Вибираємо насос для штучного струмка на дачі

Господарям дач, володіє справжнім природним струмком на ділянці дуже пощастило, тому що все, що потрібно доглядати за ним. Але якщо ваш ділянка суцільний газон і ви хотіли б встановити невелику гідротехнічна споруда, рекомендується створювати штучний струмок. Його не складно зробити, а головною проблемою виявиться правильний вибір водяного насоса. Далі ми поговоримо про те, як правильно вибрати водяний насос для штучного струмка на дачній ділянці!

Як працює водяний насос?

Искусственный ручей на дачном участке

Штучний струмок на дачній ділянці

Отже, що б зробити штучне водоймище, нам необхідно вирити відповідний котлован, здійснити гідроізоляцію стінок і залити воду. Якщо вода буде просто стояти в штучному струмку, ніякого декоративного вигляду не утворюється. Але якщо зробити штучний струмок «живим», що б він тягнувся вздовж дачної ділянки з невеликим рухом води і водоспадом, тоді така ідея, безсумнівно, прикрасить ландшафтний дизайн території!

Якщо просто вирити довгастий котлован і підвести до його верхній точці водоподающую трубу, а до нижньої каналізаційну, то в такому разі місячний рахунок за воду вас збанкрутують, тому витрата води буде величезним.

Можна зробити все набагато розумніше і простіше: заповнити котлован водою і встановити водяний насос в самій нижній точці штучного струмка. Робота водяного насоса буде полягати в фільтрації і перекачуванні води з нижнього рівня струмка до верхнього, завдяки чому створюється постійний замкнутий цикл. Це і витрата води значно заощадить і зробить штучний струмок «живим».

Різновид водяних насосів для штучного струмка

Водяні насоси підрозділяються на глибинні і поверхневі. І ті, й інші можна використовувати для створення штучного струмка.

Занурювальні насоси не шумлять, але в теж час мають досить низькою продуктивністю і виходять з ладу при нестачі води. Поверхневі насоси зможуть перекачувати великий обсяг води, але в той же час шум на ділянці не дозволить комфортно відпочити, а сам агрегат необхідно захищати від попадання води на його поверхню.

Так само слід звернути увагу на те, що занурювальні насоси можна не боячись залишати включеними на протязі всього сезону, їх цикл дії автоматичний і безпечний для людини.

Далі ми поговоримо про те, як правильно вибрати водяний насос для штучного струмка.

Вибір водяного насоса для штучного струмка

Головними характеристиками водяного насоса є витрату та напір води. Витрата води показує, який обсяг води здатний перекачати агрегат за одиницю часу. Напір води так само є важливим, тому що показують, наскільки високо насос може подати воду.

Звертаємо вашу увагу на те, що будь-водяний насос має наступну залежність: чим більше витрата води, тим менше її натиск, і навпаки.

Виходячи з цього, при виборі водяного насоса для штучного струмка ви повинні знати необхідний напір і витрата води. Витрата води визначається об'ємом ємності під штучний струмок (обсяг котловану), його обчислити нескладно. Напір води визначається, як висота від нижньої точки насоса (місця його занурення) до точки подачі води з насоса до струмка (верхньої точки).

Рекомендуємо вам купувати водяний насос з запасом напору і витрати, тому можливо ви в майбутньому захочете розширити межі штучного водоймища.

Так само слід враховувати швидкість протікання води: якщо ви хочете створити інтенсивної протікає струмок, необхідно віддавати перевагу більш потужному поверхневого насоса, а якщо вам до душі тихе дзюрчання струмочка, з цим впорається і насос.

Від виробника водяного насоса теж дуже багато залежить, чим якісніше агрегат, тим довше він прослужить, але в цьому випадку ціна буде на порядок вище. Серед найбільш оптимальних виробників насосів в категорії ціна/якість рекомендуємо віддавати перевагу компаніям: AL-KO, Forte, Aquario, Sprut, Champion, Sturm і т.д.

Ми все ж таки рекомендуємо вам використовувати занурювальні насоси, тому з штучним струмком вони зможуть впоратися і в той же час не завадять комфортному відпочинку на дачній ділянці!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!