Для того що б зробити фонтан на дачі своїми руками з мінімальними витратами часу і грошей можна використовувати технологію будівництва штучного ставка, але лише оснастити його занурювальним каскадним насосом.Отже, для будівництва найпростішого фонтану своїми руками нам знадобляться:
- Чаша для фонтану (у прикладі використовується стара акрилова ванна)
- Занурювальний каскадний насос
- Елементи освітлення фонтану (підводні і надводні світильники)
- Різні малі архітектурні форми
- Лист кольорового металу
- Ножиці по металу
- Природні камені різної форми і розміру
- Штикова лопата
- Декоративні рослини
- Пісок та гравій
З матеріалами розібралися, тепер переходимо до самої технології створення фонтану своїми руками.
Звертаємо вашу увагу на те, що дана технологія є спрощеною, тому можуть виникнути труднощі зі зливом брудної води з фонтану, тому магістралі зливу і затоки води не буде. Що б наповнити чашу водою використовуємо ручна праця (поміщаємо шланг або заливаємо відрами), а що б злити воду з чаші використовуємо звичайне «отчерпывание» води з фонтану.
Насамперед необхідно підібрати місце для установки фонтану. Якщо ви володієте досить великим дачний ділянкою із змінним рельєфом, рекомендується встановлювати фонтан на височині, що б можна було спостерігати за його дією з будь-якої точки саду.
Далі вириваємо котлован для фонтану. Розміри котловану повинні перевищувати розміри ванної на 10 см вглиб і з боків, що б можна було вирівняти дно і зручно занурити у ванну котлован.
Звертаємо вашу увагу на те, що обов'язково необхідно закрити отвори ванною (знизу і збоку) пробками, що б запобігти просочуванню води в грунт.
Встановлена ванна не повинна бути вище рівня земної поверхні, тому обов'язково підбираємо потрібну глибину котловану.
Що б надати старій ванній декоративний вигляд прикрашаємо її шматочками кольорового металу, які розрізаємо ножиці і укладаємо з боків і бортикам майбутнього фонтану.
Дно ванної, як і берег фонтану, необхідно прикрасити природним каменем, що б приховати всі стики металу та дефекти будівництва.
Далі приступаємо до створення освітлення фонтану. Більш докладно ви можете ознайомитися з видами освітлення фонтану в даній статті.
Немає необхідності додатково закріплювати підводні світильники на дні, під своєю вагою вони і так нікуди не зрушить.
Після того як система освітлення буде змонтована, необхідно залити в фонтан воду і для краси трохи підсинити її спеціальним хімічним засобом - синькою.
Наближаючись до кінця створення найпростішого фонтану своїми руками необхідно встановити агрегат, який, власне, і буде здійснювати розбризкування води в чаші. Для цього використовується занурювальний каскадний насос, який необхідно встановити на дні ванни по центру. Закріплювати насос потрібно, він і так важкий, тому своє місце розташування навряд чи змінить. Звертаємо вашу увагу на те, що насос повинен бути відповідної потужності, що б струмінь не вилітала за межі ванни. Потужність можна регулювати, встановивши кран на виході з насоса, в такому випадку регулювання струменя здійснюється закриттям/відкриттям крана.
Залишається тільки прикрасити створений фонтан декоративними рослинами та малими архітектурними формами. Можна також підсипати береги фонтану декоративним гравієм, який додасть спорудження більш розкішний вигляд.
Наостанок хотілося б додати, що за таким, найпростішим фонтаном необхідно ретельно стежити. Про хімічних засобах по догляду за фонтаном та іншими штучними водоймами ми вже писали, тому ознайомтеся з даним матеріалом. Звертаємо вашу увагу на те, що заміну води в цьому фонтані необхідно здійснювати не рідше, ніж раз на місяць.