Поширені шкідники і хвороби газону на дачній ділянці: способи лікування газону

Величезної шкоди газонної трави наносять як хвороби, так і тварини і навіть рослини. Пошкодження не тільки погіршують привабливість газонної трави, але і сприяють гниттю і вимирання цілого декоративного ділянки. Зараз ми поговоримо про заходи по лікуванню газону, способи усунення всі шкідників з газонного ділянки, ну а так само розглянемо заходи щодо підтримання газонної трави в здоровому стані.

Шкідники газону: як їх усунути?

На сьогоднішній день найбільш шкідливими для газонного покриття є: кроти, мурахи, дощові черв'яки, собаки, коти, птахи і бур'янисті рослини. Розглянемо докладніше, як ці шкідники впливають на газонну траву, і яким чином це можна запобігти.

Кроти. Шкода кротів очевидний - вони проривають свою тунелі на земну поверхню, створюючи на газоні гірки землі, які погіршують ландшафтний дизайн дачної ділянки. Для боротьби з кротами прийнято використовувати такі заходи, як встановлення в норах кротоловок, застосування дьогтю (його різкий запах відлякує чутливих кротів), а так само встановлення вертушок (створюють неприємний для кротів стрекочащий звук).

Вред кротов для газона

Шкода кротів для газону

Мурахи. Ці комахи так само є шкідниками газону, тому що створюють свої мурашники на прикрашеному газонної травою ділянці. Для боротьби з мурахами можна використовувати спеціальні хімічні засоби, такі як перметрин і піретрум.

Муравейники на газоне

Мурашники на газоні

Дощові черв'яки. Їх шкода полягає в тому, що черв'яки виповзають на поверхню, тим самим викидаючи купки землі зі своїх норм. Ці купки часто притоптуються людьми і втоптують газонну траву, після чого вона втрачає свій декоративний зовнішній вигляд. На сьогоднішній день не існує препаратів для боротьби з дощовими хробаками. Все що ви можете зробити, це змести утворилася бруд мітлою. Рекомендується зменшити кількість дощових черв'яків, видаляючи повсть з газону, а так само підвищуючи рівень рН ґрунту (для цього потрібно використовувати торф).

Вред дождевых червей

Шкода дощових черв'яків

Собаки і коти. Домашні улюбленці так само шкодять газону. Їх сеча обпікає трав'яне покриття, в результаті чого газон жовтіє та висихає. Що б запобігти сечовипускання кішок і собак на газон, необхідно застосовувати спеціальні звукові відлякувачі, в крайньому випадку, омивати траву чистою водою, якщо побачите сечу на газоні.

Вред домашних животных газону

Шкода домашніх тварин газону

Птахи шкодять газонного покриття, тільки якщо трава молода. У цьому випадку птиці викльовують зерна травосумішей газонного покриття. Що б вирішити цю проблему тимчасово натягніть над газоном сітку, коли трава виросте її можна зняти, тому дорослому газону птахи не заподіюють шкоди.

Выклевывание молодого газона птицами

Выклевывание молодого газону птахами

Смітні рослини також є шкідниками газону, від яких найбільш складно позбутися. Для боротьби з бур'янами застосовують хімічно кошти (гербіциди) і ручний спосіб видалення бур'янів (прополка грунту). На етапі створення газонного покриття рекомендується простелити під родючим грунтом шар геотектстиля, який уповільнює ріст бур'янів.

Удаление сорняков вручную

Видалення бур'янів вручну

Хвороби газону і способи їх лікування

На відміну від шкідників газону, які частіше погіршують зовнішній вигляд покриття, хвороби газону ще й піддають ділянку вимирання, тому якщо ви виявите одну з нижченаведених проблем, негайно переходьте до її лікування.

Ділянки рослин починають жовтіти і відмирати. Це схоже на таку хворобу газону, як фузаріоз (її ще називають сніговою пліснявою) . Для лікування газону необхідно обробити поверхню спеціальним засобом - «Фунгіцид», так само потрібно провести аерацію грунту.

Фузариоз на газоне

Фузаріоз на газоні

Поява червоно-рожевих розгалужених грибків ниток на газонної трави. Це, безсумнівно, хвороба газону, звана «Червона нитка» («Laeti-saria fuciformis»). Для лікування газону необхідно частіше підгодовувати газон, а так само проводити якісну аерацію грунту. Ще однією причиною поразки газону «червоною ниткою» може бути надлишок вологи, тому створіть дренаж на ділянці.

Газон, поврежденный "красной нитью"

Газон, пошкоджений «червоною ниткою»

На газоні утворюється борошниста роса - білий наліт на листках газонної трави, який надалі тягне за собою засихання рослин. Що б вилікувати газон обробити уражену ділянку фунгіцидом і підгодовуйте рослини добривами з фосфором і калієм (в осінній період).

Газон, поврежденный "мучнистой росой"

Газон, пошкоджений «борошнистою росою»

Газон набуває рожевий відтінок. Що б вилікувати цю хворобу газону, необхідно здійснити скошування пошкодженої трави, після чого обробити газон фунгіцидом, удобрити і рясно полити.

Газонна трава змінює свій колір світлий, солом'яний. Це поразка газону грибком «Sclemtinia homeocarpa». Для лікування даної хвороби необхідно стежити за аерацією грунту, вчасно прибирати скошену траву і обробити пошкоджену ділянку фунгіцидом.

Газон, поврежденный грибком «Sclemtinia homeocarpa»

Газон, пошкоджену грибком «Sclemtinia homeocarpa»

Газон блідне, трава стає більш тонкой, зростання газонного покриття сповільнюється. Це так зване голодування газону, яке виникає при неправильному виборі добрива.

Як підтримувати газонну траву в здоровому стані?

Що б трава рідше піддавалася різним захворюванням, необхідно здійснювати такі заходи, як:

Якісна аерація ґрунту. Якщо порушується повітрообмін між кореневою системою газонної трави і навколишнім середовищем, газон починає пріти, гнити і т.д. Здійснюйте аерацію, коли грунт стає занадто твердою.

Правильна підгодівля рослин. Навесні необхідно вносити азотні добрива, восени - фосфорні і калійні. Якщо переплутати, то навесні газонна трава буде повільно рости, а в зимовий період газон буде слабо стійка до вимерзання.

Під час останньої стрижки трави слідкуйте за тим, що б висота газону до зими була не більше 10 см (але й не менше 6 см), інакше він пошкодиться сильними морозами.

При появі хвороб газону, відразу ж приймайте заходи по його лікуванню. Цей процес не можна запускати, інакше за лічені місяці газон повністю вимре.

Полив газону повинен бути помірний. Як недолік, так і надлишок води спричинить за собою хвороби газону.

Вчасно забирайте повсть і решті садовий сміття з газону, інакше трава почне пріти, тому що порушиться повітрообмін.

Ні в якому разі не ходіть по газону в зимовий період, це зашкодить його.

Ось і все, що ви повинні знати про те, як підтримувати газон в здоровому стані. Якщо ви будете здійснювати вищевказані заходи, шкідники та хвороби газону обійдуть вас стороною!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!