Як зробити дерево щастя своїми руками? Фото майстер-класу створення кавового топиария

У вас знову з'явилося бажання зробити що-небудь з прикрас для дому або саду своїми руками? Топіари, зроблений власноруч - стильна прикраса у стилі хенд-мейд, яке явно доповнить композицію будь-якого стилю. Термін топіари являє собою декоративну стрижку дерева, в нашому випадку, тому що дерево буде штучним, то і стрижка буде зроблена з підручних матеріалів. Саме деревце прийнято називати деревом щастя, тому купувати вже готовий виріб буде неправильно, адже ми ж повинні створювати щастя самостійно, а не купувати його!

дерево счастья своими рукамиМатеріал для створення топиария може бути самим різним, починаючи від живих квітів, черепашок, камінчик, паперу і закінчуючи свіжими фруктами, кавовим зернами і цукерками. Дерево щастя може імітувати вигляд справжнього дерева, або купувати нові казкові форми і кольору. Що стосується розмірів оригінального топиария, то вони можуть коливається від фігурок в стилі а-ля бонсай і до величезних кімнатних дерев.

Як зробити дерево щастя своїми руками?

Не варто думати, що у вас, як у новачка не вийде змайструвати унікальний топіарі. Все що вам потрібно - недорогі підручні засоби, знання «анатомії» дерева щастя і трохи креативного мислення! Отже, для початку розберемося, з чого складається дерево щастя. Насамперед - це горщик, палиця для стовбура і куля для крони. Як зробити всі ці «органи» дерева щастя дивіться нижче.

Горщик

Відразу слід підкреслити той факт, що розмір горщика ні в якому разі не повинен перевищувати розмір кулі для крони, інакше пропаде весь естетичний вигляд такого топиария. Що стосується дизайну горщика, можна або купити яскраво оформлене готовий виріб, або прикрасити горщик своїми руками. Але не варто створювати топіари з вибору горщика, тому що потім буде складно зробити саме дерево щастя.

Куля для крони

Для створення кулі для крони, як ви вже здогадалися, необхідний куля. Зробити його можна з підручних засобів (наприклад, зім'яти папір і обмотати її скотчем або нитками) або спробувати пошукати пластмасовий або гумовий шар. Якщо куля для крони буде не обклеиваться, а протыкаться прикрасами, можна вирізати куля з пінопласту.

Палиця для стовбура

Тут все просто, необхідно знайти довгу рівну палицю, яка незабаром буде пофарбована або обклеєна стрічкою. Головне, що б палиця була короткою, тому вона буде йти від підстави горщика і до вершини проткнутого кулі (коротка палиця зробить дерево щастя невисоким, і тоді прикраса не буде виглядати).

Допоміжні матеріали

Що стосується допоміжних матеріалів, до них відносяться:

 • Клей
 • Цемент/гіпс/алебастр - потрібен для того, що б куля для крони не переважував горщик і виріб не падало. Для початку замішуємо розчин, після чого заливаємо його в горщик і відразу встромляємо палицю для стовбура. У разі якщо горщик і так важче кулі для крони, важкий розчин можна замінити монтажною піною.
 • Камінчики, скельця, пісок, мушлі - потрібні для того, що б прикрасити підстава дерева. Потрібний матеріал просто клеїться поверх застиглого розчину.
 • Аксесуари для прикраси дерева - ними буде прикрашатися сам кулю для крони. Популярними варіантами вважаються шишки, сухі квіти, камінчики, черепашки, коктейльні парасольки, бантики, гофрований папір, зерна кави, квасолю і все, що тільки прийде вам в голову!

Майстер-клас створення топиария з кавових зерен своїми руками

Для створення кавового дерева щастя вам потрібно:

 • Склянку піску/цементу/гіпсу
 • Супер-клей
 • Дерев'яна паличка, довжиною не менше 20 см
 • Близько 100 г обсмажених кавових зерен
 • Стакан-непроливайка
 • Пластмасова кулька діаметром 8-9 см
 • Мочальная кисть для побілки
 • Котушка коричневих ниток
 • Ножиці
 • Універсальний прозорий клей
 • Кілька грошових гумок
 • Мотузка - шпагат завдовжки 50 см

Керівництво створення кавового дерева щастя

 1. Вирізаємо ножицями в пластмасовому кульці дірочку, в яку в подальшому буде вставлена паличка

  Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом

  Створення кавового дерева щастя крок за кроком

 2. Розбираємо мочальную кисть для побілки, нам потрібні пасма мочала
 3. За допомогою грошової гумки фіксуємо один кінець нитки мочала на палиці, змащуємо всю палку універсальним клеєм і обклеюємо ниткою мочала доверху, кінець палиці також фіксуємо грошової гумкою. Вставляємо палицю в пластмасова кулька, який буде грати роль крони.Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом
 4. Обмазуємо куля універсальним клеєм і обмотуємо його коричневими нитками. Це потрібно для того, що б кавові зерна, в подальшому, легше приклеїлися.
 5. Далі починаємо обклеювати куля кавовими зернами. Для цього використовуємо супер-клей, який наносимо на кожне зернятко і окремо приклеюємо. Клеїти потрібно не в одному місці все підряд, рекомендується клеїти одночасно і зверху і знизу. Для зручності можна використовувати не супер-клей, а рідкі цвяхи або клей-пістолет.Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом
 6. Що б куля виглядав більш ефектно, нанесіть ще один шар кавових зерен наверх вже приклеєних.
 7. Створюємо оригінальний горщик. Для цього знову-таки використовуємо нитка мочала, довжина якої повинна бути трохи більше, ніж діаметр склянки. Викладаємо на стіл ряд ниток мочала, змащуємо дно склянки універсальним клеєм і ставимо на підготовлені нитки. Виступаючі кінці обрізаємо.Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом
 8. Таким же чином обклеюємо і бічну поверхню склянки. Довжина ниток мочала повинна на 2-3 см перевищувати висоту склянки. Наносимо клей на склянку, притуляємо підготовлені нитки і обрізаємо залишки таким чином, що б внизу всі краї були підрізані, а вгорі виступали на 2 див. Далі обв'язуємо низ склянки шпагатом.
  Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом

  Створення кавового дерева щастя крок за кроком

  Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом

 9. За допомогою універсального клею і довгих ниток мочала обклеюємо воронку і вкручуємо в неї готовий стовбур деревця.Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом
 10. Засипаємо в склянку пісок або гіпс, вкручуємо в нього воронку, обережно відсунувши «бахрома».Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом
 11. Верхню частину склянки також обв'язуємо шпагатом і якщо це потрібно, підрівнюємо верхні краї ножицями.Создание кофейного дерева счастья шаг за шагом
 12. Ну от, власне, ваше дерево щастя і готово! Тепер можна покласти біля основи стовбура кілька кавових зерен (створиться вид опалого листя) і за бажанням помістити на крону дерева метелика. Ставимо топіари на чільне місце і насолоджуємося прекрасним видом!

  Готовое дерево счастья из кофейных зерен

  Готове дерево щастя з кавових зерен

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!