Водяний насос для дачної ділянки: переваги, класифікація, причини поломок.

Так як в літній час постійно існують проблеми з тиском води на дачній ділянці, а іноді і зовсім не підведено центральний водопровід, доводиться знаходити варіанти самостійного водопостачання власній території. Одним з найбільш ефективних і популярних варіантів є обладнання дачі автономним водяним насосом, про який ми зараз поговоримо.

Виды водяных насосовЯкщо ваша ділянка має неглибоко розташований шар води, то купівля насоса буде просто необхідна. Водяний насос - агрегат для швидкої перекачування води під дією високого тиску. Різновид насосів, легкість в експлуатації і низька вартість робить їх дуже популярними і доступними для будь-якого дачника. За допомогою такого пристрою ви не тільки заощадите час на полив городу, але і збережете свої сили, які і так постійно витрачаються на роботу по господарству. Що стосується установки насоса, вона досить проста, якщо ретельно ознайомитися з інструкцією по експлуатації. Часто можна обійтися тільки купівлею насоса, до нього ще потрібно купувати різні шланги, перехідники, манометри, фільтри і т.д. (їх слід купувати на основі рекомендацій виробника). Перейдемо до детального опису класифікації насосів, а також деяких нюансів їх роботи.

Класифікація водяних насосів

YouTube Трейлер
Існує три основних класу насосів, в залежності від потреби застосування:

  • Водопідіймальні
  • Циркуляційні
  • Дренажні

Водопідйомні насоси

Класифікація водопідйомних насосів здійснюється на основі умов застосування і поставлених для агрегату завдань. Так само насоси діляться за умовою створення вакууму всередині них. Принцип роботи всіх пристроїв, можна сказати, що схожий - при запуску агрегату, всередині нього створюється вакуум, за допомогою якого рідина з певної ємності/резервуару потрапляє в вакуумну камеру, а з неї назовні. Розглянемо існуючі види таких насосів, і фактори, якими вони відрізняються один від одного.

  1. Вихровий насос. Створення вакууму здійснюється за допомогою вихрового колеса, яке являє собою плоский диск з радіально розміщеними лопатками. Це колесо обертається, в результаті чого рідина, потрапляючи на нього, виштовхується в напірний патрубок. Перевага даного насоса - висока всмоктувальна здатність і стійкість до бульбашок повітря, яких величезна кількість споживаної в воді. Істотний недолік такого агрегату - чутливість до зважених частинок, яких дуже багато в брудній рідині (а це значить, що не обійтися без проблем при роботі з брудною водою).
  2. Вібраційний насос (так його називають електромагнітним насосом). Принцип роботи агрегату полягає в наступному: змінне напруга подається на обмотку, тим самим притягуючи до неї якір, який змінюючи полярність, повертається у вихідне положення (якір пов'язаний з поршнем і протягом секунди може зробити близько 100 таких коливань). При такому процесі, вода під дією коливань виштовхується через спеціальний клапан в напірний патрубок. Вібраційний насос є дуже популярним серед дачників, тому що в ньому відсутні обертові елементи і електродвигун.
  3. Відцентровий насос. Є одним з найпопулярніших пристроїв, тому що має безліч варіантів виконання: поверхневий, занурювальний, з вертикальним/горизонтальним розташуванням робочого валу і т.д. Принцип роботи полягає у створенні відцентрової сили (за допомогою лопатей робочого колеса), яка під натиском виштовхує потік води.
  4. Ручний насос для води. Принцип роботи полягає у використанні фізичних сил власника. Існують поршневі і крильчасті ручні насоси. Перші здатні подавати 500-2000 мл води з глибини 20 метрів при одному робочому циклі. Крильчасті насоси можуть подавати не більше 1500 мл рідини з тієї ж глибини. Основна перевага ручних насосів - дешевизна і економічність. Вони призначені для територій, на яких немає джерела електроенергії, а також потреби у великій кількості рідини.

Циркуляційні насоси

Вони, можна сказати, що відносяться до водопідйомних насосів, але все ж служать для того, що б примусово циркулювати воду в межах поверхні території будинку. Виникає потреба в циркуляційних насосах з-за того, що насос, який знаходиться в колодязі або свердловині, не може одночасно і піднімати воду, і циркулювати її (бо не вистачить потужності, навіть у професійних агрегатів). В основному, циркуляційні насоси застосовуються в опалювальних системах. Перевага - невисоке споживання електроенергії, досить хороша продуктивність і низький рівень шуму.

Дренажні насоси

Дренажні насоси вважаються вельми популярними в приватних будинках, розташованих у селах. З їх допомогою можна легко позбутися від дощової води, фекальних і каналізаційних стоків. У залежності від рівня забрудненості рідини, дренажні насоси можуть бути виготовлені різних матеріалів, які вагомо впливають на ціну агрегату. Приміром, пластмасовий виконання насоса підійде для чистої води, а ось для забрудненої води добре підійдуть корозійностійкі металеві агрегати. Що стосується насосів, які служать для відкачування фекальних мас, їх конструкція зроблена по особливому: матеріал деталей насоса зроблений з коррозиестойкого металу, стійкого до хімічних реакцій, а сама конструкція передбачає подрібнювач, який знижує можливість застою виділяються стічних вод (тому подрібнює надходять частки великого розміру).

Особливості технічних характеристик водяного насоса

Особенности технических характеристик водяного насоса

Особливості технічних характеристик водяного насоса

Для початку, чоловік, який бажає придбати водяний насос, повинен визначити умови роботи агрегату. В залежності від глибини залягання водного пласту, необхідно вибрати тип насоса: занурювальний або поверхневий. Так само варто визначитися з вибором ручного або електричного насоса (якщо в даній місцевості існують часті проблеми з подачею електроенергії, краще зупиниться на виборі перового). Як тільки ви визначите тип насоса, слід перейти до наступного критерію - співвідношення можливостей насоса з поставленим завданням (якщо насос може впоратися з невеликим будинком, то не факт що він впорається з величезним котеджем). Далі необхідно підібрати потрібні вам технічні характеристики насоса, про яких ми і поговоримо зараз.

Продуктивність - найважливіша технічна характеристика будь садової техніки. Продуктивність водяного насоса показують величину обсягу води, яку агрегат може перекачати за одиницю часу (зазвичай приймаються кубометри на годину або літри в хвилину).

Напір - друга за важливістю технічна характеристика, за допомогою якої визначається максимальна величина, на яку насос здатний підняти воду.

Що б правильно розрахувати дані характеристики, які потрібні для дачної ділянки, необхідно враховувати витрату води, гідравлічні опору на ділянці, кількість проживаючих, а також, скільки техніки у будинку споживає воду. Якщо не правильно все це розрахувати, готової системі може виявитися малий тиск (або взагалі відсутні), після чого доведеться все переробляти.

Як зробити водяний насос своїми руками?

Для того що б власноруч зробити водяний насос, вас знадобляться такі матеріали:

  • Гофрована труба
  • Колода
  • Втулка з клапанами
  • Кронштейн

Схема побудови:
1. Кінці труби закриваємо втулками з клапанами

2.Один кінець гофрованої труби прикріплюємо до плаваючого колоді, інший до кронштейна.

Принцип роботи:

Поміщаємо колоду в джерело води (річка, водойма). Під час коливання хвиль, гофрована труба буде стискатися і тим самим качати воду. При сильних поривах вітру спостерігалася продуктивність насоса 25 тонн води/добу.

Такий складний механізм буде хорошим постачальником води для вашого дачної ділянки, але тільки якщо погодні умови будуть слушними (як вже говорилося, потрібні сильні пориви вітру).

Ознаки поломки водяного насоса

Признаки поломки водяного насоса

Ознаки поломки водяного насоса

Ніщо в нашому світі не вічно. Навіть якщо ваш водяний насос виготовлений елітним виробником, поломка неминуча. Причиною може бути все що завгодно, починаючи від застарілих електромереж і закінчуючи важкими умовами експлуатації.

До явних ознак того, що ваш насос слід нести в ремонт, є:

Падіння рівня напору

Пульсація тиску

Вода почала сочиться з-під фланця або стиків

Підвищення рівня шуму

Збільшення вібрації

Підвищення енергоспоживання

Перше що виходить з ладу і є джерелом усіх цих проблем - електродвигун. Як тільки насос перестав працювати у звичайному режимі, не зволікайте і відразу ж несіть його в ремонт, що б обезопасится від неминучої критичної поломки. Ні в якому разі не займайтеся самостійної налагодженням обладнання, тому що мало того що це дуже складно, так ще й вкрай небезпечно для здоров'я!

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!