зашкодити їм. Так само не рекомендується здійснювати стрижку газону протягом 4 днів після обробки площі гербіцидом.

Порошковый гербицид

Порошковий гербіцид

Рідкі гербіциди використовуються на невеликих ділянках для боротьби з бур'янами і мохами на газоні. Обробка бур'янів рідким гербіцидом являє точкове поразка: за допомогою лійки, пензлики або розпилювача необхідно обробити окремі бур'яни, після чого ретельно вимити інструмент.

Точечная обработка газона жидким гербицидом

Точкова обробка газону рідким гербіцидом

Так само рекомендується використовувати для боротьби з бур'янами і мохами на газоні суміші гербіцидів з добривами для газонної трави. У цьому випадку бур'янисті рослини уражаються, а газонна трава починає активніше зростати, тим самим ущільнюючи уражене простір. Існує одне «але» в даному випадку: забороняється використовувати суміш гербіциду з добривами, якщо бур'янами уражена велика область газону, тому що в цьому випадку добрива будуть стимулювати ріст бур'янів і мохів.

Крім гербіцидів, для хімічного методу боротьби з бур'янами і мохами на газоні рекомендується використовувати пісок. У піску міститься залізний купорос і сульфат амонію, які ефективно вбивають бур'янисті рослини і мохи. Так само пісок служить хорошим добривом для газонної трави, тому сульфат амонію прискорює зростання газону. Технологія обробки бур'янів піском аналогічна використання порошкового гербіциду: необхідно розсіяти пісок по газону і полити водою, після чого почнеться процес.

Ось і всі заходи по боротьбі з бур'янами і мохами на газоні. Ми все ж рекомендуємо використовувати органічні засоби боротьби, так як вони менше шкодять газону. Ну і головне, після очищення газону від бур'янів не запускати більше свою газонну траву, інакше, як ви бачите, клопоту буде багато!

Наостанок, звертаємо вашу увагу на те, що рулонний газон не так піддається впливу бур'янів, як посівний газон!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!