Рулонний газон: пристрій, догляд, технологія вирощування і укладання

Рулонний газон має масу переваг над посівним, основними з яких є простий догляд, швидка укладка та озеленення території за лічені тижні. Незважаючи на це, справжній англійський газон має більш привабливий вигляд і нескінченно довгий термін служби при сумлінному догляді. Сьогоднішня стаття присвячена саме рулонному газоні, а саме його пристрою і укладанні своїми руками.

Пристрій рулонного газону

Газон в рулонах

Газон в рулонах

Рулонний газон складається з міцної сітчастої основи і дерну. В основному, рулонний газон виготовляє рулонами площею 0,8 м2 і являє собою 2-метрові килимки шириною 40 см і товщиною від 20 до 25 мм. Вага одного рулону становить приблизно 15 кг, що дозволяє самостійно розгортати його на своїй дачній ділянці.

Якщо ви вирішили купувати рулонний газон для свого дачного ділянки, рекомендується ознайомитися з корисною статтею: як правильно вибрати рулонний газон, тому що на сьогоднішній день зустрічається маса виробників цих виробів, які мають погану якість, а відповідно невеликий термін служби.

Рулонний газон ідеально підходить для тих дачних ділянок, які необхідно швидко і ефектно озеленити. Даний спосіб озеленення часто використовують для облаштування створеного штучного пагорба на дачній ділянці.

Технологія вирощування рулонного газону

Звертаємо вашу увагу на те, що самостійно виростити якісний рулонний газон дуже складно і шанси отримати якісний виріб прагнуть до нуля, тому необхідно використовувати для цього спеціальну дорогу техніку та навички, якими володіють фахівці з досвідом не один десяток років.

Виробники все частіше відкривають ази технології вирощування газону, ретельно уберігаючи від всіх свою власну родзинку вирощування. В основному цей процес складається з декількох етапів:

1. Підбирається поле, бажано без ухилу, горизонтальне.

2. Проводять підготовчі роботи на полі: оранка, обробка спеціальними фрезами, вирівнювання і ретельна укочування

3. Поле розмічається на смуги для майбутнього рулонного газону. На даному етапі так само проектується магістраль системи зрошення рулонного газону.

4. Поверх підготовленої і розміченій території укладають спеціальну міцну сітку.

5. На сітку насипається тоненький шар родючого грунту.

6. Поле засівається насінням газону

7. Зверху насіння накочуються спеціальними катками

Після цього необхідно тільки стежити за ретельним поливом і підгодівлею рулонного газону, чекаючи, поки трава не виросте. Як тільки рулонний газон досягне так званої «кондиції» його готують до продажу (стрижуть і нарізають шматками) і везуть до замовника.

Технологія укладання рулонного газону своїми руками

Звертаємо вашу увагу на те, що коли рулонний газон перевезуть до замовника його потрібно відразу ж укладати, т.к. термін придатності рулонного газону в згорнутому стані дуже малий. Рекомендується здійснити укладання рулонного газону в першу добу після покупки. Якщо з якихось причин це не вдалося, матеріал ні в якому разі не допускається залишати скачати в рулонах, його необхідно розкачати на рівній місцевості і ретельно полити водою.

Виходячи з цього, до того часу як газон привезуть до місця укладання, необхідно здійснити всі роботи з підготовки території під укладання газону.

Підготовчі роботи перед укладанням рулонного газону

Перед тим як укладати рулонний газон своїми руками необхідно здійснити підготовчі роботи, які складаються з наступних етапів:

1. Розрахунок необхідної кількості рулонів. Розрахунок дуже простий і має наступну формулу: площа території під застилку газоном (м2) множимо на коефіцієнт 1,67. У підсумку отримуємо кількість рулонів.

2. Підготовка території. Даний етап включає в себе наступні заходи: прибираємо весь садовий сміття, ретельно пропалываем територію і за необхідності обробити гербіцидом (засіб для боротьби з бур'янами). Якщо грунт складається з глини, необхідно здійснити додатковий дренаж території (створення подушки з піску і щебеню).

Подготавливаем территорию под укладку газона

Готуємо територію під укладання газону

3. Створення родючого шару ґрунту. Якщо ви володієте родючим грунтом, яку перед цим ретельно удобрювали, то необхідно тільки здійснити розпушення ґрунту на глибину 5-10 див. Якщо ж грунт далеко не родюча, необхідно видалити вручну і засипати родючої (шар не менше 10 см, краще якщо 15).

4. Вирівнювання місцевості. На даному етапі родючий ґрунт необхідно ретельно вирівняти і при необхідності створити невеликий ухил для мимовільного стікання зайвої води з ділянки. Звертаємо вашу увагу на те, що газонна трава повинна знаходитися на одному рівні з садовими доріжками, тому підготовлена територія повинна бути нижче доріжок на товщину рулонного дерну (20-25 мм).

Выравнивание местности

Вирівнювання місцевості

5. Укочування грунту. Тепер необхідно ретельно укатати грунт для подальшого укладання на неї рулонного газону. Що б укатати грунт використовуємо ручної саморобний каток. Не забуваємо про різницю між висотою садової доріжки і ущільненої грунту, вона не повинна перевищувати 25 мм.

 Укатка почвы

Укочування грунту

6. Зволожте підготовлений грунт водою зі шланга. Можна на даному етапі здійснити добриво грунту. Для цього використовується або азот (в період весни-літа), або калій і фосфор (осінній період).

Процес укладання рулонного газону своїми руками

Процесс укладки рулонного газона своими руками

Процес укладання рулонного газону своїми руками

Отже, грунт підготовлена, можна сміливо переходити до процесу укладання рулонного газону своїми руками. Знову-таки, весь процес краще розбити на етапи, для більш легкого сприйняття:

1. Укладаємо газон по всій підготовленій території. Розкачані рулони необхідно укладати стик в стик, що б не було просвітів або накладки країв один на одного. Укладання рулонного газону необхідно здійснювати від однієї сторони майданчика до іншого, що б ні в якому разі не наступати на розкатаний матеріал. Якщо з якихось причин необхідно наступити на розкатаний рулон, укладіть на нього плоску дерев'яну дошку і йдіть за нею. Кріплення рулонного газону здійснюється непримітними кілочками. Забороняється згинати рулонний газон в горизонтальній площині, оскільки це спричинить за собою утворення складок і розрив стиків.

2. Здійсніть підрізування промовця (зайвої) газону. Для цього рекомендується використовувати гостру штикову лопату або звичайний ніж. Обов'язково прикрийте підрізаний рулон шаром мульчі, що б запобігти вивітрювання вологи з-під покладеного рулону.

3. Укатайте готову газонну майданчик ручним катком. Це необхідно для того, що б стики більш щільно склеїлися між собою. Якщо газонна трава занадто суха, її можна трохи змочити водою.

4. Здійснюйте щоденний полив газонної трави. Залишається тільки заливати (в прямому сенсі цього слова) газонну траву водою, що б рулонний газон швидше освоївся на вашому дачній ділянці, і ви могли насолоджуватися його приємним зовнішнім виглядом. У перший тиждень необхідно стежити за влагонасыщением газону, для цього дозволяється на краях піднімати килим і дивитися на рівень вологості грунту. При необхідності збільшити дозу поливу. Рекомендована доза становить 10-15 літрів води на 1 м2 рулонного газону. Звертаємо вашу увагу на те, що для поливу газонної трави найкраще встановити поливну установку з дощувателем, який ретельно заллє килим і не зашкодить його. Якщо ви будете здійснювати полив вручну (шлангом) необхідно використовувати спеціальну насадку, інакше прямий струмінь води зашкодить килим, тим більше якщо тиск високий.

Це і є вся технологія укладання рулонного газону своїми руками. Як ви бачите, процес досить трудомісткий і вимагає уважного здійснення кожного з етапів.

Догляд за рулонним газоном

Що б декоративним видом рулонного газону можна було насолоджуватися протягом кількох десятків років, необхідно здійснювати правильний догляд за газонної травою.

Для цього газон потрібно ретельно поливати, стригти і удобрювати.

Про полив газону ми вже казали, його треба здійснювати щодня. Якщо ви не маєте можливості кожен день самостійно поливати газон, використовуйте автоматичну систему поливу, яка не тільки заощадить ваш час, але і буде раціонально використовувати водні ресурси.

Полив рулонного газона

Полив рулонного газону

Перша стрижка газону повинна здійснюватися не пізніше ніж через тиждень після укладання. Подальшу стрижку необхідно здійснювати, коли висота трави перевищить позначку в 6 см (хоча можна стригти і при 4 см). Для стрижки необхідно використовувати газонокосарку, яка повинна бути маневрової і зручною в експлуатації.

Стрижка рулонного газона

Стрижка рулонного газону

Сподіваємося, що наша стаття принесла вам нові знання! Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: озеленення покрівлі своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!