Особливості догляду за ставком в осінній, зимовий і весняний періоди

Крім звичайних заходів по догляду за ставком: очищення та дезінфекції води з весни по осінь, необхідно здійснювати додаткові заходи, такі як консервація ставка на зиму, зимова аерація і весняна очищення. Далі ми поговоримо про те, як забезпечувати функціональність і чистоту штучного ставка на дачній ділянці.

Догляд за ставком восени

Технология ухода за прудом

Технологія догляду за ставком

Осінь славитися тим, що листя починає обсипатися з дерев. А як ми знаємо опале у воду листя, не тільки погіршують вигляд водойми, але й піддають його біологічному забрудненню. В результаті довгого перебування листя у воді, вони починають розкладатися і утворювати мул, а так само сприяють появі різних бактерій, що порушують життєдіяльність рибок і рослин у ставку.

Що б захистити ставок від опалого листя можна встановлювати у воду спеціальні фільтри механічної очистки. Більш дешевий варіант - захист водойми мелкоячеистой сіткою, яку необхідно буде зрідка очищати від шару листя.

Після того, як листопад закінчиться, необхідно ще раз вручну очистити ставок від усього садового сміття, що б забезпечити чистоту ставка під час зимової консервації.

Далі необхідно демонтувати всю техніку по очищенню та дезінфекції ставка, тому що в зимовий період вона може вийти з ладу при сильних морозах.

Ще один захід - переселення рослин і рибок, які не здатні зимувати, в опалювальне приміщення. Рослини пересаджуємо в контейнери і несемо в льох. Рибок переміщаємо в акваріум, який наповнюємо водою із ставка.

Після цього рослини і рибок, які все-таки залишаться зимувати, необхідно додатково підготувати до зимового періоду. Коріння рослин пересаджуємо в більш глибоке місце ставка. А що б здійснити подачу повітря в зимовий період в товщу води, встановлюємо спеціальні водні аератори. Їх рекомендується закривати на 25-30 см у ґрунт на дні.

Так само за бажанням можна встановити в ставок спеціальний авторазмораживатель, який не дасть воді замерзнути при мінусовій температурі.

Ну і останній захід по догляду за ставком восени - установка компенсаторів розширення льоду. Як ми знаємо, вода при замерзанні істотно розширюється. Для ставка це негативний фактор, тому що при цьому часто в зимовий період порушується не тільки гідроізоляція стінок, але і вся конструкція піддається руйнуванню, що тягне за собою дорогі ремонти у весняний період. Саме для того, що б запобігти шкідливе дію льоду, рекомендується встановлювати в чашу спеціальні компенсатори розширення. Заводський варіант - легкосжимающиеся предмети з стіропора, але їх відносно висока ціна. Що б заощадити рекомендується використовувати в якості компенсаторів розширення підручні засоби: гумовий м'яч, пластикові пляшки і т.д.

Пример компенсаторов расширения

Приклад компенсаторів розширення

Догляд за ставком взимку

Уход за прудом зимой

Догляд за ставком взимку

Що б здійснити догляд за ставком на дачі в зимовий період, необхідно виконувати лише один захід - руйнувати кірку льоду над ставком.

Ні в якому разі не можна пробивати лід гострим важким інструментом: сокирою або ломом, тому гучні глухі удари оглушат рибок, які залишилися зимувати. У цьому випадку рекомендується створювати лунки, укладаючи на лід гарячі предмети, наприклад, нагрітий чайник або відро з гарячою водою.

Якщо ви встановите в ставок авторазмораживатель, проблеми по догляду за ставком в зимовий період практично не виникне.

Догляд за ставком навесні

З приходом весни вам доведеться приділити досить багато часу по поверненню ставка в робоче положення.

Для початку приберіть з води компенсатори розширення, вони вам не знадобляться до наступної осені.

Після цього необхідно оглянути басейн на наявність пошкоджень і якщо такі є, відремонтувати їх. Якщо чаша штучного ставка пошкоджена і гідроізоляція порушена, необхідно злити повністю воду і закрити тріщини, при цьому рибок помістивши в акваріум.

Далі рекомендується здійснити хімічну, біологічну та механічну очищення басейну, а ще краще злити воду і залити нову. В крайньому випадку, дозволяється злити лише половину брудної води і розбавити її чистою.

Очистка пруда весной

Очищення ставка навесні

Так само не забуваємо помістити всю необхідну очисну і дезінфікуючу техніку в ставок, здійснити їх запуск.

Ну і, врешті-решт, не повертаємо зимовавшие рослини і рибки на своє місце.

Якщо ви повністю ремонтували ставок і змінювали його мешканців, то для відновлення екосистеми рекомендується використовувати спеціальні препарати швидкої дії, які за невеликий період часу дозволять створити нову флору і фауну у вашому ставку.

Ось, власне, і всі особливості догляду за ставком на дачі під час осіннього, зимового та весняного періоду. Слідкуйте за чистотою ставка, і тоді ваша споруда буде прийнятною середовищем існування для декоративних рибок і рослин!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!