Пристрій сонячних колекторів для підігріву води на дачі

Сонячні колектори набирають все більшу популярність серед дачників. На сьогоднішній день підігрів води в басейні за допомогою сонячного колектора є популярним і багато його використовують. Далі ми поговоримо про те, що собою являють сонячні колектори, як вони працюють і де встановлюються!

  • Стаття
  • Відео

Пристрій сонячного колектора

Солнечный коллектор для дачи

Сонячний колектор для дачі

Сонячний колектор являє собою велику пластинчасту сонячну батарею, яка нагріває воду з підведеного трубопроводу і направляє її до місця споживання.

Для дачних ділянок прийнято використовувати сонячні колектори вакуумного типу, які працюють без тиску. Вони автоматично набирають воду і нагрівають її до зазначеної температури.

Сонячний колектор для дачі
YouTube Трейлер

Сонячний колектор складається з ємності для нагріву води (бака), контролера, вакуумних трубок і спеціальної рами.

Модуль солнечного коллектора

Модуль сонячного колектора

Водогрійний бак виготовлений з нержавіючої сталі (зсередини) і пофарбованої сталі (зовні), товщина стінок бака приблизно 40 мм. Між внутрішньою і зовнішньою стінкою бака знаходиться 5-сантиметровий шар утеплювача, як правило, це поліуретан. Обсяг бака для підігріву води необхідно вибирати, враховуючи кількість тих, що купаються (якщо це душ) і об'єм чаші (біля басейну). Краще вибирати обсяг бака з невеликим запасом.

Контролер являє собою невеликий комп'ютер з дисплеєм, на якому встановлюється необхідна температура нагріву. Крім цього контролер регулює кількість води в баку і при необхідності відкриває клапан для наповнення бака. Так само контролер підтримує задану температуру води на протязі всього періоду роботи.

Рама виготовлена з металу і служить для того, що б фіксувати сонячний модуль на даху будинку або іншої будівлі. Підтримуюча рама повинна бути надійно зафіксована на поверхні, що б пориви вітру та інші види природного впливу не зірвали її з місця.

Вакуумні трубки є виконавчим органом сонячного колектора і виготовлені з міцного боросилікатного скла, що володіє високою якістю. Вакуумні трубки мають схожу конструкцію з звичайним термосом. Вони приймають тепло від сонячних променів і накопичують тепло в собі. Вакуумні трубки володіють високою термостійкістю, а так само захищені від таких погодних явищ як ушкодження градом, сніговими наносами і т.д.

Вакуумная трубка

Вакуумна трубка

Особливості роботи сонячних колекторів

Конструкція сонячного колектора дозволяє забезпечувати 100% обсяг підігрітої води для басейну і літнього душа.

Слід зазначити, що вакуумний сонячний колектор володіє найбільшою продуктивністю, але має суттєвий нюанс - працює тільки при плюсовій температурі. У зв'язку з цим підігрів води може здійснюватися тільки у весняно-осінній період, хоча в принципі ці місяці нам і потрібні для відпочинку і роботи на дачі.

Отже, сонячний колектор вакуумного типу працює наступним чином: вакуумні трубки, які розташовані нижче бака з водою, з'єднані двома контурами з баком. Один контур подає самопливом воду з бака до трубок, а коли вода нагріється, збільшившись в обсязі, вона буде підніматися через другий контур в бак. Це і є весь безперебійний цикл роботи сонячного колектора.

Звертаємо вашу увагу на те, що установка модуля з вакуумними трубками є важливим моментом, тому що при неправильному вугіллі установки сонячні промені не будуть потрапляти на трубки, а значить, підігрів води не буде здійснюватися.

Рекомендації по установці сонячного колектора

Як ми вже говорили, сонячний колектор разом з баком необхідно встановлювати на невеликій висоті, що б здійснити самопливне надходження води до місця купання.

Ориентация солнечного коллектора

Орієнтація сонячного колектора

Що б сонячні промені якомога довше протягом дня потрапляли на модуль з вакуумними трубками, необхідно правильно підібрати місце розташування колектора.

Рекомендації по установці сонячного колектора наступні:

  • Місцерозташування сонячного колектора не повинно бути в тіні на протязі всього дня.
  • Сонячний колектор необхідно встановлювати з найменшим відхиленням від півдня, в ідеалі азимут повинен становити 0про . Якщо вдома розташований правильно по відношенню до сторін світу, то в ідеалі скат даху направлений строго на південь і північ (якщо дах двосхилий), що нам і потрібно.
  • Кут установки сонячних модулів щодо горизонтальної площини так само впливає на ефективність нагріву води. Найчастіше кут нахилу панелей відповідає куту ската даху, і якщо це кут вас не задовольняє, необхідно закріпити раму сонячного колектора під найбільш підходящим кутом (зазвичай 50-60про).

От і все, що хотілося розповісти вам про найбільш популярних сонячних колекторів для підігріву води в басейні і душі. Існують також інші системи нагріву води від сонця, але про них ми поговоримо трохи пізніше!

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: водонагрівальні бойлери для приватного будинку!

Сонячний колектор для дачі

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!