Створення водовідвідної (дренажної ) канави на дачній ділянці

Створення дренажу на дачній ділянці, що підлягає затопленню, є невід'ємною процедурою. На сьогоднішній день існує безліч видів поверхневого і глибинного водовідведення, які досить ефективно справляються зі своєю роботою. Зараз ми поговоримо про те, як зробити найбільш простий і дешевий дренаж на дачній ділянці, створивши водовідвідну канаву.

Переваги водовідвідної (дренажної) канави

Водовідвідна канава є найбільш дешевим дренажним спорудою для дачної ділянки. При створенні водовідвідної канави не потрібно використовувати дорогі будматеріали, спец техніку і бригаду професіоналів, достатньо лише мати штикову лопату.

Создание водоотводной канавы на дачном участке

Створення водовідвідної канави на дачній ділянці

Незважаючи на те, що водовідвідна канава є дешевим і простим спорудою, вона відмінно справляється зі своєю роботою, а саме швидко відводить дощові опади за межі ділянки.

Що стосується недоліків водовідвідної канави, то до них відносяться:

  • Більш низька ефективність порівняно з поверхневим лінійним водовідведенням
  • Невеликий термін служби водовідвідної канави
  • Менш привабливий вигляд, ніж в інших систем водовідведення
  • Вимагає частого ремонту, тому бічні укоси обсипаються, а сама канава забивається

Водовідвідну канаву часто можна побачити, приїхавши в сільську місцевість, де вона широко застосовується жителями. Найчастіше водовідвідні канави виходять за межі ділянки і зливають опади у центральний водотік.

Слід звернути вашу увагу на те, що не допускається випускати воду з канави до наступних об'єктах:

  • Неукріплені розмивні яри
  • Ставки, де здійснюється лов риби
  • Непроточні ставки
  • Водойми, які оснащені пляжними територіями для відпочинку
  • Місця, які за своїми особливостями рельєфу піддаються заболочування (наприклад, замкнені низини)

Способи зміцнення водовідвідних канав

Як вже говорилося раніше, водовідвідні канави мають високий недолік - розмивання і обвалення стінок, внаслідок чого по кілька разів на сезон доводиться їх ремонтувати.

Для того, що б викреслити цей недолік, рекомендується зміцнювати водовідвідні канави, і зараз ми розповімо як.

Найбільш простий метод зміцнення канав - це створити на дні і по боках дренажний шар з піску і щебеню (гравію). Товщину піщано-щебеневої подушки роблять від 8 до 10 див.

Укоси водовідвідної канави рекомендується зміцнювати обсевом різних дикорослих або декоративних рослин, вони не тільки прикрасять канаву, але і своєю кореневою системою захистять її від осипання.

Так само рекомендується використовувати більш сучасний метод, який використовується не тільки для зміцнення водовідвідних канав, але і для зміцнення схилів і різних перепадів рельєф. Цей метод передбачає зміцнення водовідвідної канави георешеткой, яка кріпиться на дно і з боків за допомогою металевих костилів.

Ще один спосіб зміцнення водовідвідних канав - вимощення всієї траншеї природним каменем. У цьому випадку ви не тільки зробите оригінальну привабливу канаву, але й забезпечите їй довгий термін служби.

Крім вищевказаних способів можна перерахувати ще безліч ідей для зміцнення водовідвідних канав своїми руками, тому рекомендуємо вам спиратися не тільки на цей матеріал, але і на свою фантазію, використавши підручні засоби.

Технологія створення водовідвідної канави своїми руками

Технология создания водоотводной канавы своими руками

Технологія створення водовідвідної канави своїми руками

Насамперед необхідно проаналізувати, які місця на дачній ділянці піддаються скупченню води. Для цього потрібно дочекатися проливного дощу та відразу після його закінчення вийти і оглянути всю територію.

Після цього створюємо план дачної ділянки і відзначаємо на ньому місця, схильні до скупченню атмосферних опадів. Саме через ці місця і буде проходити водовідвідна канава.

Перед тим, як переходити до риття канав, необхідно вибрати схему їх розташування, яка залежить від нахилу земної поверхні дачної ділянки. Найбільш вдалий варіант-це коли ділянка знаходиться під невеликим ухилом до центрального водовідведення. У цьому випадку досить просто вирити канаву, що має однакову глибину по всій довжині. При невеликому ухилі території канава може мати П - чи Г-подібний вигляд. Якщо дачна ділянка розташована на строго горизонтальній території (що буває досить рідко), необхідно створювати водовідвідну канаву по всьому периметру ділянки.

Найбільш ефективною схемою розташування водовідвідних канав на дачній ділянці є схема в вигляді «ялинки».

Схема расположения водоотводных канав "елочкой"

Схема розташування водовідвідних канав «ялинкою»

Як тільки визначилися зі схемою розташування водовідвідних канав, переходимо до процесу риття.

Використовуючи штикову лопату, вириваємо дренажні канави, які мають такі розміри: ширина 0,5 м; глибина 0,7 м; бічні укоси по 30про. Що б здійснити досить швидкий стік води і запобігти застою води на ділянці, водовідвідна канава повинна мати невеликий нахил. Рекомендується створювати ухил в кілька градусів шляхом збільшення глибини канави на 1 см з кожним метром довжини.

Звертаємо увагу на те, що якщо по лінії проходження водовідвідної канави будуть траплятися кущі або дерева, їх необхідно витягувати, тому насадження сприяють швидкому забивання канави.

Якщо раптом водовідвідна канава повинна буде проходити через садову доріжку і по-іншому ніяк не провести, щоб обійти перешкоду, то в даному випадку рекомендується прокласти під доріжкою азбестову трубу, яка зробить обхід більш-менш компромісним.

Як тільки водовідвідна канава вийде за межі дачної ділянки і зіллється з центральним водотоком, зміцнюємо її відповідним ландшафтного дизайну матеріалом. Це і є вся технологія створення водовідвідної канавки своїми руками.

Ми все ж рекомендуємо використовувати більш сучасні і естетично привабливі методи відводу води, такі як лінійний та точковий водовідвід!

Не забуваємо регулярно чистити канаву і прикрашати за допомогою декоративних рослин або малих архітектурних форм, які приховають всі прогалини в дизайні і додадуть водовідвідної канави більш привабливий вигляд.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!