Дерева для дачі: поєднання декоративної функції з природного користю для ділянки

Невід'ємним елементом будь-якої дачної ділянки є його оснащення різного виду деревами. Хвойні, листяні і плодові дерева не тільки прикрашають ділянку своїм виглядом, але і створюють у зонах відпочинку невелику тінь, насичують ділянку киснем і приносять масу вітамінів, які неможливо замінити будь-якими харчовими добавками. Далі ми розглянемо користь різних дерев для дачної ділянки.

Хвойні дерева

Хвойні дерева мають найвищу декоративну функцію серед всіх видів дерев. Перевага хвойних дерев полягає в тому, що вони радують своїм смарагдово-зеленим забарвленням круглий рік, тим самим прикрашаючи садовий ділянку навіть у зимовий час, коли всі рослини заховані під сніговим покривом.

Серед найбільш поширених хвойних дерев, якими можна прикрасити дачну ділянку, виділяють:

 • Ялина
 • Сосна
 • Туя
 • Кипарис
 • Модрина
 • Ялівець
 • Тис
 • Ялиця

Так само до переваг даних дерев можна віднести їх довговічність (до 400 років).

За допомогою хвойних дерев прийнято прикрашати центральну присадибної території, лицьову частину біля огорожі і місцевість біля будинку.

Так як восени більшість листяних дерев перестають прикрашати садовий ділянку, про наявність хвойних дерев слід подбати в першу чергу. Міксбордери з карликових ялин і ялівцю стануть розкішним доповненням будь-дачі.

Для того, що б ви усвідомили, наскільки правильним буде придбання хвойних дерев для дачі, ми надамо вам короткий огляд найбільш популярних представників даного виду.

Ялина

Декоративная ель

Декоративна ялина

Висока смарагдово-зелена ялина є головним представником хвойних дерев. Її висота може перевищувати позначку в 30 метрів, а довговічність досягає 300-400 років.

Ялина прийнято використовувати як заслону від поривів вітру, живоплоту від зайвих очей і природного «пахучки», яка сприятливо діє на нервову і серцево-судинну систему та органи дихання.

Слід звернути увагу на наступне примітка: під час пересадки їли необхідно подбати про те, що б на кореневу систему не потрапляли сонячні промені і вітер, тому що в іншому випадку саджанець зможе загинути протягом 15 хвилин. Для захисту саджанця рекомендується накривати коріння мокрою ганчіркою, а саме деревце класти в якій-небудь контейнер у вигляді відра.

Ялівець

Можжевельник

Ялівець

Ялівець є декоративним рослиною хвойних, за допомогою якого дуже часто прикрашають присадибну територію. На сьогоднішній день налічується більше 100 видів декоративного ялівцю, який має широкий діапазон зелених відтінків.

Форма ялівцю може бути наступна:

 • Колонновідная
 • Куляста
 • Стелящиеся
 • Пірамідальна

Користь ялівцю відома з давніх часів: його плоди використовуються для настоянок, які сприяють лікуванню шлунка, а висушені плоди використовуються як ліки для легенів.

У кулінарії ця рослина використовується як приправа для м'яса і риби.

А ландшафтному дизайні ділянки ялівець застосовується, як одиночна посадка, складова міксбордера, складова альпінарію і рокарію і т.д..

Деревоподібний ялівець добре приживається в нашому регіоні, тому не вимагає клопіткої догляду, що теж є великим плюсом.

Модрина

Лиственница

Модрина

Модрина, як і її «хвойні колеги», є вдалим варіантом для прикраси дачної ділянки. Так як дерево має еластичність і гнучкість, можна створювати з нього «живу» арку, правильно переплітаючи гілки і трохи підстригаючи дерево.

Слід звернути увагу на те, що хоча модрина пристосована до обрізання гілок, фігурну стрижку робити забороняється.

Для прикраси садової ділянки за допомогою модрини, рекомендується висаджувати її як солітер.

Необхідно звернути увагу на те, що доросле дерево є посухостійких, але в той же час, в молоді роки модрині необхідний ретельний регулярний полив.

Туя

Туя

Туя

Різноманітність форм і розмірів туї, а також її яскраве зелене забарвлення дозволяє прикрашати даними деревом садовий ділянку. Туя, як і інші декоративні хвойні рослини для дачі, добре виглядає в міксбордері, що дозволяє комбінувати її з квітами і декоративними чагарниками.

Так само тую рекомендується використовувати в якості зеленої огорожі, вибираючи для цього рослини заввишки 3-4 метри.

Широке застосування туї спостерігається у східному саду, де використовуються рослини пірамідальної форми.

Слід зауважити, що дана рослина необхідно розсаджувати поблизу будівель, що б захистити його від поривів вітру і жарких сонячних променів.

Одним з найбільш вагомих переваг туї в ландшафтному дизайні є той факт, що ця рослина можна використовувати для фігурної стрижки.

Листяні дерева

Листяні дерева можуть бути як плодові, так і декоративні.

До найбільш популярним плодовим деревам для дачі належать:

 • Груша
 • Яблуня
 • Зливу
 • Вишня
 • Черешня
 • Абрикос

Навряд чи необхідно детально розглядати переваги даних дерев, тому що у всіх воно одне - плоди, які використовують для приготування варення на зиму, а так само соків і компотів.

Хоча слід звернути увагу на такий факт, що всі плодові дерева можуть недовго виконувати декоративну функцію, тому весною можна спостерігати їх біле забарвлення в результаті початку дозрівання плодів, а з настанням осені плодові дерева «переодягаються» в яскраво-жовтий колір, який так само недовго тішить очі господарів.

Серед декоративних листяних дерев, якими прийнято прикрашати дачну ділянку, виділяють:

 • Липа
 • Береза
 • Вільха
 • Горобина
 • Верба

Розглянемо користь даних дерев для дачної ділянки

Липа

Липа

Липа

Перевага липи в ландшафтному дизайні дачної ділянки полягає в тому, що дане дерево є гнучким і його можна стригти. В результаті використовуючи дані властивості, з липи можна зробити живопліт, альтанку або арку, які додадуть ділянці унікальність та вишуканості.

Крім декоративних властивостей, перевага липи полягає в тому, що дане дерево здатне поліпшувати фізико-хімічні властивості грунту, в результаті опадання листя які містять сірку, азот, калій і кальцій.

В саду липу прийнято доповнювати присутністю таких дерев, як дуб, ясен, клен і т.д.

Береза

Береза

Береза

Береза є одним з найбільш популярних дерев не тільки для прикраси дачі, але і для садово-паркових майданчиків, алей і т.д.

Своїм привабливим забарвленням береза може доповнювати не тільки листяні дерева: черемшину, липу, бук, дуб, але і хвойні дерева, на тлі яких береза буде виділятися і привертати увагу проходять.

Незважаючи на свій привабливий вигляд, береза має такі недоліки, про які ви повинні знати:

 • Береза споживає велику кількість води (до 200 літрів на добу), в результаті чого грунт сильно зневоднюється.
 • Доріжки і газон, що знаходяться біля берези доведеться чистити частіше, ніж біля інших садових дерев.

Серед переваг берези виділяють:

 • Високу морозостійкість
 • Не вередливість до ґрунті
 • Отримання березового соку
 • Поєднання з багатьма іншими деревами
 • Привабливий вигляд
 • Різноманітність розмірів

Горобина

Рябина

Горобина

Перевага горобини порівняно з іншими листяними деревами полягає в тому, що дане дерево здатне радувати своїм багряним забарвленням навіть у зимовий час.

Горобина, як і береза, не вибаглива до ґрунтової складу, але слід звернути увагу на те, що горобина не здатна знаходиться у перезволоженому ґрунті.

Дуже часто горобину розсаджують в композиції з шипшиною, барбарисом, ялицею, ялиною, сосною і т.д.

Найбільш грамотно доповнювати горобину трав'янистими багатолітниками, які гармонійно складають композицію з цим деревом.

Верба

Ива

Верба

Відразу слід підкреслити найбільш вагома гідність верби - для того, що б посадити дерево досить помістити пагони дерева в пухкий грунт.

Існуючі види верби (плакуча, срібляста, куляста) дозволяють доповнити даними деревом будь садовий ділянку.

Найбільш підходяще місце для верби це берег водойми або поруч з садовою доріжкою.

За допомогою верби можна створювати тінь в саду, встановлюючи у даному місці садові меблі і облаштовуючи невелику зону відпочинку на відкритому просторі.

Креативне дизайнерське рішення - сплетіння двох ів між собою для отримання зеленої арки, яка зробить садовий ділянка унікальним і незвичайним.

Ось ми і перерахували найбільш популярні дерева, якими можна прикрашати садовий ділянку. Слід зазначити, що оформлення дачі за допомогою дерев, зробить ділянку неповторним, тому що не існує двох однакових дерев.

Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: як зробити шпалери своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!