Штукатурка шуба: сутність та переваги
Штукатурка шуба являє собою нанесення піщано-цементного розчину набризком на поверхню будівлі. Даний процес в силах здійснити навіть новачок в будівельній справі, тому все що потрібно це розчин, віник, палиця і кельма. Процес нанесення штукатурки шуби на будинок не трудомісткий і займає мало часу, порівняно з іншими варіантами обробки фасадів будівлі (сайдинга, зрубу, обкладка природним каменем тощо). Матеріальних витрат практично немає, єдині витрати - придбання цементу і кольорового пігменту для забарвлення розчину (за бажанням).
Переваги штукатурки шуба наступні:
- Гарний декоративний вигляд споруди
- Відсутність матеріальних витрат
- Легкість нанесення штукатурки
- Гарні захисні властивості шуби
- Відмінна звуко - і теплоізоляція
Недоліком є той факт, що вид шуби не підійде до сучасних садовим стилів (наприклад, хай-тек), а так само що шуба є пилозбірником з-за своєї рельєфної поверхні.
Чим наносити декоративну штукатурку шуба?
Наносити декоративну штукатурку шуба можна різними способами, які за однаковим прості. Краще всього використовувати спеціальну машинку для нанесення штукатурки.
Наносити розчин машинкою необхідно наступним чином: розтруб машинки тримаємо під прямим кутом до стіни, в результаті чого розчин під дією повітря з компресора наноситися невеликим шаром на поверхню. Звертаємо увагу на те, що розтруб обов'язково необхідно тримати під прямим кутом, інакше штукатурка шуба буде розподілятися нерівномірно і декоративний вигляд втратить свою красу. Наносити штукатурку за допомогою машинки необхідно в декілька шарів, якщо ви вирішили зробити перепочинок, краю набрызганного розчину обов'язково накрийте плівкою, що б захистити фасад від розтріскування.
Крім машинки можна використовувати «дідівські» способи нанесення штукатурки шуба своїми руками. Існує 3 найбільш популярних виду набрызга: віником, щіткою і через сітку, зараз ми про них і поговоримо.
Набрызгивать штукатурку віником простіше всього. Для цього необхідно використовувати розчин, віник і палицю. В одній руці тримаємо палицю, в іншій віник. Вимочуємо віник в розчині і б'ємо по палиці, яку тримаємо навпроти стіни. В результаті цього розчину розподіляється по поверхні будинку.
Щіткою так само не складно наносити штукатурку шубу на будинок своїми руками. Все що потрібно, це взяти щітку і невелику дерев'яну дощечку. Щітку занурюємо в ємність з розчином для шуби, біля стіни перевертаємо щітку і проводимо по ній дощечкою (на себе). В результаті цього розчин набрызгивается на стіну і створюється вид декоративної шуби.
Ну і останній популярний спосіб нанесення штукатурки шуби своїми руками - це використання металевої сітки. Перед стіною, на яку буде наноситися шуба, встановлюється сітка з дерев'яним каркасом і вже через неї за допомогою кельми накидається розчин. Після закінчення роботи сітка прибирається.
Як ви бачите способи нанесення штукатурки шуба своїми руками досить прості і не трудомісткі. Зараз ми поговоримо про те, як правильно створювати будинок під шубою своїми руками.
Штукатурка будинку під шубу своїми руками: послідовність дій
Як говорилося раніше, технологія оштукатурювання будинку під шубу є не складною і з нею може впоратися навіть новачок.
Першим ділом готуємо стіну для штукатурки. Якщо стіна гладка, то спеціально робимо на ній насічки, використовуючи зубило і молоток. Так само робимо невеликі отвори, але при цьому, не ушкоджуючи сам будівельний матеріал будинку (цегла або шлакоблок). Якщо стіна має нерівну поверхню, попередніх заходів робити не потрібно. Крім цього, необхідно позбутися від попередньої штукатурки, плитки або іншого декоративного облицювання, яка була нанесена раніше. Як тільки стіна буде підготовлена, йдемо далі.
Наступний етап - грунтовка стін. Для цього використовуються вже готові рідини для ґрунтовки, що продаються в будівельних магазинах. Їх ціна недорога, а якість досить хороший для того, що б забезпечити необхідну адгезію стіни з розчином. Наносити грунтовку можна кистю-макловицей, робити це необхідно один раз, але ретельно. Якщо площа стіни під шубу велика, то що б заощадити на кількості грунтовки, рекомендується використовувати розпилювач, він не тільки завдає ґрунтовку тонким шаром але і розпорошує її по всьому тріщинах і щілинах.
Після того, як стіна буде прогрунтована, чекаємо, поки вона повністю висохне, це обов'язково. Далі приступаємо до нанесення штукатурки шуба на поверхню будинку.
На даному етапі слід визначитися з розчином для створення будинку під шубою. Існує варіант нанесення гіпсового розчину, але його використовувати не рекомендується, тому що гіпс не забезпечить достатню вологозахист стіни. Перевага гіпсу лише в тому, що розчин швидше сохне.
Краще всього використовувати більш популярний, цементно-піщаний розчин. Що стосується співвідношення піску та цементу для розчину, то тут думки дуже часто розходяться. Деякі стверджують, що найкраще використовувати співвідношення 1:3 (цемент : пісок), інші наполягають на співвідношенні 1:2 і навіть 1:1. Ми все ж рекомендуємо зупинятися на варіанті 1:3, тому даний розчин вже був успішно випробуваний. Що стосується густоти розчину, то штукатурка шуба повинна мати консистенцію рідкої сметани, так її легше наносити і задовольняється вимога до зернистості розчину.
Розчин необхідно наносити в 3 шари. Перший шар наноситься звичайним кельмою і вирівнюється їм, додатково використовуючи будівельний рівень. Далі наноситься другий шар, підготовчий, товщиною в 1 см. Ну і, врешті-решт, набрызгивается останній шар, використовуючи інструменти і способи, перелічені вище. Тут слід звернути увагу на те, що шар останньої, декоративної штукатурки можна розбавити шматочками битого скла різних кольорів і порошковими колірними пігментами. Цей дизайнерський хід дозволить зробити фасад будинку під шубу ще цікавіше і привабливіше.
Якщо штукатурка під шубу своїми руками нанесена без використання колірних пігментів в розчині, фасад можна самостійно пофарбувати розпилювачем, після повного висихання штукатурки.
Серед найбільш популярних будівель для нанесення штукатурки шуба своїми руками, виділяють наступні:
- Літня кухня
- Житловий будинок
- Гараж
- Хозблок
- Цегляна огорожа. Ви здивуєтеся, але його теж декорують штукатуркою під шубою, рідко, але все ж існують приклади.
Поради з нанесення штукатурки шуба своїми руками
Для того, що б штукатурка шуба прикрашала будинку не один десяток років, її необхідно правильно наносити. Фахівці дали нам такі корисні поради:
- Погодні умови для нанесення штукатурки шуба мають бути такі: температура від 5 до 27 градусів вище нуля, без прямих влучень сонячних променів (краще в похмурий день), але і не в дощову погоду
- Всі 3 шару необхідно накидати за один процес, трохи даючи кожному з шарів підсохнути
- Економити на грунтовці забороняється, вона обов'язково повинна бути нанесена на стіну
- Для забарвлення розчину рекомендується використовувати такі порошки (мінералів): червоний залізняк, білий азбест, порошок марганцю, дрібно подрібнене кобальтовое скло, подрібнений білий мармур, порошок кам'яного вугілля і т.д. Їх необхідно додавати в розчин під час перемішування цементу і піску з водою.
- Розчин повинен бути рідким, але в той же час не сповзати зі стіни
- Для створення більшої зернистості шуби необхідно використовувати металеву сітку або палицю з віником. Що б зернистість була мінімальна, рекомендують використовувати щітку.
Це все, що хотілося розповісти про штукатурці шуба, як декоративний матеріал для обробки фасадів. Бажаємо вам удачі в створенні будинку під шубою своїми руками!