- Стаття
- Відео
Відео-огляд електричного і бензинового тримера
Електричний тример
Електричний тример використовується для стрижки невеликій площі газонної трави і має такі переваги:
- Практично не видає шуму
- Не вимагає частого обслуговування
- Не шкодить навколишньому середовищу
- Має невелику вагу
- Коштує дешевше бензинового тримера
Що стосується недоліків електричного тріммера, то до них відносяться:
- Слабка потужність двигуна
- Має невеликий арсенал ріжучих насадок
- Неможливо використовувати в дощову погоду або після опадів
- «Прив'язаний» до розетки, що обмежує мобільність агрегату
Отже, ви ознайомилися з перевагами і недоліками електричного тріммера, тепер можна більш докладно розглянути його конструкцію і область застосування.
Електричний тример складається з електродвигуна, ручки, штанги і виконавчого органу.
Електродвигун підключається до мережі за допомогою подовжувача. Розташування електродвигуна тримера може бути як верхнє, так і нижнє. При нижньому розташуванні електродвигуна більш зручно стригти траву, але в той же час сам агрегат має меншу потужність, а відповідно і продуктивність. Слід зазначити, що при нижньому розташуванні двигуна виконавчим органом тримера може виступати тільки волосінь або струна, ножі в цьому випадку немає можливості встановити. Так само недолік нижнього розташування двигуна електричного тримера полягає в тому, що неможливо здійснювати стрижку трави з ранку і після дощу (через роси і опадів на листках газонної трави). Що стосується верхнього розташування електродвигуна, то в цьому випадку потужність тримера є більш високою, з'являється можливість встановлювати сталеві ножі для стрижки не тільки м'якою газонної трави, але навіть і бур'янів.
Ручка тримера може бути як D-, так і J-, Т-образної, в залежності від складності та часу роботи. Добре, якщо тример має в комплекті відразу кілька ручок.
Штанга може бути розбірний або цілісною. Останній варіант забезпечує більш надійну конструкцію, але менш зручний у транспортуванні. Так само існують телескопічні штанги, які зсуваються/розсуваються, що дозволяє підібрати оптимальну довжину ручної газонокосарки.
Виконавчий орган електричного тримера (ріжуча частина) може бути представлений дисковими ножами, струною або волосінню. Перший варіант використовується тільки на потужних електричних тріммера, інші два на більш компактних і слабких.
Так само існують акумуляторні тримери, які прибирають головних недолік електричних агрегатів - обмежена мобільність. Недолік акумуляторних тримерів полягає в тому, що батареї вистачає на 20-30 хвилин роботи, а вартість самого агрегату в кілька разів вище бензинового або мережевого електричного тріммера.
Тепер переходимо до розгляду бензинових тримерів!
Бензиновий тріммер
Бензинові тріммери більш популярні серед дачників.
Перевага бензинових тримерів полягає в наступному:
- Агрегати потужні і можуть косити не тільки траву, але і кущі
- Бензинові тріммери не залежать від джерела електроенергії і є мобільними
- Немає обмежень в умовах застосування бензинового тримера
- Продуктивність дуже висока, можна стригти ділянки середніх розмірів
- В асортименті мають велику кількість ріжучих інструментів
Що стосується недоліків бензинових тримерів, то основними є:
- Високий шум двигуна під час роботи
- Постійні витрати на ПММ (масло, бензин)
- Викид шкідливих вихлопів в атмосферу
- Значний вагу агрегатів
- Більш висока ціна бензинового тримера
- Більш частий ремонт і обслуговування двигуна тримера
Як ви бачите, за те що б тример був більш потужним і продуктивним необхідно платити значні суми не тільки на придбання агрегату, але і на його обслуговування! Незважаючи на це, більшість дачників воліють все ж бензинову модель тріммера.
Отже, тепер більш детально розповімо вам про те, що собою являє бензиновий тример.
Як і електричний агрегат, бензиновий тример складається з двигуна, ручки, штанги і виконавчого органу.
Що стосується ручки і штангі, ситуація така ж як і в попередньому випадку, нічого нового немає.
З приводу двигуна потрібно уточнити кілька важливих нюансів. Двигун бензиновий тримера може бути чотиритактним або двотактним. Двотактний двигун дешевше, але більш гучний і частіше виходить з ладу. Для роботи двотактного двигуна необхідно використовувати 92й бензин у суміші з маслом. Чотиритактний двигун має спеціальний кратер для масла і окремий бачок для бензину. Ємність бачка становить від 0,5 до 1,5 літра, в залежності від потужності бензинового тріммера. Проблема всіх бензинових двигунів - нагрівання. Тому при роботі з бензиновим тримером необхідно здійснювати перерви через кожні 20-40 хвилин роботи, в залежності від рекомендацій виробників. Вибираючи бензиновий тример, звертайте увагу на виробника двигуна. Якщо це Briggs&Stratton, MTD або Honda, тример якісний і прослужить довго.
Виконавчий орган ручної бензинової газонокосарки може бути представлений не тільки у вигляді ножів, але і у вигляді спеціальної насадки під культиватор, снігоочисник, кущоріз і навіть повітродувку.
Як ми вже говорили, вага бензинового тримера значно більше, ніж в електричного агрегату, тому рекомендується додатково придбати спеціальну ремінну оснастку, представлену у вигляді одинарного, подвійного наплічного ременя і навіть спеціального ранця, який розподілить навантаження рівномірно по всьому торсу.
Ось і все, що ви повинні знати перед покупкою власного тримера для стрижки газону. Ми все ж рекомендуємо зупиняти свій вибір на бензинової моделі, оскільки потужність буде впливати на продуктивність, а отже і на час роботи. А чим швидше ви подстрижете траву, тим більше часу залишиться на відпочинок!