Перевага печі барбекю
Переваги печі барбекю можна перераховувати і перераховувати. Найбільш вагомими перевагами зони барбекю є:
- Можливість відпочинку холодної вночі
- Дана споруда заманює друзів на відпочинок компанією
- Їжа, приготована на печі-барбекю набагато смачніше, ніж просто запечена в духовці
- Дизайн печі-барбекю може гармонійно доповнити і прикрасити садовий декор
Де потрібно розміщувати піч барбекю?
Одним з найбільш важливих вимог для комфортного відпочинку в зоні барбекю вважається правильне місце розташування даної споруди. Добре якщо планування місця для печі барбекю здійснюється під час проектування всього дачної ділянки.
Якщо дачну ділянку вже створений і всі садові споруди зведені, то при виборі місця для зони барбекю слід враховувати такі рекомендації і вимоги:
- Піч барбекю доцільно розміщувати поблизу альтанки, патіо або тераси, що приготування їжі здійснювалося поруч з місцем відпочинку компанії
- Якщо дачна ділянка не має зон відпочинку, перерахованих вище, то рекомендується поряд з піччю барбекю встановлювати садові меблі у вигляді столика і крамничок
- Щоб дим від барбекю не потрапляв в житловий будинок, піч необхідно встановлювати з підвітряного боку приміщення
- Встановлення відкритої печі-барбекю поблизу будинку суворо заборонена, оскільки це ставить будинок до самозаймання
- Установка печі-барбекю поряд з рослинами не рекомендується, тому що вони можуть загинути від надмірного тепла, що віддається піччю
- Забороняється встановлювати піч-барбекю поблизу сховища легкозаймистих речей (наприклад, сховище сухих дров)
- Так як відпочинок з барбекю найчастіше влаштовується ближче до вечора, продумайте функціональне освітлення зони відпочинку, яка не тільки зробить її більш безпечною, але і декоративно прикрасить всю присадибну територію
- Якщо зона барбекю буде перебувати в саду, замость майданчик тротуарною плиткою або іншим матеріалом, що б підвищити комфорт перебування в зоні відпочинку (навряд чи комусь сподобається ходити по мокрій після дощу траві, тим більше що вытоптанный газон помітно погіршить вигляд садової ділянки).
- Якщо піч-барбекю встановлена на відстані від зони відпочинку (альтанки або тераси), необхідно з'єднати споруди садовою доріжкою
Відмінність печі-барбекю від вуличного каміна та мангалу
Камін, мангал і піч барбекю мають загальну схожість - у всіх будівлях власноруч створюється полум'я, яке використовується в різних цілях.
Призначення мангалу - швидко і зручно приготувати шашлики або запечену рибу, причому мангал не може бути елементом декору садової ділянки.
Що стосується вуличного каміна і печі-барбекю, то люди дуже часто плутають їх між собою, тому дизайни будівель можуть бити ідентичні. Відмінність барбекю від каміна полягає в тому, що конструкція вуличного каміна не мають решітки для приготування м'яса на вогні.
Призначення вуличного каміна полягає у створенні теплою романтичної атмосфери, а ось піч-барбекю може не тільки стати елементом романтики, але і як кухонне пристосування для приготування їжі.
Так само відмінністю цих двох будівель є той факт, що вуличний камін може бути тільки стаціонарним, а піч-барбекю буває і переносний.
Переносні печі-барбекю є дуже популярними, тому що мають наступні переваги:
- Недорогі
- Компактні
- Існують в різних дизайнах, кожен їх яких може доповнити практично будь-який садовий стиль
Що стосується стаціонарних печей барбекю, вони виготовляються з цегли або природного каменю (залежно від загального садового декору).
На відміну від вуличного каміна, стаціонарна піч барбекю оснащена ґратами для смаження м'яса, чавунної жаровнею для запікання і ємністю для вугілля. Конструкція стаціонарної печі барбекю передбачає знімну решітку, яку легко мити і можна ховати на зимовий час, що б вона не піддалася корозії.
Так само одним з відмінностей печі барбекю є загальний вигляд прилеглих до неї елементів, приміром, навряд чи хто-небудь зробить вуличний камін сполученим з кухонним столом, а ось для печі-барбекю таке з'єднання є досить зручним і правильним.
Як побудувати піч-барбекю з цегли своїми руками?
Будівництво печі-барбекю з цегли своїми руками є трохи складною роботою, яка вимагає знання певних професійних навичок, таких як кладка цегли, створення вентиляції печі і димоходу, робота з розчином і т.д. Тому настійно рекомендується скористатися для такої роботи допомогою фахівця.
Якщо ви все ж налаштувалися побудувати піч-барбекю своїми руками, рекомендуємо вам створити найпростішу, але так само зручну конструкцію:
За допомогою вогнетривкої цегли викладаємо П-подібну форму печі, висотою рівня вашого пояса (не менше 1 метра). Між паралельними стінками конструкції закріплюємо 2 решітки на відстані близько 30 см один від одного. На верхню решітку буде викладатися м'ясо, тому її необхідно робити з більш крупної сітки, а ось нижню - для вугілля, необхідно підбирати з більш густий дрібної сітки.
Ось вам зручний, а головне майже без витратний спосіб створення печі-барбекю своїми руками!
Наостанок хочеться приділити трохи уваги тому, як правильно доглядати за пічкою барбекю. Що б споруда прослужили вам якомога більше часу, слід враховувати наступні рекомендації:
Після кожного відпочинку з барбекю необхідно чистити сітку від залишків вугілля (але тільки тоді, коли решітка охолоне, можна на наступний день)
Що б грати не піддавалася корозії, на зимовий період знімайте її і заносите в хозблок
Якщо піч-барбекю не захищена навісом, обов'язково придбайте для неї чохол, який слід використовувати до приходу холодів з дощем і снігом
Якщо піч барбекю доповнена елементами декору з дерева або металу, обробіть їх захисними антисептичними засобами.
Рекомендується ознайомитися зі статтею про те, як правильно оформити піч барбекю своїми руками!