Басейн для дачі своїми руками: основи водопостачання

Про комфортному і насиченому відпочинку на дачі ми мріємо всі трудові будні. І ось виїхавши з міста в заміський будинок, ми насолоджуємося тишею і красою ландшафтного дизайну своєї ділянки. Доповнити цей відпочинок допоможе баня та басейн, які часто можна побачити на території новобудов. Головна проблема басейну полягає в створенні правильного водопостачання, про нюанси якого ми зараз і поговоримо.

Визначення устаткування для водопостачання басейну

Бассейн для дачи

Басейн для дачі

Отже, ми вирішили побудувати басейн на дачі своїми руками, але для початку потрібно визначитися, звідки буде братися вода, як вона буде нагріватися, куди зливатися і як очищатися. Як ви бачите, питань потрібно вирішити і багато до кожного необхідно поставитися досить серйозно, інакше довговічності та комфортності користування басейном може загрожувати провал.

Джерело води

Перше, і, мабуть, основна вимога, яка пред'являється до басейну це чистота води. Вибираючи джерело водопостачання необхідно обов'язково враховувати цю вимогу і перед початком будівництва віднести зразок води в лабораторію для аналізу.

Якщо ви вирішили використовувати воду з центрального водопостачання, проблем у цьому разі буде менше, тому що ця вода, як правило, має статус питної і придатна для басейнів.

Але якщо ви маєте поблизу знаходиться поверхневий джерело водопостачання, то для того що б використовувати воду в якості наповнювача басейну, необхідно здійснити перевірку Санпін (санітарні правила і норми), яка повинна задовольнити якість води для технологічних та господарсько-побутових потреб.

З джерелом води розібралися, тепер переходимо ближче до устаткування для водопостачання басейну.

Обладнання для водопостачання басейну

Що б правильно вибрати обладнання для водопостачання басейну рекомендується скористатися допомогою спеціалістів, і зараз ми вам пояснимо чому. По-перше, навряд чи ви добре розбираєтеся в очисних спорудах, водогрійних системах і засобах транспортування води. По-друге, обладнання для басейну повинно вибиратися на основі СНиП (будівельні норми і правила). По-третє, фахівці візьмуть за свою роботу не так багато грошей, але в той же час дозволять заощадити на виборі обладнання, тому ви можете вибрати або занадто потужне обладнання і переплатити, або занадто слабке і доведеться купувати новий, більш потужний.

Оборудование для водоснабжения бассейна

Обладнання для водопостачання басейну

Що б правильно вибрати обладнання для водопостачання басейну, необхідно створити проект водопостачання, скориставшись наступними даними (як це роблять фахівці):

  • Габарити приміщення під басейн (висота і площа)
  • Конструктивні особливості приміщення
  • Загальний план приміщення, де вказані всі існуючі прилади та сантехнічне обладнання
  • Загальні характеристики з водопостачання житлового будинку на ділянці: джерело води, вид комунікацій подачі і зливу води, вид водозбору (центральна каналізація або вигрібна яма)
  • Габарити самого басейну (глибина і площа чаші)
  • Склад води згідно аналізу Санпін

У відповідності з усіма цими даними проводиться вибір обладнання для водопостачання ділянки, а також вид самої системи водопостачання (про це ми поговоримо нижче).

Що стосується обладнання для нагріву води, то найчастіше застосовують нагрівання води в додаткових спорудах - котелень. Більш сучасний варіант нагрівання води для басейну передбачає використання швидкісних проточних водонагрівачів. В останньому випадку нагрівання води здійснюється автоматично.

Рекомендована температура води в басейні повинна бути не менше 30про. Якщо в приміщенні, де знаходиться басейн, передбачені санвузол з умивальником, гаряча вода, яка до нього підводиться, повинна бути не менш 60-65 про.

Труби для водопостачання басейну

Як не дивно, до труб для водопостачання басейну так само застосовуються особливі вимоги, виконання яких не є обов'язковим, але помітно подовжує термін експлуатації всієї системи водопостачання басейну.

Для підведення чистої води від джерела до приміщення басейну можна використовувати як пластикові труби, так і металеві. Краще віддавати перевагу більш дорогим, але довговічним труб з нержавіючої сталі.

Труби, що прокладаються по дну чаші і подають воду безпосередньо в басейн необхідно вибирати виключно з нержавіючої сталі.

Допускається монтувати технологічний трубопровід із звичайних сталевих труб.

Дуже важливим моментом є матеріал виготовлення труб для зливу та дезінфекції води. У цьому випадку не допускається використовувати металеві труби, тому що вони будуть зазнавати поразки кислотними реагентами. Рекомендується застосовувати для даних умов труби ПВХ (полівінілхлорид), які мають стійкість до негативного впливу кислот.

Трубы ПВХ для водоснабжения бассейна

Труби ПВХ для водопостачання басейну

Устаткування для зливу води з басейну

Повний злив води з басейну повинен здійснюватися один раз на два роки. Так само система водообміну басейну передбачає злив дуже забрудненої води. Крім цього з приміщення басейну повинен відбуватися злив стічних вод з санвузла. І в першому і в другому і в третьому випадку вода зливається або в центральну каналізацію, або у власну вигрібну яму.

Якщо стічна вода зливається в центральну каналізацію, додаткових заходів ніяких не потрібно. Єдине що може застосовуватися це проміжний злив води в спеціальні резервуари, обладнані насосами, які зможуть швидко перекачати воду в центральну каналізацію. Дані резервуари необхідно встановлювати поруч з басейном (в одному і тому ж приміщенні), найкраще побудувати для цього підвал під чашею басейну.

Що стосується зливу стічних вод у вигрібну яму, то тут є кілька нюансів. Стічні води із санвузлів і після дезінфекції басейну необхідно зливати в спеціальні резервуари для біологічного очищення води (биосептики, біофільтри, фільтруючі колодязі тощо). Якщо даного обладнання немає на дачній ділянці, то при наявності каналізації стічну воду після повного зливу води з басейну і поверхневого лінійного водовідведення направляють в мережу внутрішнього водостоку, а фекальні маси з санвузла і воду після промивання фільтрів направляють в мережу внутрішньої каналізації.

Що стосується обладнання для очищення води в басейні, то воно залежить від системи водообміну в басейні.

Системи водообміну в басейні

Як вже говорилося раніше, від системи водообміну в басейні залежить багато чого, в тому числі і обладнання для чищення і дезінфекції води в басейні. Серед найбільш популярних систем водообміну в басейні виділяють наливну, проточну і рециркуляційну систему, розглянемо їх докладніше.

Наливна система водообміну

При даній системі водообміну басейну, вода спочатку проходить очищення, потім надходить до обладнання для дезінфекції і після цього вже підігрівається і подається в чашу басейну.

Подача води при наливна системі водообміну здійснюється через спеціальні отвори або труби в чаші. Ця система підходить для маленьких басейнів, які мають обсяг не більше 50 метрів кубічних.

Проточна система водообміну

Проточная система водообмена

Проточна система водообміну

Дана система водообміну підходить для більш містких басейнів (близько 200 метрів кубічних) та працює за наступним принципом: вода подається в басейн без перерви і змішується з водою, яка вже знаходиться в басейні. Повна заміна води в басейні відбувається 2 рази на добу. Дезінфекція води здійснюється за допомогою додавання препаратів, які містять хлор, йод і бром. Проточну систему водообміну застосовують у саунах, фітнес-центрах і т.д.

Рециркуляційна система водообміну

Дана система водообміну в басейні є найбільш популярною і здійснюється шляхом безперервного зливання та подачі води з проміжною дезінфекцією і очищенням. При рециркуляційних водообміні можна спостерігати невелике зниження рівня води в басейні. Процес рециркуляції води наступний: забруднена вода зливається через спеціальні отвори в дні басейну, потрапляє в сектор попереднього очищення, а після нього в напірний фільтр. В результаті всього цього очищена вода нагрівається і подається знову в басейн.

Ось, власне, і все, що хотілося розповісти про водопостачання басейну для дачі своїми руками. Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що дану процедуру краще передати в руки майстрам, адже всім відома приказка «скупий платить двічі», тому краще один раз заплатити і довгі роки насолоджуватися відпочинком на дачній ділянці плаваючи у власному басейні!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!