Як правильно здійснити підживлення газону

Газонна трава потребує додаткової підгодівлі добривами, тому вона піддається стрижці, спеки та інших, на неї несприятливих впливів. Що б правильно здійснити підживлення рослин, необхідно знати технологію і час проведення підживлення, тому що при недбалому добриві газонна трава може ще більше пошкодиться. Далі ми розглянемо нюанси підживлення газону, а так само способи висипання корисних речовин на газон.

Навіщо потрібна підживлення газону?

Подкормка газона своими руками

Підживлення газону своїми руками

Далеко не кожен дачну ділянку може похвалитися родючими ґрунтами, які будуть придатні для газонної трави. Навіть якщо ви володієте чорноземом, з плином часу він буде втрачати свої родючі властивості, тому що всі поживні речовини вимиваються атмосферними опадами і навіть поливом.

Так як рослини одержують поживні речовини з допомогою коренів і листя (фотосинтез), газонна трава страждає від нестачі поживних речовин, тому що не підлягає регулярній стрижці, а значить, листя не можуть нормально функціонувати.

Для нормального росту газонної трави коріння повинні отримувати достатню кількість таких елементів, як азот, калій і фосфор. Так само коріння необхідна мала частина цинку, міді, заліза, марганцю та інших хімічних елементів.

У ґрунті цих елементів не вистачає для того, що б газон нормально ріс, тому їх необхідно додавати вручну, для цього і потрібна підживлення газону.

Так само підживлення газону потрібна самій грунті, адже, знову-таки, при нормальній циркуляції поживних речовин грунту навколо (листя падають на ґрунт, перегнивають і підвищують родючість) родючість самостійно підвищується. У той же час при стрижці газону, як правило, скошена трава поміщається в травозбірник і викидається, опале листя змітаються (в естетичних цілях), в результаті цього циркуляція речовин порушена і ґрунт втрачає свою родючість.

Виходячи з цього, ми спостерігаємо картину, що підгодівля необхідна не тільки газону, але і ґрунті, інакше ваша приваблива газонна майданчик за лічені тижні втратить свій декоративний вигляд.

Весняна і осіння підгодівля газонної трави

Що б відновити родючість грунту та газону необхідно використовувати спеціальні добрива, які наситять грунт потрібними мікроелементами і в результаті чого газон знову знайде свій яскраво-зелений привабливий вигляд.

Для відновлення родючості грунту і газону використовують два види підживлень: осінню і весняну.

Весняна підгодівля багата азотом, який сприяє активному зростанню газонної трави. Так як азот швидко вимивається з грунту, удобрювати газон азотними добривами дозволяється через кожні 6 тижнів до початку осені.

З приходом осені необхідно уповільнити зростання газону (бо скоро зима і потрібно консервація газону) та використовувати осінні добрива газонної трави, багаті калієм і фосфором, які зміцнюють газон і роблять його більш морозостійкою.

Підгодовувати газон необхідно у вечірній час, що б після розсіювання гранул можна було полити газон і волога не випарувалася. Якщо удобрений газон не поливати, гранули добрива обожгут рослини.

Як здійснити підживлення газону?

На сьогоднішній день добрива продаються в двох видах: гранульовані та розчинні. Гранульовані добрива розсипаються по поверхні газону, розчинні змішуються з водою і речовини розпорошуються по поверхні.

Удобрение для газона

Добриво для газону

Звертаємо вашу увагу на те, що підживлення газону необхідно здійснювати в гумових рукавичках, щоб не пошкодити руки добривами.

Перед тим як удобрювати газон, необхідно ознайомитися з інструкцією на упаковці, де вказана дозування і спосіб застосування підживлення.

Найпростіше гранульовані добрива вручну висипати з відра, але в такому випадку велика ймовірність нерівномірного розсипання добрива, а ми пам'ятаємо, що надлишок так само погано впливає на газонну траву.

Краще всього використовувати для розсипання добрива спеціальний садовий інструмент: розкидач-сівалку, яка рівномірно розсипає гранули по всій площі газону.

Применение разбрасывателя-сеялки

Застосування розкидувача-сівалки

Інструкція по застосуванню розкидача-сівалки:

  1. Засипте в ємність половину необхідного обсягу добрива
  2. На дозаторі відрегулюйте половину дози
  3. Пройдіть одну смугу газонної майданчику, потім вимкніть дозатор, розверніться в напрямку другої смуги і включіть дозатор
  4. Як тільки пройдете весь ділянку в одному напрямку, приступайте до засеванию добрива в поперек ділянки (під 90про до засіяних смугах).
  5. Після підгодівлі всього ділянки не забудьте висипати гранули з сівалки, інакше вони зашкодять ємність

Як ви бачите, покдормка газону своїми руками не представляє труднощів, головне ретельно вивчити технологію і дотримуватися рекомендацій!

Звертаємо вашу увагу, що існують так само органічні, нешкідливі для газону і грунту підживлення: кісткове борошно та перероблені морські водорості, але вони не настільки ефективні!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!