Використання водяних насосів, фільтрів і аераторів для догляду за ставком

Що б декоративний штучний ставок на дачній ділянці був привабливим і придатним для життєдіяльності рослин і рибок, необхідно здійснювати догляд за допомогою спеціальної техніки. Дана техніка дозволяє підтримувати ставок в чистому стані протягом усього року, навіть у холодну зиму. Далі ми розглянемо види обладнання для ставка, а так само їх призначення.

Види обладнання для ставка

Виды оборудования для пруда

Види обладнання для ставка

На сьогоднішній день існує безліч функціональної техніки, яка може самостійно здійснювати догляд за ставком. Вид обладнання залежить від призначення ставка: якщо він просто декоративний, потрібні фільтри і насос, якщо рибний, то додатково ще необхідно обзавестися аератором.

Серед найбільш популярного обладнання для ставка необхідно обов'язково використовувати наступні агрегати:

  • Скіммер
  • Фільтр очищення води
  • Аератор
  • Водяний насос
  • Авторазмораживатель

Далі детально розглянемо призначення кожного виду обладнання для ставка.

Скіммер

Призначення скімера - видаляти з поверхні води садовий сміття, в основному опале листя. Існує три види скімерів: стаціонарні (бічні), плаваючі і на фіксованій стійці.

Стаціонарний скіммер застосовується під час проектування ставка, тому його фіксація здійснюється в чашу ставка. Перевага стаціонарних скімерів полягає в тому, що вони ледь помітні та не погіршують зовнішній вигляд ставка.

Плаваючий скіммер працює навіть при невеликому рівні води у водоймі.

Скіммер на фіксованого стійці застосовується, якщо ставок має глибину від 0,6 метрів. Завдяки своїй конструкції скіммер на фіксованого стійці автоматично може підніматися вгору/вниз, якщо рівень води в ставку зміниться.

Фільтр

Фільтри очищають воду від різного роду забруднень (механічного, хімічного, біологічного і т.д.)

Застосування фільтрів обов'язково і на рибних та на декоративних ставках.

Якщо очисні фільтри не встановлювати, за короткий проміжок часу ставок стане брудним і його зовнішній вигляд зіпсуватися.

На сьогоднішній день існують наступні види фільтрів для очищення ставу:

Фільтр механічного очищення (очищає воду від водоростей та іншого садового сміття). Виконавчим органом механічного фільтра є спеціальний відсік з кварцовим піском або дрібним гравієм, через який проходить забруднена вода. Фільтр механічного очищення встановлюється всередині чаші ставка.

Фільтр біологічної очистки. Являє собою ємність з бактеріями і мікроорганізмами, які очищають ставок від таких забруднювачів, як залишився корм для риб, залишки водоростей і т.д. Фільтр біологічної очистки необхідно встановлювати на березі ставка.

Фільтр ультрафіолетової очищення представлений у вигляді ультрафіолетової лампи, яка своїм випромінюванням очищає воду від бактерій. Фільтр ультрафіолетової очищення необхідно встановлювати на березі поблизу ставка.

Водяний насос

Застосування більшості фільтрів очищення води не може здійснюватися без такого обладнання для ставка, як водяний насос.

Водяний насос використовується для створення фонтанів, водоспадів, вечнотекущих струмків і т.д .

В залежності від обсягу ставка та висоти подачі води в ставку, насоси можуть бути поверхневими і зануреними.

Занурювальні насоси для води є менш потужними, але за то не шумлять і не псують своїм виглядом загальний ландшафтний дизайн. Якщо ви бажаєте очистити воду, або створити невисокий фонтан, заглибного насоса вам буде цілком достатньо.

Поверхневі насоси є більш потужними. Вони здатні перекачувати великий об'єм води і подавати його на кілька метрів вгору. Недоліком поверхневих насосів є їх ціна, видаваний шум і той факт, що агрегати треба додатково захищати від поганих погодних умов (поміщати в водонепроникні щити, робити навіси тощо).

Аератор

Якщо ви створили рибний ставок, без аератора вам ніяк не обійтися. Призначення аератора - додаткове насичення води киснем.

Дане обладнання для ставка запобігає цвітіння води, а так само кисневу голодування рибок і рослин.

Конструкція аератора являє собою компресор з шлангочкой, яка поміщається в ставок і виділяє кисень.

Існують наступні види аераторів:

Донний аератор. Призначений для того, що б приховувати дане обладнання для ставка від очей відпочиваючих. Все що ви будете бачити це бульбашки кисню у воді, сам аератор встановлюється на дні і непримітно функціонує.
Поверхневий аератор. Встановлюється на водній поверхні ставка і вільно плаває, насичуючи воду киснем. Його недолік полягає в тому, що обладнання погіршує декоративний вигляд ставка, особливо якщо в ставку додатково плаває скіммер.

Авторазмораживатель

Що б здійснити догляд за ставком в зимовий час, необхідно обзавестися авторазмораживателем для ставка. Призначення авторазмораживателя - підтримувати плюсову температуру води при морозах в зимовий період. Це необхідно для того, що б вода збагачувалася киснем, який може не доходити до зимуючих рибок через кірки льоду.

Як правило, авторазмораживатель встановлюється на дні водойми, краще, коли обладнання вкопується у грунт на 30-35 див.

Ось і все обладнання для ставка, яку повинен мати дачник, що має на прибудинковій території декоративна водойма. Кожний з агрегатів має відносно невелику ціну, тому краще придбати один раз обладнання, ніж витрачати гроші щовесни на реставрацію водойми!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!