Як самостійно вибрати і посадити насіння для газону?

Першим етапом створення газону своїми руками є купівля насіння, а точніше сумішей насіння, які утворюють яскраво-зелене газонне покриття. Купівля насіння відповідальний крок, тому перед тим як купити перші, попалися на очі насіння газонної трави, необхідно знати, що з них вийде в майбутньому і які недоліки мають кожні з них. Далі ми докладно поговоримо про найбільш популярних насіння для газону, а також про технології їх посіву та догляду за молодим газоном.

Вибір насіння для газону: переваги і недоліки різних видів

Выбор семян для газона

Вибір насіння для газону

Для початку варто звернути вашу увагу на те, що насіння для газону розрізняються своїм зовнішнім виглядом, а точніше виглядом майбутнього газону (він може бути партерним, мавританським тощо). Так само насіння поділяються на такі, зносостійкі, елітні та інші, в залежності від умов на дачній ділянці. Існує так само суміш трави і микроклевера. Про всі види насіння для газону ми зараз поговоримо докладніше.

Елітна газонна суміш

Элитная газонная смесь - внешний вид газона

Елітна газонна суміш - зовнішній вигляд газону

Елітна газонна суміш підходить для створення газону на розкішному дачній ділянці. З таких насіння можна створити партерний газон, але в цьому випадку догляд за газонної травою повинен бути ретельним і щоденним, інакше рослини швидко втратять свій привабливий зовнішній вигляд.

В елітну газонну суміш входять такі трави, як костриця червона жорстка, костриця довголиста та костриця овеча. Кожна з цих трав має акуратні вузькі листя, що і робить газон розкішним і привабливим.

Перевагою елітної газонної суміші є найкращий декоративний вигляд газону. Що стосується недоліків даного виду насіння, то до них відносяться:

  • За даним газону забороняється ходити, оскільки трава не виносить механічні пошкодження
  • Під елітні газонні суміші необхідно вирівнювати поверхню до ідеалу, інакше всі нерівності відразу ж будуть видні

Виходячи з цього, ми не рекомендуємо вибирати елітні газонні суміші, якщо на своїй дачній ділянці ви з'являєтеся тільки на вихідних.

Зносостійкі насіння для газону

Износоустойчивые семена для газона детской площадки

Зносостійкі насіння для газону дитячого майданчика

Зносостійкі насіння є ідеальним варіантом для дачників, тому що вони є простими у догляді, мають декоративний вигляд і здатні витримати витоптування, а значить по них можна ходити, грати дітям і т.д.

Для зносостійкого газону використовують насіння трав пасовищного раграйса і полова. Так само можна використовувати різні широколисті дерноутворюючі трави.

До перевазі зносостійких насіння для газону можна віднести їх швидкий ріст, дешевизну і простоту догляду.

Недоліками даних насіння є не настільки привабливий вигляд, як у елітних газонних сумішей, а так само часта стрижка трави, тому вона швидко зростає.

Тіньовитривалі насіння для газону

Теневыносливые семена для газона в тени

Тіньовитривалі насіння для газону у тіні

Вибір тіньовитривалих насіння для газону необхідно здійснювати, якщо ваша ділянка знаходиться в тіні. Переваги даного виду насіння говорить сама за себе.

Серед трав для створення теневыносливого газону виділяють полевицу тонку, вівсяницю длиннолистую, а так само вівсяницю червону.

Суміш трави і микроклевера для газону

Смесь травы и микроклевера для газона - Мавританский газон

Суміш трави і микроклевера для газону - Мавританський газон

Якщо ви володієте квітучим дачною ділянкою, то суміш насіння газонної трави і микроклевера ідеально вам підійде.

Переваги даної суміші насіння:

  • Привабливий зовнішній вигляд газону
  • Дешевизна насіння
  • Газон посухостійкий
  • Слабо уражується мохами, бур'янами і хворобами
  • Не вимагає ретельного догляду
  • Не занадто залежний від удобрення
  • Якщо газон починає гнити, корені виділяють азот, що сприяє удобрення газонної трави
  • Даний газон можна стригти газонокосаркою
  • Газон з микроклевера і газонної трави самостійно витісняє бур'яни

Що стосується недоліків суміші трав і микроклевера для газону, то найбільш вагомими вважаються:

  • Неможливість обробки газону гербіцидом (це вб'є микроклевер)
  • Газон не буде ідеально рівним

Як ви бачите, переваг більше, ніж недоліків, тому є сенс вибирати дані насіння для газону.

Як посадити насіння для газону?

Здійснювати посів насіння для газону необхідно або в кінці весни або на початку осені. Рекомендується все ж засівати грунт насінням восени, оскільки у цей час частіше йдуть дощі, які необхідні для швидкого розростання насіння.

Посадку насіння необхідно здійснювати в теплу безвітряну погоду. Існує кілька способів того, як посадити насіння для газону своїми руками, а саме:

  • Вручну на око. Найбільш ненадійний спосіб, тому що в цьому випадку газон може бути не однаковою щільності в різних місцях.

    Посев семян вручную

    Посів насіння вручну

  • Використовуючи дерев'яну раму. Таким способом користуються дуже часто. Все що потрібно, це сколотити дерев'яну раму зі сторонами 1*1 метр, укласти її на підготовлену для газону грунт і згідно з рекомендаціями на упаковці (там вказано кількість насіння на 1 м2)засипати необхідну кількість насіння в раму. Далі пересунути раму і повторити процес знову і так до поки ви на око не зможете визначати кількість насіння на 1 м2.
  • Використовуючи розкидувач-сівалку. Даний спосіб посадки насіння для газону вимагає придбання цього інструменту, і якщо ви серйозно зайнялися газоном, обов'язково придбайте сівалку. Все що потрібно, це висипати половину необхідної кількості насіння в ємність і пройти весь ділянку смугами вздовж майданчика. Після цього висипати половину і засіяти насіння смугами поперек ділянки. В результаті ви зможете посадити насіння для газону швидко і рівномірно.

    Использование разбрасывателя-сеялки

    Використання розкидача-сівалки

Заходи захисту насіння під час росту газону

Як тільки ви посієте насіння на грунт необхідно захищати газон, поки висота трави не досягне 3-4 см. За цей час насіння газону можуть пошкоджувати птахи - вони люблять кататися в пилу, тим самим пошкоджуючи рівномірність посіву. Що б відлякувати птахів повтыкай в грунт гілки, прикрасивши їх різними світловідбиваючими предметами (наприклад, компакт-дисками). Так рекомендується захистити насіння з допомогою натягнутого по всій площі газону нетканого садового полотна.

Коли насіння розростатися тканину можна прибрати, тому що птахи вже не будуть шкідниками газону.

Тепер необхідно стежити за тим, що б ніхто не ходив по газону, тому що трава ще досить слабка, навіть якщо насіння зносостійкі.

Полив насіння

Полив семян с помощью системы автополива

Полив насіння за допомогою системи автополиву

Не рекомендується поливати насіння, поки повністю не зійдуть сходи. Якщо ви вже здійснюєте полив, робіть це постійно, тому якщо припиніть - зростання насіння припиниться, поки не почнуться дощі.

Поливати слід з допомогою дождвевательных установок (систем поливу) або з шланга, але з насадкою-розпилювачем.

Грунт повинна просочуватися глибоко, що коренева система газонної трави розвивалася в пошуках вологи.

Здійснювати полив необхідно вранці або ввечері.

Укочування насіння

Укатка семян ручным катком

Укочування насіння ручним катком

Після того, як ви посієте газонного насіння трави, не допускається ходьба протягом 1,5 місяця. Далі необхідно зрівняти зелений килим (до цього часу його висота буде близько 3-4 см) за допомогою ручного садового ковзанки. Укочування насіння необхідна для того що б утворилися нові пагони газонної трави і килим став більш щільним.

Перша стрижка молодого газону

Первая стрижка молодого газона

Перша стрижка молодого газону

Як тільки висота молодого газону перевищить позначку в 5 см, дозволяється здійснити першу стрижку газону. Для цього потрібно використовувати газонокосарку з налаштуванням висоти скошування і встановити ножі таки чином, що б трава скосилась на 1,5 см, а решта 3,5 см залишилися цілими.

Під час першої стрижки газону так само здійснюється механічне видалення бур'янів.

Ось і все, що хотілося розповісти вам про те, як вибрати і посадити насіння для газону своїми руками! Звертаємо вашу увагу на те, що з рулонним газоном клопоту менше, але його довговічність і привабливий вигляд на порядок нижче!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!