Матеріали для створення штучної водойми
Найбільш простим і дешевим способом створення чаші штучного водоймища є придбання готової формочки. Зараз ринок будівельних матеріалів і аксесуарів для ландшафтного дизайну пропонує покупцям, як дешеві пластикові форми, так і більш якісні ємності зі скловолокна. Недоліком пластикових форм є низька довговічність, що не можна сказати про форми з скловолокна.
Ще один спосіб створення основи під штучний водойму це гідроізоляція котловану плівкою. В такому випадку здійснюється досить якісна гідроізоляція штучного водоймища, монтаж якої не займає багато часу. Слід звернути увагу на те, що в якості плівкового покриття штучного водоймища можна використовувати звичайну поліетиленову плівку, ПВХ плівку і бутилкаучук. Найбільш дешевий і недовговічний матеріал це поліетиленова плівка, її рекомендується використовувати для створення тимчасового штучного водоймища. Більш якісний і міцний матеріал гідроізоляції - плівка ПВХ (полівінілхлорид), яка є найбільш популярним матеріалом гідроізоляції водойм на сьогоднішній день. Довговічність плівки ПВХ становить від 10 до 15 років, що мінімум в 5 разів перевищує довговічність поліетиленової плівки. Ну і найбільш стійким до механічного і хімічного впливу є бутилкаучук. Даний матеріал має високу ціну, тому його рідше використовують в будівельній справі і ландшафтному дизайні. Незважаючи на це, достоїнствами бутилкаучуку є простота монтажу і найвища довговічність (понад 50 років).
Ще один економічний спосіб створення основи штучного водоймища це самостійна заливка бетонної чаші. У цьому випадку матеріальні витрати дорівнюють витратам на купівлю готової формочки, але зате довговічність бетонного штучного водоймища набагато вище пластикового. Для того що б зробити підставу штучного водоймища з бетону, необхідно звести опалубку, укласти прути арматури і залити бетонний розчин. Недоліком бетонного підстави є трудомісткість робіт.
Ну і найбільш сучасним способом створення основи штучного водоймища є покриття котловану рідкою гумою. У цьому випадку використовуються спеціальні рідкі полімери, які наносяться на земну поверхню шарами, що дозволяє створити водоймище будь-якої форми. Перевагою рідкої гуми є висока довговічність матеріалу (близько 50 років), стійкість до механічних пошкоджень і екологічність матеріалу. Але в той же час недоліками є висока ціна продукції і необхідність найму фахівців, тому укладання рідкої гуми вимагає навичок у роботі.
На цьому перелік матеріалів для створення штучного водоймища закінчується. Як ви бачите, при різних матеріальних витратах можна підібрати відповідний матеріал для створення чаші водойми своїми руками!