Кілька прикладів яскравого прикраси горщиків для квітів

Якщо вас спіткало бажання зробити що-небудь своїми руками, то поєднавши корисне з приємним, зробіть яскраво прикрашений садовий горщик. Такий рід заняття є дуже захоплюючим і перетворить ваш однотонний, вицвілий горщик невеликий витвір мистецтва, яке стильно доповнить весь садовий декор.

Украшенный горшок для цветовДля прикраси квіткового горщика ідеально підійдуть звичайні глиняні горщики. Ціна у них невисока, а матеріал дуже зручний для декорування, на відміну від дешевого пластику. Ще одна перевага глиняних горщиків полягає в тому, що рослини відчувають себе комфортно, перебуваючи в них, а тому що глина матеріал пористий, не буде проблем з пропусканням необхідної кількості повітря. Для того, що б оригінально прикрасити горщик підійдуть будь-які з існуючих видів прикраси, починаючи з декупажу та художнього розпису і закінчуючи кракле. На фото прикладах різних дизайнерських рішень, пропонуємо вам деякі ідеї для прикраси квіткових горщиків і кашло.

Декорування квіткових горщиків за допомогою яєчної шкаралупи в техніці кракле

Декорирование цветочных горшков при помощи  техники кракле

Декорування квіткових горщиків з допомогою техніки кракле

Насамперед, розглянемо, що собою являє таке дивне слово, як кракле. Техніка кракле являє собою декоративне оформлення керамічних виробів «під старовину», створюючи на поверхні виробу візерунки з тріщинок, за допомогою спеціальних засобів. Для створення оформлення за допомогою кракле використовують кракелюрні лаки, ми ж додамо креативу і використовуємо шкаралупу варених яєць. Перед тим як використовувати шкаралупу, її можна пофарбувати в будь-який бажаний колір, або використовувати природну білу і кремову забарвлення. Далі шкаралупу слід промити, знежирити в розчині харчової соди і висушити. Так само, якщо ви не бажаєте фарбувати шкаралупу, можна навпаки, пофарбувати глиняний горщик, що б він поєднувався з природним забарвленням шкаралупи. Після вибору кольору приступаємо до нанесення шкаралупи на горщик. Для цього на поверхню горщика наносимо клей ПВА і акуратно розкладаємо шкаралупу (опуклою стороною вгору), після чого серветкою або шматком паперу придавлюємо її до горщика, що б шкаралупа ретельно приклеїлася і вкрилася сіткою тріщин - кракелюр. Можна грати шириною тріщин, роблячи її більше або менше. Після цього необхідно покрити одержаний орнамент тушшю, а надлишки витерти мокрою ганчіркою. Ну і в кінці прикраси рекомендується розкрити готовий горщик лаком для довговічності такого декору.

Східний стиль декору квіткового горщика

Восточный стиль декора цветочного горшка

Східний стиль декору квіткового горщика

Як і у вищевказаному варіанті прикраси, ми використовуємо декорування квіткового горщика з допомогою техніки кракле, але родзинкою буде східний ієрогліф, значення якого ви самі зможете вибрати. Все що нам потрібно - це яєчна шкаралупа, клей ПВА, ацетон, акрилова фарба і акриловий лак. Починаємо так само, промиваємо і знежирюємо шкаралупу, сушимо її, після чого ретельно вимиваємо горщик і знежирюємо його ацетоном. Після цього фарбуємо горщик потрібний нам колір, який буде поєднуватися як з ієрогліфом, так і зі шкаралупою. Далі вибираємо відповідний східний ієрогліф і наносимо його на поверхню горщика. Коли все висохне, переходимо до нанесення кракле. Для цього на ділянки поряд з символами наносимо клей ПВА і притуляємо шкаралупу, як зазвичай, наминаючи її серветкою або папером. Не забуваємо розкрити одержаний горщик лаком і все, ваш твір мистецтва готово!

Прикраса квіткового горщика з допомогою мозайки

Украшение цветочного горшка с помощью мозайки

Прикраса квіткового горщика з допомогою мозайки

Для того, що б прикрасити горщик таким способом, вам необхідні кольорові скельця, камінчики, клей ПВА, затирка для плитки, лак і пензлик.

Спочатку ви повинні підібрати камінці і скельця різних кольорів (че більше тим краще), при необхідності, спроектувати візерунок на аркуші паперу і потім вже розмітити горщик для відповідного зображення. Далі приклеюємо малюнок з камінчиків на горщик (значно прискорить процес гарячий клей, а не ПВА). Після того, як камінчики приклеяться, приступаємо до нанесення клею для плитки, якою промащують весь горщик. Якщо раптом деякі камінці відпадуть, не варто засмучуватися, їх можна приклеїти через добу, коли затірка остаточно висохне. Через 10-15 хвилин після нанесення затірки, мокрою ганчірочкою можна протерти камінчики, які выпачкались. Через добу після нанесення затірки, горщик розкривається лаком і вважається готовим до використання.

Оформлення квіткових горщиків з допомогою техніки декупажу

Оформление цветочных горшков при помощи техники декупажа

Оформлення квіткових горщиків з допомогою техніки декупажу

Техніка декупажу являє собою нанесення на горщик барвистих картинок, вирізаних з серветок, поліграфічної продукції, тканини і т.д.

Представимо вам покрокову інструкцію нанесення декупажу на квітковий горщик

  1. Поверхня горщика фарбуємо яскравою акриловою фарбою. Бажано щоб фарба була одного кольору.
  2. Вибираємо вподобаний малюнок. Якщо він знаходиться на серветці, вирізаємо підходящу частину і поділяємо серветку на шари (нам потрібен тільки верхній шар).
  3. Накладаємо сухий малюнок на сухий горщик (це важливо). Далі за допомогою пензлика розгладжуємо серветку і наносимо клей ПВА в пропорції з водою 1:1, причому пензлик повинна рухатися від центру до краях малюнка, що б прибрати всі складки і зморшки.
  4. Коли клей висохне, обов'язково розкриваємо горщик лаком.

Прикраса квіткового горщика сизалем

Украшение цветочного горшка сизалем

Прикраса квіткового горщика сизалем

Ще одним дизайнерським рішенням є прикраса квіткового горщика сизалеві ниткою. Для цього нам необхідний всього лише будівельний клей і нитка. Для початку розкриваємо горщик клеєм, після чого акуратно укладаємо сизалеву нитку по колу. Яскравим доповненням такого прикраси вважається сплетена косичка з тієї ж сизалеві нитки. Готову косичку можна приклеїти до обвитому горщика, що створить яскраву композицію виробу.

Квітковий горщик у деревному стилі

Якщо ви хочете незвично прикрасити ваш горщик, такий варіант прикраси вам точно сподобається. Все що потрібно - це тоненькі гілочки, мотузка, мішковина і гарячий клей. Як горщика можна навіть використовувати банку невеликого діаметру. Для початку сплітаємо гілочки одного розміру мотузкою (довжина гілочок повинна бути однаковою і трохи перевищувати висоту горщика). Після цього обертаємо горщик (або банку) мішковиною і фіксуємо кінці мішковини гарячим клеєм. Ну і нарешті, укладаємо на мішковину пов'язані гілочки, зав'язуючи стик «на бантик» мотузкою.

Декорування квіткового горщика ефект патини

Декорирование цветочного горшка эффектом патины

Декорування квіткового горщика ефект патини

Ефект патини являє собою прикрасу в стилі античності, старовини. Зробити античний горщик справа нехитра і дуже просте. Для початку знежирюємо поверхню горщика будь спиртовмісної рідиною і затираємо її наждачним папером із зернистістю 70. Далі недбалими мазками покриваємо поверхню горщика вологостійкої шпаклівкою і даємо їй час висохнути. Зверху шпаклівки наносимо фарбу похмурого або болотного відтінку і затираємо наждачним папером зернистістю 100, ті місця, де шпаклівки надто багато. Ось власне ваш античний горщик і готовий!

Інші варіанти декору квіткових горщиків

Так само квітковий горщик можна прикрасити за допомогою поклажі моху, березової кори, шишок, рукавами старого плетеного светра, гудзиками, однаковими за розміром простими олівцями і т.д. загалом, будь-який підручний матеріал, при наявності фантазії стане яскравою прикрасою для квіткового горщика, головне, що б було бажання і креативне мислення!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!