Термометр для лазні і банна станція: як і де встановити?

Більшість досвідчених банщиків не потребують додаткових приладах для вимірювання вологості і температури в парильні. Їм достатньо власних відчуттів, за якими буде ясно, досить добре протопилась парилка для відпочинку чи ні. Але якщо ви відвідуєте баню рідко і раптом вирішили побудувати її у себе на дачі, знайте, що коли лазня буде готова до використання, то термометр з гігрометром, а краще повноцінна банна станція вам не завадять.

Призначення термометра, гігрометра і банної станції

Термометр для бани

Термометр для лазні

Термометр для лазні

Про термометрі, думаю, говорити не варто, і так ясно для чого він потрібен в парильні. Слід звернути увагу лише на те, що термометри можуть бути ртутними, стрілочними і електронними.

 

Ртутний термометр за принципом дії не відрізняється від звичного всім, кімнатного термометра. Особливість його конструкції тільки в тому, що колба термометра виготовлена з термостійкого високоміцного скла, а для доповнення всього інтер'єру лазні термометр оздоблено деревиною. Дерев'яна обробка термометра зазвичай виготовляється з обробленої липової вагонки незвичайної форми (листочок, тарілка з написом «Не запаривайся» тощо). Перевага ртутного термометра для лазні - підтримання традиційного інтер'єру. Недоліком є той факт, що термометр може розбитися і випаровування ртуті сильно зашкодить вашому здоров'ю, тим більше при високій температурі і вологості в парильні. Звертаємо вашу увагу на те, що аналогом ртутному термометру для лазні є схожий за принципом дії термометра, в якому замість ртуті знаходиться спеціальна органічна підфарбована рідина або галлиевый сплав. Даний вид термометра для лазні здатний вимірювати температуру до 180проС.

Що стосується стрілочного термометра для лазні, його основне призначення полягає у доповненні традиційного російського інтер'єру лазні. Стрілочний банний термометр так само виготовляється з деревини і володіє високою довговічністю. Недоліком стрілочного термометра для лазні є похибка вимірювання температури. Даний вид термометра раціонально використовувати при температурі до 120про, тому що це його максимальний діапазон вимірювання.

Цифровий термометр для лазні є найбільш сучасним варіантом. Його найчастіше використовують власники лазень і саун, тому точність вимірювання складає пів градуса. Звертаємо вашу увагу на те, що вартість цифрового термометра для лазні набагато вище, ніж стрілочного і ртутного, але це виправдовується його якістю, довговічністю і областю застосування (термометр здатний працювати при температурі до 235проЗ). Не бійтеся за те, що цифровий термометр для лазні може розплавитися, тому що він виготовлений з високоміцного термостійкого пластику або навіть нержавіючої сталі.

Гігрометр для лазні

Призначення гігрометра для лазні - контролювати вологість повітря. Спеціальний датчик в гигрометре визначає вологість у парильні і виводить його на спеціальний дисплей. Гігрометр для лазні так само рекомендується придбати, щоб можна було повністю контролювати клімат в парилці і при необхідності робити його придатним для відпочинку.

Гігрометр, як і термометр для лазні може бути декоративно оформлений, тому часто дане обладнання використовують просто, у якості прикраси.

Банна станція

Ще одне нововведення в контролюванні мікроклімату лазні - банна станція. Дане обладнання включає в себе одночасно термометр, гігрометр і навіть барометр. Всі вимірювання виводяться на окремих секціях дисплея і дозволяють максимально точно вимірювати температуру, вологість повітря і тиск в парильні, роблячи відпочинок в лазні більш комфортним! Незважаючи на свою функціональність, банна станція досить компактна і так само може бути оброблена в кращих традиціях російської лазні!

Інші аксесуари для парилки

Як ми вже сказали, крім термометра і гігрометра, в парильні можна так само встановлювати барометр, який вимірює тиск в приміщенні. Дане обладнання корисно для людей із проблемами тиску, яким забороняються певні значення високого або низького тиску. Звертаємо вашу увагу на те, що дешеві барометри не здатні своєчасно вимірювати і відображати різкі перепади тиску, тому якщо даний показник для вас необхідний, рекомендується розщедритися на більш якісну модель.

Так само непоганим доповненням парильні стануть пісочний годинник, які будуть показувати скільки часу ви перебуваєте в парильні (не забуваємо, що оптимальний час має становити не більше 15 хвилин).

Песочные часы для бани

Пісочний годинник для лазні

Ну і не забуваємо про класичних аксесуарах парилки: черпаке з запарником і віниках!

Оптимальна температура і вологість для відпочинку в лазні

Існують стандарти для підтримки оптимальних температур не тільки в парильні, але і в інших кімнатах лазні. Ці стандарти мають наступні значення:

  • Парилка: мінімум 40 проЗ, оптимальне значення 70-90 проЗ, у фінській бані допускається температура понад 100 проС.
  • Роздягальня, передбанник, мийне відділення: 25 проС.
  • Вологість повітря в парильні повинна бути не менш 30% в російській лазні, оптимальною вологістю вважається показник 60 м±10 г води/ 1 літр повітря.

Звертаємо вашу увагу на те, що існує встановлена експериментальним шляхом закономірність для комфортного відпочинку в лазні: чим нижче температури в парильні, тим вище повинна бути вологість, і навпаки.

Місце установки термометра в парилці

Место установки термометра в парилке

Місце установки термометра в парилці

Незважаючи на те, що кожен термометр і гігрометр має свою паспортну похибка, помилка вимірювань може виникнути при неправильному місці розташування обладнання в парильні.

Для більш точних вимірювань температури, термометр рекомендується встановлювати наступним чином:

  • При використанні електронного термометра для лазні, його необхідно встановлювати за межами парильні (у передбаннику), а датчик термометра посередині стіни в парильні. З-за цього електронним термометром не завжди зручно користуватися, тому що б дізнатися температуру, потрібно вийти в передбанник.
  • Ртутний і стрілочний термометр для лазні потрібно встановлювати безпосередньо в парильні. Висота їх установки повинна становити близько 1,5 метра, що зумовлено зручністю контролю над температурою (термометр буде знаходитися на рівні очей).
  • Не рекомендується встановлювати термометр біля дверей, оскільки із-за частого відкриття/закриття дверей температура буде нижчою для датчика.
  • Так само не рекомендується встановлювати термометр для лазні поруч з піччю-кам'янкою, в цьому випадку термометр буде показувати більш високу температуру.

Ось, власне, і все, що хотілося розповісти вам про термометрах і гигрометрах для лазні, а також банних станціях! Звертаємо вашу увагу на те, що при частому відпочинку у власній лазні дане обладнання буде користуватися все меншою популярністю, переходячи від функціонального елемента до декоративного!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!