Як поліпшити дренаж газону на дачній ділянці?

Створення дренажу газону, власне як і всієї садової ділянки, є обов'язковим заходом. Звичайно, зручніше створювати дренаж під газон під час підготовки ґрунту, але якщо ви вже постелили (або засіяли) газонну траву, дренаж так само можна здійснити. Далі ми розглянемо способи поліпшення дренажної системи газону, а так само чинники, які впливають на надмірне влагонасыщение ґрунтів на ділянці.

Причини надлишку вологи на газоні

Визначити необхідність створення дренажу на газоні досить просто. Якщо вода застоюватися на газонної трави, при цьому довго не йде в грунт, значить необхідно здійснити дренаж під газон.

Плохой дренаж газона

Поганий дренаж газону

Причини надлишку вологи на газоні можуть бути різними, наприклад:

  1. Після інженерно-будівельних робіт на ділянці, під час яких спец техніка укатала грунт, будівельники не перекопують утрамбований грунт, а просто насипають поверх неї ще один розпушений шар.
  2. Якщо на дачній ділянці немає центрального водостоку (що буває дуже часто), грунт може насичуватися від власної каналізації.
  3. Низинні ділянки по своїй природі належать до місць, схильних до заболочування.
  4. Дуже часто причиною надлишку вологи на газоні є прорив водопровідної праці, що проходить на ділянці.
  5. Ще один природний фактор - глинистий грунт, яка має погане вологопоглинання
  6. Ну і найбільш імовірною причиною надлишку вологи на газоні є неглибоке розташування грунтових вод на ділянці.

Так само надаємо вашій увазі ще кілька способів визначення поганого дренажу на газоні:

  • Газон почала хворіти: змінив свій колір, листя почали підгнивати і т.д.
  • На газоні утворюються мохи та водорості
  • Затінені ділянки газонної трави почали обростати травою, схожою на очерет

Способи поліпшення дренажної системи газону своїми руками

Покращити дренажну систему газону своїми руками не так вже й складно, головне спочатку визначити причину надлишку вологи на ділянці і на підставі цього прийняти необхідні заходи. Зараз ми детально розглянемо способи поліпшення дренажу на газоні, в залежності від причини надлишкового вологонасичення грунту.

Якщо причиною надлишку вологи на газоні є водонепроникна грунт, то тут два виходи із ситуації. Перший вихід здійснюється перед посівом газону. Необхідно зняти водонепроникну товщу порід (близько 35 см) і замість нього створити дренажний шар з 15 см щебеню, 5 см піску і 15 см родючого грунту.

Дренажный слой под газон

Дренажний шар під газон

Другий вихід із ситуації здійснюється, коли вже газонна трава дозріла і видаляти її не доцільно. У цьому випадку необхідно застосовувати аерацію газону - проколювання грунту садовими вилами, що так само підвищується дренажні властивості грунту.

Аэрация почвы под газон

Аерація ґрунту під газон

Якщо причиною надлишку вологи є втрамбований грунт після інженерно-будівельних робіт, її необхідно самостійно перекопати і розрівняти садовими граблями.

Ще одна причина, яку ми згадали вище, є високий рівень ґрунтових вод на ділянці. У цьому разі необхідно створювати глибинний і поверхневий дренаж на ділянці, завдяки якому вода буде стікати за межі ділянки. Для створення капітального дренажу на ділянці рекомендується скористатися послугами інженера-гідротехніка, який за відносно низьку ціну спроектує вам всю систему дренажу на ділянці, підбере найбільш оптимальні елементи дренажу і здійснить монтаж всієї системи.

Що б прибрати зайву воду з ділянки розташованого на схилі, рекомендується створити прості дренажні водовідвідні канави або встановити в найнижчій точці дачі дренажні ями

Ось і все, що ви повинні знати про створення дренажу на газоні. Як ви бачите, способів поліпшення дренажної системи газону своїми руками досить багато, тому можна вибрати підходящий саме для ваших умов!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!