Склад комплексних мінеральних добрив
На сьогоднішній день комплексні мінеральні добрива застосовуються не тільки для газонів, але й для квітів, городніх і декоративних культур.
Підгодовувати газонну траву прийнято двома видами добрив: навесні азотними, восени калійно-фосфорними. Азот дозволяє газонної трави швидше розростатися, тому його використовують для підживлення газону під час посадки і протягом усього весняно-літнього періоду. Що стосується калію і фосфору, вони зміцнюють кореневу систему газону і саму листя, тому такі добрива застосовуються восени, перед консервацією газону на зимовий період. Осінні добрива дозволяють газонної трави вижити під час лютих холодів, надаючи їй значною морозостійкості.
Звертаємо вашу увагу на те, що в осінньо час весняні добрива не рекомендується застосовувати, оскільки азот сприяє росту трави, а перед зимою це зростання необхідно уповільнити, що б газон міг перезимувати.
Для того, що б підвищити зростання і стійкість до різних хвороб трави, рекомендується використовувати усереднений варіант осінньої і весняної підгодівлі - комплексні мінеральні добрива.
До складу комплексних добрив входить одночасно азот, калій, фосфор та інші, життєво важливі мікроелементи, які всі разом змішані в одній консистенції.
Співвідношення азоту/фосфору/калію в КМУ буває різним, залежно від періоду застосування. Комплексне мінеральне добриво для весняно-літнього періоду складається із 20% азоту/ 5% фосфору/15% калію і 60% інших мікроелементів. Комплексне мінеральне добриво для осіннього періоду складається із 6% азоту/13% фосфору/36% калію, що дозволяє забезпечити ефективну консервацію газонної трави на зимовий період.
Так само існують комплексні мінеральні добрива, які стимулюють інтенсивний ріст трави, насиченого яскраво-зеленим відтінком. У цьому разі наступне співвідношення NPK: 11%:12%:26%.
Підживлення газону комплексними мінеральними добривами
На сьогоднішній день існують наступні види комплексних мінеральних добрив: фосфорно калійні (складаються із фосфату калію), подвійні азотно-фосфорні (такі як нитрофосы, аммофосы і нитроаммофосы) і більш складні добрива з трьох елементів (аммофоскі, нітрофоски і нітроамофоски).
Комплексні мінеральні добрива продаються в упаковках у сухому гранульованому або порошкоподібному вигляді.
Підживлення газону комплексними мінеральними добривами рекомендується здійснювати після прочісування, аерації та стрижки газону. Для цього краще всього використовувати спеціальний садовий інструмент розкидувач-сівалку, з допомогою якої можна встановити необхідну дозу добрива, зазначеної виробником на упаковці.
Норма внесення комплексних мінеральних добрив на газон складає близько 50-60 г на 1 м2 при посадці газону і 15-20 г при регулярної підгодівлі. Добриво має рівномірно розподілятися по всій площі газону, після чого необхідно здійснити рясний полив місця підгодівлі.
Комплексні мінеральні добрива підходять під всі види грунту і газонні трави.
Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: календар догляду за газоном по місяцях!