Призначення ставка для риби
Ставок для риби ідеально підходить для тих господарів, які воліють замість відпочинку в саду стилю хай-тек, відпочити на своєму власному куточку живої природи. Рибний ставок зовсім нескладно зробити своїми руками, він добре впишеться в сад природного стилю у поєднанні із шпаківнями, напувалок для птахів, будиночком для білочки і рештою будівель для тварин, які зроблять сад місцем проживання різних пташок і звірів.
Для створення ставка для риб не потрібні високі грошові вкладення, робота спец техніки і фахівців, все, що потрібно вирити котлован, прикрасити його, заповнити водою і помістити риб, що підходять до даного регіону.
На сьогоднішній день багато дачники віддають перевагу рибних ставків, замість звичайних декоративних ставків, фонтанчиків та штучних водойм, оскільки усвідомлення того, що у вашому саду мешкають живі істоти, дозволяє більш незвичайно і спокійно відпочити, спостерігаючи за їх плаванням.
Технологія створення ставу для риби своїми руками
Отже, якщо ви остаточно вирішили створити ставок для риби своїми руками, то нижче надана інформація стане вам у пригоді.
Для початку вибираємо відповідне місце в саду: воно повинно бути доступним для сонячних променів, але в той же час не піддаватися постійному висвітленню днем, оскільки перегрів зашкодить рибкам.
Далі визначаємося з габаритами рибного ставка, спираючись на вид і кількість його майбутніх мешканців.
Ще один важливий момент - ви повинні відразу визначитися чи буде риба перезимовувати в ставку, або її доведеться виловлювати і поміщати в акваріум в житловому будинку. Від цього фактора залежить майбутня глибина ставу.
Так само необхідно визначитися з матеріалами зміцнення дна ставка. Можна застосовувати сучасні будматеріали, такі як георешітка, плівка ПВХ або бутилкаучукова плівка. Більш дешевий варіант - посипати дно гравієм.
Після цього визначаємося з рослинним світом ставка, який повинен не тільки декоративно прикрашати територію, але і відповідати виду рибок і ні в якому разі не нашкодити їм.
Визначившись з усіма нюансами, переходимо до створення ставка для риби своїми руками.
Ми обрали в якості прикладу невеликий ставок для коропів коі (японських коропів). Для цього нам знадобиться вирити ставок об'ємом не менше ніж 10 м3. На зиму риба буде поміщена в акваріум, тому глибина ставка становить 1,5 метра, а сам ставок не потрібно оснащувати спеціальними водонагрівачем.
Японські коропи не надто вибагливі до середовища проживання і підходять для клімату України, тому проблем з підтриманням їх життєдіяльності не виникне.
Отже, котлован під ставок викопали, тепер необхідно зміцнити і в той же час прикрасити дно. Для цього використовуємо гравій, з якого отсыпаем невелику подушку на дні ставка. Берег ставка можна зміцнити природним каменем середнього розміру.
Після цього додатково прикрашаємо ставок придатними вологолюбними рослинами, малими архітектурними формами, підводимо до нього садову доріжку і встановлюємо невелику крамничку, що б можна було відпочивати поруч зі ставком. Так само непоганим варіантом буде спорудити над ставком садовий місток своїми руками, це дозволить спостерігати за рибками зверху і робити прогулянку по саду більш захоплюючою.
Коли ставок буде повністю створений, рекомендується залишити його без рибок на один сезон, що б склалося екологічну рівновагу, і встановилася оптимальне середовище існування для рибок.
З приходом весни запускаємо рибок в ставок і насолоджуємося «живим ставком», створеним власними руками.
Після цього необхідно тільки стежити за чистотою ставка і годувати рибок (денна підживлення риб повинна становити 3% від їх ваги!).
Риби, що живуть у ставку
Якщо ви не знаєте, які риби можна запустити створений ставок, то краще всього вирішити цю проблему наступними 2 шляхами:
- Піти до рибалок на що знаходиться поруч ставок і дізнатися, які риби зустрічаються в даному регіоні
- Піти в спеціалізований магазин і проконсультуватися у продавця, який надасть вам переваги і недоліки кожного з відповідного виду риб.
Як ви розумієте, другий варіант більш зручний і раціональний, тому необхідно скористатися саме ним.
Звертаємо вашу увагу на те, що риби необхідно купувати в спеціалізованому рибному магазині і ні в якому разі не запускати в свій ставок виловлених риб, тому що вони можуть бути зараженими, та підданий інших хвороб риб.
Серед найбільш популярних риб, які можуть проживати в нашому регіоні, виділяють:
- Карась
- Лящ
- Окунь
- Короп
- Плотва
- Йорж
- Піскар
- Гольян
- Краснопірка
- В'юн
Можна так само запускати декоративних рибок, які мають більш привабливий забарвлення і форму: японський короп коі, золота рибка, уклейка, щука і т.д.
Ось і все, що хотілося розповісти про те, як зробити ставок для риби своїми руками. Як ви бачите, нічого складного немає, головне мати бажання і трохи вільного часу!