Планування дачної ділянки своїми руками: коротка інструкція з наочними прикладами фото

Будівництво заміського будинку завжди починається з планування ділянки. Для того що б ділянку був не тільки красивим, але і зручним для проживання до планування території необхідно підійти дуже серйозно. Розглянемо, як правильно спланувати дачну ділянку, а так само фото приклади найбільш вдалих планувань заміського будинку.

Як здійснити планування дачної ділянки?

Удачная планировка дачного участка

Вдале планування дачної ділянки

Для того що б правильно розпланувати дачну ділянку, насамперед необхідно крок за кроком проаналізувати всі переваги рельєфу, який є переважаючим на даній території.

Якщо територія в цілому рівна, але має невеликі ями, їх необхідно вирівняти.

Якщо весь ділянка являє собою суцільний схил або пагорб, не варто засмучуватися, тому що за допомогою підпірних стінок і прикраси в стилі альпійської гірки можна зробити унікальний дачну ділянку, який буде привертати увагу навколишніх і вас в тому числі.

Після того як земна поверхня ділянки буде підготовлена приступаємо до визначення розміщення всіх споруд в саду, в тому числі і житлового будинку.

Господарські будівлі та житловий будинок можна зробити як окремими будівлями, так і одним великим блоком.

Житловий будинок повинен бути особою ділянки, тому його рекомендується розміщувати на передньому дворі, а от різні сховища для садового інвентарю, курники і зони відпочинку краще будувати за житловим будинком, прибираючи їх від очей гостей.

Якщо стара планування ділянки мала водойму або рослини, не обов'язково їх усувати, навпаки, можна залишити, використовуючи як елементи садового декору.

Поради з планування дачної ділянки

Насамперед необхідно визначитися з тим, які споруди в саду будуть перебувати на дачній ділянці, і які функції вони будуть виконувати. Стандартна планування має такі складові:

  • Основа - житловий будинок
  • Додаткові господарські будівлі - літня кухня, гараж, госпблок, горище, колодязь і т.д.
  • Споруди для відпочинку - літній душ, тераса, патіо, альтанка, дитячий майданчик, баня, басейн і т.д.
  • Сад і город - теплиці, клумби, овочеві грядки

Після того, як ви вибрали необхідні будівлі, слід визначитися з матеріалом їх виконання та стилем, бо врешті-решт, повинен створюватися гармонійний садовий стиль.

Дуже важлива порада - робіть гараж на передньому дворі, що б він знаходився в одному з передніх кутів і мав невеликий заїзд, вимощений міцним матеріалом.

Дитячий майданчик у вигляді будиночка на дереві або пісочниці повинна бути побудована в місці, яке постійно перебуває під наглядом дорослих. Ідеальний варіант - передній двір або територія, на яку виходять кухонні вікна.

Перед тим як приступати до планування ділянки, необхідно ознайомитися з нормативними документами, в яких зазначені мінімальні допустимі відстані між будівлями, органи контролю планування і послідовність реєстрації спланованого дачної ділянки. Якщо не враховувати цей рада, в майбутньому у вас можуть з'явитися проблеми з законом.

Слід зазначити, що на схильному ділянці, яка розташована з південної сторони, житловий будинок слід розміщувати на найвищому місці.

Якщо на спланованому ділянці все ж залишиться трохи вільного місця, облаштуйте його клумбою з декоративних квітів або садовими фігурками, які доповнюють загальний ландшафтний дизайн території.

Плодові дерева найкраще висаджувати між вуличною дорогий і власним огорожею дачної ділянки - так і місце можна заощадити і «особа» ділянки облагородится.

Планування ділянки 6 соток

Ділянка являє собою 600 квадратних метрів земної поверхні. На даній ділянці ми розмістимо такі споруди:

  • Садовий будиночок 20 кв.м.(!)
  • Хозблок (включає літній душ з туалетом, сарай, і купу компосту) 15 кв.м.
  • Стоянка для машини 8 кв.м. (4м*2м)
  • Зона відпочинку 75 кв.м.
  • Теплиця і грядки з овочами/фруктами 121 кв.м.
  • Садові доріжки 42 кв.м.
  • Дерева, кущі та клумби з квітами 319 кв.м.

Дачна ділянка розташовується довгою стороною вздовж дороги. Як ви бачите, житлове приміщення не дуже велике, тому в ньому ми будемо перебувати в літню пору року на вихідних.

Серед плодових дерев слід вибирати черешню, яблуню, абрикос і персик.

Чагарники рекомендується вибирати наступні: аґрус, смородину, малину і жимолость.

Житловий будинок необхідно розташовувати на передньому ділянці не далеко від огорожі, а хозблок краще заховати за житловим приміщенням подалі від зони відпочинку.

На вільній від будівель території рекомендується вистелити газонну траву і встановити кілька малих архітектурних форм, наприклад, фонтанчик або колодязь.

Планування ділянки на 10 соток

Ділянка 10 соток дозволить нам побудувати більш функціональне житлове приміщення, а також встановити комфортні зони відпочинку великих розмірів у порівнянні з попереднім варіантом.

Планування ділянки на 10 соток наступна:

  • Житловий будинок з верандою 150 кв.м.
  • Хозблок 17 кв.м.
  • Зона відпочинку 150 кв.м.
  • Грядки овочів і фруктів 120 кв.м.
  • Теплиця 25 кв.м.
  • Сад 485 кв.м.
  • Садові доріжки 53 кв.м.

Принцип розміщення будівель в саду такий самий, як і для ділянки в 6 соток, тільки в даному варіанті з'являється можливість додаткового озеленення ділянки декоративними деревами і кущами, біля всіх садових будівель: зони відпочинку, садових доріжок, житлового будинку і т.д.

Так само на ділянці такого розміру можна спорудити невеликий басейн і альтанка з барбекю і декоративним освітленням.

Фото приклади планування дачної ділянки

Що б ви наочно побачили варіанти планування дачної ділянки своїми руками, надаємо вам кілька фото прикладів:

Рекомендуємо ознайомиться зі статтею про те, як зробити функціональне освітлення дачної ділянки своїми руками.

 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!