Якою має бути дренажна система на дачній ділянці?

На сьогоднішній день можна з упевненістю сказати, що дачну ділянку на схилі є поганим місцем розташування. Його, звичайно ж, необхідно зміцнювати, але в той же час відсутні роботи по створенню складної системи водовідведення з ділянки, оскільки атмосферні опади сходять з території самопливом. Зараз ми поговоримо про те, які бувають дренажні системи на дільниці, а так само розглянемо їх достоїнства, недоліки і область застосування.

Призначення дренажної системи на дачній ділянці

Дренажная система на дачном участке

Дренажна система на дачній ділянці

Насамперед, розглянемо джерела підвищеної вологості на дачній ділянці. Першим, і найбільш небезпечним джерелом підвищеної вологості грунту на дачній ділянці є близьке розташування водоносного пласта (ближче ніж 2 метри від земної поверхні). В даному випадку ваш дачну ділянку схильний до наступного негативного впливу:

  1. Надлишок вологи сприяє загибелі багатьох рослин, тому що вони починають гнити
  2. Від надлишку вологи на дачній ділянці утворюється підвищений скупчення комах
  3. Неприємний запах вогкості
  4. Ділянка підлягає заболочуванню
  5. Підвальні приміщення та цокольні поверхи будівель схильні до затоплення, у них часто утворюється цвіль
  6. У зимовий час відбувається руйнування капітальних конструкцій: зрушення стін, зміщення кутів, перекіс у вертикальній і горизонтальній площині
  7. Теплоємність усіх будівель значно погіршується

І це ще далеко не весь перелік негативного впливу высокорасположенного водоносного горизонту. Тому якщо в оголошенні з продажу вас заманив дешевий дачну ділянку, перед покупкою обов'язково проводьте геологічну розвідку місцевості, інакше проблем буде достатньо.

Крім невеликої глибини водоносного горизонту, дачну ділянку так само може затоплюватися атмосферними опадами, які так само сприяють негативному впливу на рослинний світ і конструкції будівель.

Тому якщо ви ще не створили дренажну систему на дачній ділянці, обов'язково приступайте до роботи з настанням весни.

Дренажна система на дачній ділянці сприяє відведення надлишку вологи за межі ділянки шляхом створення водоотливочных магістралей різної конструкції. Ось і настав час поговорити про те, які ж бувають різновиди дренажних систем.

Різновиди дренажних систем на дачній ділянці

Дренажні системи на дачній ділянці діляться на глибинні і поверхневі. Глибинні витоки конструюють при неглибокому заляганні водоносного пласта, а поверхневі для відведення атмосферних опадів.

У свою чергу, поверхневий водовідлив може бути точковим і лінійним, а глибинний загальним і місцевим.

Поверхностный дренаж на даче

Поверхневий дренаж на дачі

Якщо поверхневий водовідлив не вимагає особливих підготовчих робіт (достатньо лише визначити місце скупчення калюж), то для створення глибинного дренажу необхідно обов'язково скористатися допомогою спеціалістів, які зроблять геологічну розвідку ділянки і підберуть найбільш ефективний метод осушення грунту.

Глубинный дренаж

Глибинний дренаж

Виходячи з цього, звертаємо вашу увагу на те, що поверхневий водовідлив не складно зробити своїми руками, а глибинний дренаж краще передати в руки професіоналів.

Тепер трохи докладніше розглянемо кожну з систем дренажу на дачній ділянці.

Система поверхневого дренажу на дачній ділянці

Система поверхностного дренажа на дачном участке

Система поверхневого дренажу на дачній ділянці

Як ми вже говорили, поверхневий дренаж може бути лінійний та точковий. На дачній ділянці рекомендується комбінувати 2 види в один, це не тільки підвищить ефективність водовідливу, але і заощадить матеріальні засоби.

Лінійний дренаж

Лінійний дренаж на дачній ділянці, як правило, проводиться через всю площу дачної ділянки, проходячи через місця скупчення води до центральної каналізації або водозбірника.

Лінійний дренаж складається з жолобів, пескоприемников, дощоприймачів та декоративних решіток. На сьогоднішній день існують різні матеріали виготовлення елементів лінійного дренажу, які в свою чергу впливають на довговічність та ціну всієї системи.

Точковий дренаж

На відміну від лінійного дренажу, точковий дренаж використовується для локального збору води. Найчастіше точковий дренаж встановлюють під стоком дощової води з даху, а так само в місцях поливу газонної трави та інших декоративних рослин, що б не утворювалося скупчення води, яке може спровокувати процес гниття рослин.

Що б точковий дренаж був ефективним, необхідно ретельно проаналізувати рельєф дачної ділянки, на основі чого розраховують ухили жолобів та інші нюанси.

Точковий водовідвід складається з дощоприймачів та транспортної магістралі з труб (жолобів).

Система глибинного дренажу на дачній ділянці

Як зазначалося раніше, глибинний дренаж може бути місцевим і загальним. Дані підвиди глибинного дренажу так само поділяються і мають різну сферу застосування, і зараз ми коротко поговори про кожного з них.

Місцевий дренаж

Місцевий глибинний дренаж, як правило, монтується з метою відводу води від певної садової споруди. Якщо на ділянці переважають піщані грунти, то місцеві дренажі виконують функцію загального глибинного дренажу.

Місцевий глибинний дренаж ділиться на пластовий, кільцевої та пристінний.

Пристінний дренаж рекомендується використовувати для відводу води від підвалів.

Пристенный дренаж

Пристінний дренаж

Кільцевий дренаж ефективний для відводу води від фундаментів будівель, а так само, як і пристінний для осушення підвальних приміщень. Дуже часто кільцевий дренаж використовують разом із загальним глибинним дренажем, коли останній не досить якісно виконує свою роботу. Кільцевий дренаж являє собою створення дрен по периметру споруди на глибині нижче підлоги будівлі. Мінімальна відстань від дрен до стін будівлі повинна складати 5 метрів.

Пластовий дренаж, на відміну від перерахованих вище систем водовідливу, необхідно створювати в момент будівництва споруди (при підготовчих роботах). Пластовий дренаж являють собою дренажну піщано-щебеневу подушку, яку розташовують під спорудою. Висота подушки повинна становити 20 див. Звертаємо вашу увагу на те, що пластовий дренаж створюється на глибині 2,5-3 м під майбутнім будівництвом. Крім дренажної подушки, в даній системі укладаються дрена, на відстані 0,7 -1 м від фундаменту будівлі (по зовнішньому контуру). Як раз ці дрена і забезпечують водовідлив. Доцільно комбінувати пластовий дренаж з кільцевим і пристінний.

Загальний дренаж

Общий дренаж

Загальний дренаж

До загального глибинного дренажу відносяться:

  • Систематичний дренаж ділянки (комплекс глибинних дрен, які застосовуються в тому випадку, якщо потік підземних вод є нечітко виражену)
  • Головний дренаж (перетинає потік чітко виражених підземних вод по всій їх ширині)
  • Берегової дренаж (необхідний для осушення берегів водойм, які можуть знаходитися на ділянці)

Загальний глибинний дренаж охоплює всю територію дачної ділянки і сприяє ефективному осушення всього дачної ділянки. Комплекс заходів щодо створення загального глибинного дренажу є досить складним, витратним і вимагає роботи професіоналів. Але все ж, якщо ви вже зіткнулися з такою бідою, як високе розташування підземних вод, необхідно обов'язково створити систему загального глибинного дренажу на дачній ділянці.

Це і є всі існуючі дренажні системи на дачній ділянці, як ви бачите, їх багато і є можливість підібрати певну систему або скласти комбінацію з декількох, що підвищить якість дренажу на дачі.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!