Переваги та область застосування збірних конструкцій на дачних ділянках

Зведення капітальних будівель потребує великих матеріальних витрат, вільного часу і допомоги фахівців. Що робити тим, у кого немає ні часу, ні можливості на те, що б зробити садову будівлю за лічені дні? Вихід є і ним користуються вже не одну тисячу років, просто люди з плином часу і наукового прогресу про нього забули. Отже, вихід для зайнятого дачника - збірні конструкції, які так само можуть гармонійно доповнити загальний ландшафтний дизайн саду, при цьому дозволять зробити його більш функціональним.

Збірні конструкції для дачної ділянки: сутність, переваги, умови застосування

Сборные конструкции жилых домов

Збірні конструкції житлових будинків

Збірні конструкції застосовуються ще з давніх часів, згадаймо хоча б звичайні намети або навіть курені - вони складаються з міцного каркаса, обтягнутого тканиною.

Якщо ще більше перемотати час, можна згадати, що в часи Радянського Союзу, а саме в 50-ті роки, було активно задіяно будівництво панельних багатоповерхівок. Вони зводилися за кілька днів і могли бути придатні як місце житла через тиждень після початку будівництва.

Сборная конструкция многоэтажки

Збірна конструкція багатоповерхівки

На сьогоднішній день виробники садових будівель і малих архітектурних форм для дачної ділянки повернулися до ідей минулого і почали активно застосовувати збірні конструкції для своїх виробів. Безумовно, збірні садові споруди знову стали популярними, тому що мають наступні важливі переваги:

  1. Дешевизна збірних конструкцій. Дана перевага обумовлюється тим, що збірні конструкції виготовляються великим потоком на заводах, які використовують недорогу деревину, метал і т.д. Незважаючи на це, збірні садові конструкції мають довгий термін служби і володіють високою міцністю.
  2. Простота складання конструкцій. Знову-таки, повернемося до того, що всі елементи збірної конструкції виготовляються на масовому виробництві, де відразу ж вирізаються кріплення, матеріал обробляється антисептичними засобами і облагороджується різними «родзинками». Тому все, що вам потрібно після придбання збірної конструкції, це змонтувати її на потрібному місці, тим більше що виробники завжди вкладають до виробу покрокову інструкцію по зведенню.
  3. Простота демонтажу конструкції. Тут все і так зрозуміло, якщо конструкція швидко збирається, те в розбиранні труднощів не повинно бути, якщо звичайно ви не залишили збірну металеву споруду на зиму у дворі, де вона встигла трохи поржавіти, тим самим елементи кріплення по прихватывались один до одного.
  4. Компактність. Ще одна важлива перевага збірних конструкцій полягає в тому, що їх можна в розібраному вигляді укладати де завгодно: в хозблок, літньої кухні або навіть на горищі, тому що вони будуть займати зовсім небагато місця.
  5. При купівлі збірних конструкцій не потрібні додаткові матеріальні витрати на роботу спец техніки або фахівців. Технологія монтажу/демонтажу досить проста і швидка. Так само до цього перевазі можна віднести той факт, що збірні конструкції не вимагають додаткових витрат на придбання фарб, лаків, кріплень тощо, всі ці нюанси передбачені виробником, а це означає, що товщина гаманця після покупки ніяк не буде змінюватися!

Як ви бачите, переваг у збірних конструкцій для дачної ділянки досить багато, тому все-таки є сенс придбати їх, якщо ви не можете приділити увагу будівництва капітальних споруд.

Серед недоліків збірних конструкцій виділяють:

  • Відносно невелика довговічність у порівнянні з капітальними будівлями
  • Міцність і стійкість на рівні тимчасових або не часто використовуваних будівель.
  • Естетичний вигляд збірних конструкцій не зрівняється з капітальними будівлями з дерева, цегли або каменю.

Виходячи з цього, слід зазначити, що збірні конструкції можуть підійти для наступних садових будівель:

Так само збірні конструкції застосовують для зведення котеджів і житлових будинків, але в цьому випадку використовуються так звані сендвіч-панелі, які дозволяють зводити міцне і тепле житло за дуже короткі терміни.

Ще одна область застосування збірних конструкцій, це геодезичні куполи, які зводяться у вигляді півсфери, що служить для створення житлових будинків, ангарів і т.д.

Геодезический купол

Геодезичний купол

Крім цього, збірні конструкції стали активно застосовувати для зведення басейнів на заміських ділянках. Такий варіант став дуже доцільним, оскільки створення капітального басейну вимагає не тільки великих грошей і роботи фахівців, але і ретельного догляду за басейном.

Більш новий вид збірних конструкцій - зомы. Інформації щодо них поки ще не зовсім багато, але з упевненістю можна сказати, що незабаром вони стануть одними з топових видів збірних конструкцій. Зомы застосовують у зведенні куполів церков, а також для прикраси міських парків і алей. Виходячи з цього, можна сміливо говорити, що в ландшафтному дизайні садової ділянки застосування зом буде вельми розумним і унікальним.

В кінці можна додати, що зараз виробництвом якісних збірних конструкцій зайнялося багато популярних будівельних брендів, а це означає, що незабаром можна буде побачити більш міцні і довговічні конструкції для дачної ділянки, які цілком ймовірно прийдуть на зміну капітальних будівель.

Ми ж вам все-таки рекомендуємо не поспішати з будівництвом житлових приміщень із збірних конструкцій і застосувати більш традиційний метод, але з сучасними матеріалами - піноблок з обшивкою сайдингом і т.д. Якщо ви вас все одно зацікавили збірні конструкції, то хоча б перше що зробіть, використовуючи їх - це альтанку або теплицю і якщо результат із плином часу вас порадує, переходите до чогось більш серйозного!

Бажаємо вам побільше креативних ідей у створенні садових будівель своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!