Як зробити культиватор для дачі своїми руками: оригінальні приклади агрегатів з фото.

Культивація в перекладі з латинського означає «оброблення» або «обробіток». Такий агрегат для дачної ділянки, як культиватор, служить для того, щоб розпушувати грунт з одночасним підрізанням коренів бур'янів. На ринку садової техніки існує безліч культиваторів різного типу: торнадо, електричні, дискові, зварювальні, фрезерні, одне - і багаторядні. Однак ціна у них іноді настільки завищена, що виникає ідея створити культиватор своїми руками.

Культиватор для дачного участкаПерш ніж приступати до власноручного створення культиватора, в першу чергу необхідно ознайомитися з його принципом дії, конструкцією та існуючими функціями. Зараз ми спробуємо у всьому цьому розібратися і навести декілька яскравих прикладів саморобних культиваторів, які напевно надихнуть вас на створення цього дива техніки.

Класифікація культиваторів

Класифікація культиваторів досить складна і різноманітна, наведемо приклади основних підвидів культиваторів для дачної ділянки.

За призначенням:

  • Передпосівні (парові) - служать для суцільної обробки поверхні
  • Просапні - з допомогою них обробляють ґрунт, що знаходиться між рядами посіву
  • Растенепитательные - для обробки грунту між рядами з добривом спеціальними мінералами
  • Універсальні - застосовуються для міжрядної та суцільної обробки грунту

За кількістю оброблюваних рядів:

  • Однорядні
  • Багаторядні

За типом робочих деталей:

  • Фрезерні
  • Дискові
  • Ротаційні
  • Лаповые

За способом кріплення до трактора:

  • Навісні
  • Причіпні

По можливості роботи під кутом:

  • Культиватори, що працюють при нахилі до 20 градусів
  • Культиватори, які працюють при будь-якому нахилі земної поверхні

За вагою:

  • Легкі - служать для роботи на невеликих ділянках
  • Середні - використовуються на глинистих грунтах
  • Важкі - професійні агрегати, які мають велику потужність двигуна і здатність приєднання додаткового устаткування

По призначенню в роботі:

  • Аматорські - бюджетний варіант, який передбачає прості агрегати, призначені для короткочасної роботи
  • Напівпрофесійні - відрізняються від аматорських великим терміном експлуатації
  • Професійні - є самою дорогою технікою, яка оснащена потужним двигуном і має високу надійність, на відміну від своїх «колег»

Як вибрати підходящий культиватор для земельної ділянки?

Для початку варто розібратися в призначенні різних культиваторів.

Легкі культиватори ідеально підійдуть для невеликої земельної ділянки, який має безліч різних зон (город, газон, сад, квітник і т.д.).

Середні культиватори підходять для великих земельних ділянок.

Якщо вам потрібно стежити тільки за належної вам землею, не варто купувати професійні агрегати, тому що вони дуже дорогі, а всім набором функцій ви навряд чи скористаєтеся. Тоді навіщо викидати гроші на вітер? Цілком достатньо буде купити напівпрофесійний культиватор, який, безумовно, прослужить вам не один сезон!

Приклади створення культиватора своїми руками

Для того, що б створити культиватор своїми руками, необхідно зовсім небагато часу і орієнтування на вже зроблений кимось саморобний агрегат. Зараз ми надамо вашій увазі 5 яскравих прикладів культиваторів, які були створені звичайними садівниками в домашніх умовах

Приклад №1 - Культиватор «Спритний малюк»

Найпростішим варіантом саморобного культиватора є саме цей варіант. Все що вам потрібно - це труба (оптимальний діаметр 24 мм, довжина відповідна зростання), колеса (не більше 20 см діаметром), дерев'яна вісь, до якої буде все кріпитися, а так само шпильки і гайки.

Спочатку прикріплюємо трубу до дерев'яного поліну (осі), а далі до цієї ж осі прикручуємо колеса за допомогою шпильок і гайок. В результаті вісь спирається на колеса (які рекомендується вирізати з металу, товщиною 2-3 мм) і піднімається на певну висоту над землею залежно від діаметра коліс. Невеликий культиватор зібраний і готовий до роботи. Все просто, швидко і легко!

Приклад №2 - «Торнадо»

Культиватор типа «Торнадо»

Культиватор типу «Торнадо»

Створення саморобного культиватора типу «Торнадо» настільки ж просте і швидке, як і в прикладі №1. Потрібні нам це складові: стрічка з пружною стали (довжина -50 см, ширина - 2 см, товщина - 1,5 мм) і дерев'яна ручка.

Все що нам потрібно - зігнути стрічку в петлю, прикріпити її до дерев'яної ручки і заточити краю напилком. Рекомендується створювати «торнадо» діаметром трохи меншим, ніж відстань між рядами (зазвичай вона становить 20 см).

Приклад №3 - Дисковий культиватор роторний

Цей варіант культиватора, створеного своїми руками, вважається більш складним, але на порядок ефективніше попередніх. За допомогою нього можна не тільки культивувати землю, але і вирівнювати її, боронувати і розбивати великі шматки землі. Малюнок нижче показує загальний вид дискового роторного культиватора, а порядок побудови зараз ми вам надамо. Що стосується необхідних деталей, умовно позначених на малюнку, до них відносяться: 1-диск, 2-вісь, 3 - втулка; 4 - велика скоба, 5-маленька скоба, 6 - шток, 7 - труба, 8 - ручка.

Дисковый роторный культиватор - схема создания

Дисковий роторний культиватор - схема створення

Спочатку приварюють опуклі диски (вони служать робочими органами культиватора) до втулок, які надягають на вісь. Далі закріплюємо осьові кінці - для цього нам потрібні шплінти, які фіксуються у великій скобі. Після цього потрібно вирізати зверху великий скоби отвір і закріпити в нього трубу з рукоятками і поперечиною. До маленької скобі приварюється шток, діаметром 24 мм і довжиною 25 см, у який в подальшому угвинчується стрижень діаметром 16 мм.

Що б додати дисків сферичну форму, необхідно попрацювати молотком - сильними ударами вибивайте чашу в центрі диска. Відразу варто зауважити, що ця робота важка і потребує не малих фізичних зусиль.

Приклад №4 - Культиватор з бензопили

Культиватор с двигателем бензопилы

Культиватор з двигуном бензопили

Що б не витрачати купу грошей на придбання мотоблоків, був поширений даний приклад, який показує наскільки легко можна створити культиватор, який працює на основі двигуна бензопили. Для його створення необхідно трохи «дружити» з технікою, а також мати або придбати деякі важливі складові, про які ми зараз поговоримо. Все що нам потрібно це:

  • Металевий кутник
  • Паливний бак
  • Труба
  • Колеса (бажано гума)
  • Зірочка на проміжний вал (41 зуб)
  • Ведуча зірочка (підійде від мопеда)

Отже, для початку за допомогою металевого куточка зварює раму для мотоблока у вигляді куба розміром 32*32 див. До верхньої частини поперечних куточків прикріплюємо двигун, нижче встановлюємо паливний бак (рекомендується зварити кронштейн 15*15 см). Далі встановлюємо опори для проміжного валу (місце - кутові верхні вертикальні стійки). Після цього опори прикріплюються до поздовжніх куточках (це потрібно для кріплення підшипників ходового валу).

Центр ваги створеного мотоблока буде припадати на опорну поверхню коліс, що робить управління культиватором більш комфортним. Для створення ручок нам знадобиться металева труба (що б ручки були жорсткими, вибирайте трубу діаметром 30мм).

Зірочки нам знадобляться для створення передавального відношення від проміжного вала до ходовому. Залежно від використовуваного агрегату і умов експлуатації необхідно коректно підібрати це передавальне відношення.

Ну і нарешті-то збираємо всі елементи агрегату воєдино і насолоджуємося його роботою. До речі перевагою саморобного культиватора є його менша вимогливість по відношенню до паливно-мастильним матеріалам, чого не можна сказати про імпортні моделі.

Як ви бачите, створення такого культиватора дійсно потребує певних технічних навичок, тому, якщо ваш «коник» гуманітарій, змайструвати таке диво техніки самостійно буде для вас непоганим завданням.

Приклад №5 - Культиватор з двигуна або електром'ясорубки

Культиватор из  электромясорубки

Культиватор з електром'ясорубки

Ще один трохи складний варіант створення пристрою для культивування землі, який заощадить ваші гроші на купівлю імпортного родича.

Перевага цього агрегату в тому, що при швидкому пересуванні гвинт буде здійснювати розбивання землі на великі шматки, а при повільному просто пом'якшить грунт.

Основний елемент такого культиватора - це редуктор. До нього необхідно приварит 2 куточка (по різні сторони), які послужать кріпленням для ручок і осі коліс. Вибір коліс дуже важливий: великі колеса не зручні, а маленькі будуть застрявати і провалюватися, тому намагайтеся підібрати середні колеса.

Далі вдосконалюється вал і за допомогою кувалди обколюють насадка для культиватора. У решти втулці розміщується вал і приварює гвинт-грунтозацеп. Рекомендується облаштовувати ручку агрегату вимикачем двигуна, що зробить роботу більш зручною.

Надані приклади є лише малою часткою культиваторів, створених власноруч, тому при наявності фантазії і любові до техніки можна створити унікальний агрегат для оранки землі. Бажаємо вам удачі і геніальних ідей по створенню садової техніки своїми руками! Рекомендуємо, так само статтю про те, як правильно вибрати мотокультиватор для дачі.

 

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!