Створення фонтану з підсвіткою своїми руками: види світильників та ідеї щодо висвітлення

Незважаючи на те, що фонтан сам по собі є твором мистецтва, для того що б насолоджуватися його красою вночі і в той же час надати цьому гідротехнічному спорудження більш унікальний вид, рекомендується встановлювати декоративну підсвітку. На сьогоднішній день науково-технічний прогрес не перестає дивувати і на ринку можна побачити широкий асортимент різнокольорових підводних і надводних світильників різної форми і потужності. Далі ми розглянемо основні види підсвічувань для фонтану, а так само надамо вашій увазі ідеї для створення оригінального фонтану з підсвіткою!

Види підсвічувань для фонтану

Подсветка фонтана на даче

Підсвічування фонтану на дачі

Для будь-якого гідротехнічного споруди (басейну, ставка або фонтану) можна здійснити декоративну і функціональну підсвічування. Основна класифікація підсвічувань для фонтану складається з підводних і надводних світильників.

Фонтан з підводного підсвічуванням є більш незвичайним, тому світильники встановлюються на дні споруди і підсвічують всю товщу води певним кольором або серією квітів. Так як через воду світ не занадто далеко пробивається, то підводне підсвічування є більш зручною: вона не сліпить очі, дозволяє повністю насолодитися усіма архітектурними особливостями фонтану і при цьому насичує його певним відтінком. Недолік підводного підсвічування це висока небезпека витоку струму, тому необхідно здійснювати ретельну гідроізоляцію електропроводки і освітлювальних приладів. Існують стаціонарні підводні світильники (вони монтуються на чашу фонтану) і мобільні (можу самостійно плавати по водній поверхні фонтану).

Фонтан з надводної підсвічуванням є більш безпечним і здійснює заливання фонтану певним кольором. Представниками надводної підсвічування є різні види прожекторів і світильників.

Світильники і лампи для фонтану з підсвіткою

Для того, що б забезпечити безпеку експлуатації підсвічування для фонтанів, рекомендується застосовувати лампи напругою не більше 12 Вольт. Для задоволення даної рекомендації підходять три види ламп: світлодіодні, галогенні і оптоволокно.

Світлодіодні лампи, як правило, є водонепроникними, тому їх частіше використовують в якості підводного підсвічування. Так само слід звернути увагу на те, що світлодіодні лампи досить легко встановлюються, мають високу довговічність і монтуються в найбільш складних місцях, що є їх явною перевагою. Незважаючи на свою високу ціну, світлодіодні лампи мають високий коефіцієнт корисної дії, тому вони цілком окупають.

Светодиодные лампы

Світлодіодні лампи

Галогенні лампи є більш потужним джерелом світла, який в парі зі світлофільтром дозволяє рівномірно освітити весь фонтан. Що б створити підсвічування для фонтану з галогенних ламп, необхідно вибирати герметичні 50-ватні світильники.

Галогенные лампы

Галогенні лампи

Світильники з оптоволокна являють собою світяться проводки, під'єднані до так-званого джерела світла - проектора. На сьогоднішній день існує широкий асортимент світильників з оптоволокна, які різняться потужністю і кольоровою гамою.

Светильники из оптоволокна

Світильники з оптоволокна

Фонтан з підсвічуванням: креативні ідеї освітлення

Креативная подсветка дачного фонтана

Креативна підсвічування дачного фонтану

Що б незвично прикрасити садовий фонтан підсвічуванням рекомендується одночасно комбінувати підводне і надводне освітлення.

В якості загального освітлення контурів фонтану рекомендується використовувати світильники на сонячних батареях, які не тільки освітять споруда м'яким світлом, але й істотно заощадять витрата електроенергії.

Що б висвітлити струмені фонтану можна використовувати світильники з оптоволокна. Наочний фото приклад показує всі переваги даного освітлення:

Подсветка струи фонтана

Підсвічування струмені фонтану

Якщо ви хочете що б підсвічування змінювала зону освітлення фонтану, встановіть підводні мобільні світильники, які хаотично плавають по всій площі водойми.

Подводная подсветка фонтана

Підводне підсвічування фонтану

Використовуючи надводні прожектори, встановлюйте їх на обертову опору, що б можна було запросто змінювати зону освітлення фонтану.

Найбільш незвичайного і креативного освітлення фонтану можна домогтися, якщо встановити підводний світильник, прям біля водоподающей форсунки. У такому разі здійсниться підсвічування разбрызгивающей струмені фонтану, що є досить незвичайною картиною.

Техніка безпеки при створенні фонтану з підсвіткою

Якщо ви все ж вирішили здійснити підсвітку власного фонтану на дачній ділянці, необхідно подбати про безпеку експлуатації освітлювальних електроприладів, тому що найменша витік струму може спричинити за собою небезпечні травми, коротке замикання і т.д.

При виборі світильників і ламп для підводного підсвічування необхідно ретельно перевіряти герметичність предметів, найменший зазор може стати причиною катастрофи.

Обов'язково підключіть до власної електромережі трансформатор, що знижує напругу до безпечної позначки 12/24 Вольта.

Що б убезпечитися від витоків струму, придбайте і встановіть систему освітлення фонтану систему автоматичного переривника витоків струму, який в результаті витоку обесточит світильники.

Особливу увагу приділіть електропроводці, крім того, що вона повинна бути водовідштовхувальним, необхідно ще вибирати електропроводку, стійкий до гниття, тому що по дорозі від електрощита до фонтану провід може бути покладений в ґрунті.

Ось і все, що хотілося про доповнення фонтану підсвічуванням. Рекомендуємо так само ознайомитися з схожою статтею: світильники для басейну!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!