Призначення консервації басейну
У зимовий період грунт замерзає і розширюється, тим самим створюючи навантаження на чашу басейну. З приходом відлиги грунт починає размерзаться і тиск на чашу ще більше збільшується, в результаті чого відбувається деформація басейну: освіта тріщин, видозміна форми чаші тощо Дане негативний вплив погодних умов знижує довговічність басейну, в результаті чого, не законсервований водойма доводиться ремонтувати з приходом весни (а це трудомісткий процес, що вимагає суттєві матеріальні витрати).
Для того що б уникнути даних негативних процесів, необхідно здійснити консервацію басейну своїми руками. Проводити даний захід необхідно не з наступ зими, а на кілька тижнів раніше, коли ще немає снігопадів і заморозків.
Що б зрозуміти, що являє собою процес консервації басейну, необхідно ознайомитися з технологією і етапами даного заходу, які і відобразять сутність консервації басейну.
Що стосується інструментів і матеріалів, необхідних для консервації басейну своїми руками, то до них відносяться:
- Препарати хімічної очистки води в басейні
- Спеціальна ізоляція для електропроводки
- Чохол для басейну
- Компенсатори розширення (про них ми поговоримо трохи нижче)
- Водний пилосос (агрегат механічної очистки басейну)
Етапи консервації басейну своїми руками
Консервація басейну своїми руками процес досить простий і складається з декількох нетрудоемких етапів, а саме:
- Механічна і хімічна очищення басейну від сміття
- Демонтаж електроприладів і системи освітлення басейну
- Ізоляція електропроводки
- Монтаж компенсаторів розширення
- Злив води з магістралі водопостачання басейну
- Захист чаші басейну чохлом
Отже, розглянемо докладніше кожний з перерахованих вище етапів консервації басейну своїми руками:
Механічна очищення басейну від сміття являє собою прибирання листя, нальоту на стінках чаші і решті бруду, яка залишилася в басейні після сезону купання. Для цього краще всього використовувати ефективний очисний агрегат - водяний пилосос. У тому випадку, якщо вода дуже забруднена, її необхідно повністю злити і зробити хімічну очищення басейну, про яку ми детально говорили в статті: догляд за басейном своїми руками.
Далі переходимо до процесу демонтажу електроприладів і системи освітлення басейну. Як ви розумієте, вода з басейну повинна повністю злитися, після чого всі освітлювальні прилади демонтуються на зберігання в опалювальному приміщенні. Після того, як електроприлади будуть демонтовані, необхідно здійснити ретельну гідроізоляцію електропроводки, якщо з якихось причин її неможливо демонтувати.
Як тільки вся електропроводка буде ізольована, заливаємо чисту воду в басейн, не доливаючи до бічних форсунок чаші близько 10 сантиметрів. Вода буде перебувати в басейні протягом усього періоду консервації, тому необхідно додати в неї спеціальні знезаражуючі засоби, які так само захистить басейн від утворення мулу і водоростей.
Що б вода в басейні, розширюючись, не пошкодила стінки чаші, нам потрібні компенсатори розширення. Вони являють собою легкосжимающиеся предмети, такі як: пластикові ємності, гумові надувні дитячі іграшки і т.д. Компенсатори розширення необхідно опустити на дно, для цього до них прив'язуються саморобні «навантажувачі» (мішечки з щебенем або піском).
Після цього з магістралі водопостачання басейну необхідно злити всю воду, що б в зимовий період вона розширилася і не пошкодила труби.
Ну і, врешті-решт, басейн з водою і компенсаторами розширення необхідно накрити захисним чохлом, що запобігає попаданню снігу і сміття в чашу басейну. Для цього необхідно вибирати чохол з високоміцного матеріалу, який буде здатний витримати вагу снігу і пом'якшити механічні пошкодження чаші, якщо виникне потреба.
Ось і вся технологія консервації басейну своїми руками. Як ви бачите, нічого складного немає! Звертаємо вашу увагу на те, що вода в басейні все одно замерзне, навіть якщо додавати в неї спеціальні добавки (які являють собою антифризи) і ні в якому разі не допускається розбивати лід вручну, тому що можна пошкодити чашу і порушити процес консервації.
З приходом весни необхідно лише злити воду, прибрати компенсатори розширення і провести ретельну чистку чаші. Після цього можна заново встановити всі електроприлади і залити воду в басейн!