З чого зробити підставу штучного водоймища своїми руками?

Найбільш складним і трудомістким етапом створення штучного водоймища є створення основи водойми (чаші). На сьогоднішній день існує безліч будматеріалів з яких можна самостійно зробити чашу для водойми і зараз ми розглянемо найбільш популярні матеріали.

Матеріали для створення штучної водойми

Найбільш простим і дешевим способом створення чаші штучного водоймища є придбання готової формочки. Зараз ринок будівельних матеріалів і аксесуарів для ландшафтного дизайну пропонує покупцям, як дешеві пластикові форми, так і більш якісні ємності зі скловолокна. Недоліком пластикових форм є низька довговічність, що не можна сказати про форми з скловолокна.

Готовая чаша для водоема

Готова чаша для водойми

Ще один спосіб створення основи під штучний водойму це гідроізоляція котловану плівкою. В такому випадку здійснюється досить якісна гідроізоляція штучного водоймища, монтаж якої не займає багато часу. Слід звернути увагу на те, що в якості плівкового покриття штучного водоймища можна використовувати звичайну поліетиленову плівку, ПВХ плівку і бутилкаучук. Найбільш дешевий і недовговічний матеріал це поліетиленова плівка, її рекомендується використовувати для створення тимчасового штучного водоймища. Більш якісний і міцний матеріал гідроізоляції - плівка ПВХ (полівінілхлорид), яка є найбільш популярним матеріалом гідроізоляції водойм на сьогоднішній день. Довговічність плівки ПВХ становить від 10 до 15 років, що мінімум в 5 разів перевищує довговічність поліетиленової плівки. Ну і найбільш стійким до механічного і хімічного впливу є бутилкаучук. Даний матеріал має високу ціну, тому його рідше використовують в будівельній справі і ландшафтному дизайні. Незважаючи на це, достоїнствами бутилкаучуку є простота монтажу і найвища довговічність (понад 50 років).

Пленка ПВХ в качестве основания водоема

Плівка ПВХ в якості підстави водойми

Ще один економічний спосіб створення основи штучного водоймища це самостійна заливка бетонної чаші. У цьому випадку матеріальні витрати дорівнюють витратам на купівлю готової формочки, але зате довговічність бетонного штучного водоймища набагато вище пластикового. Для того що б зробити підставу штучного водоймища з бетону, необхідно звести опалубку, укласти прути арматури і залити бетонний розчин. Недоліком бетонного підстави є трудомісткість робіт.

Заливание бетонной чаши для водоема

Заливання бетонної чаші для водойми

Ну і найбільш сучасним способом створення основи штучного водоймища є покриття котловану рідкою гумою. У цьому випадку використовуються спеціальні рідкі полімери, які наносяться на земну поверхню шарами, що дозволяє створити водоймище будь-якої форми. Перевагою рідкої гуми є висока довговічність матеріалу (близько 50 років), стійкість до механічних пошкоджень і екологічність матеріалу. Але в той же час недоліками є висока ціна продукції і необхідність найму фахівців, тому укладання рідкої гуми вимагає навичок у роботі.

Жидкая резина в качестве основания водоема

Рідка гума в якості підстави водойми

На цьому перелік матеріалів для створення штучного водоймища закінчується. Як ви бачите, при різних матеріальних витратах можна підібрати відповідний матеріал для створення чаші водойми своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!