- Стаття
- Відео
Полив рослин садової лійки
Полив рослин садової лійки є найбільш простим видом догляду за дачними рослинами. Як ви розумієте, в даному випадку полив рослин відбувається вручну за допомогою найбільш популярного садового інвентарю для поливу ділянки - невеликий садової лійки.
Що стосується місткості лійки, то на сьогоднішній день існує маса видів садових лійок різного обсягу. Рекомендується зупиняти свій вибір на 10-літрових пластмасових лейках, тому що вони мають відносно невелику вагу і здатні за один раз зволожити не менше 1 грядки.
При виборі садової лейке необхідно звертати увагу на її конструктивні особливості. Найчастіше чим дешевше лійка, тим незручніше вона у використанні. Рекомендується вибирати садові лійки, мають зручну ручку і довгий носик для поливу. Так само звертайте свою увагу на те, що б лійка була урівноважена в наповненому стані.
Серед достоїнств поливу садових лійкою виділяють:
- Головна перевага садових лійок полягає в тому, що струмінь для поливу є цілеспрямованою, а значить, є можливість поливати конкретні рослини в конкретному місці.
- Наступне гідність садових лійок - дешевизна. Крім того, що ціна лійки є мізерною у порівнянні з цінами наступних видів поливу, так ще й цей спосіб поливу передбачає значну економію водних ресурсів, тому що ви не будете поливати голу грунт, що буває при поливі поливальних установками.
Недоліком поливу рослин садової лійки є повністю ручна праця. Якщо ви володієте великою земельною ділянкою, то полив лійкою буде щодня займати багато часу, тим більш що носити по кілька годин 10-літрову лійку це непотрібні фізичні навантаження.
Підвівши підсумки, можна сказати, що полив рослин лійкою підходить тільки в тому випадку, якщо на території вашої садової ділянки є невеликий, а відпочинок на дачній ділянці для вас стоїть на другому плані.
Полив рослин шлангом
Наступна система поливу рослин - полив водою зі шланга. Даний вид поливу широко використовується дачниками і є найбільш популярним і не менш простим. Все, що потрібно, це приєднати шланг до системи водопроводу.
До вибору шланга пред'являються кілька вимог, основними з яких є міцність і гнучкість шлангу, а так само двухслойность оболонки. Рекомендується набувати шланг в нейлонову оплітку, тому що він задовольняє всі ці вимоги.
Полив рослин шлангом виробляється на великих площах садової ділянки. Що б полив був максимально ефективним, необхідно використовувати спеціальну разбрызгивающую насадку, яка створює цілеспрямований потік води, що імітує поливання садової лійки.
Основними перевагами поливу рослин шлангом є, знову-таки дешевизна здатна, простота поливу, а так само невеликий фізична праця.
Недоліками поливу рослин шлангом є:
- Під час поливу доводиться тягати за собою шланг, який має певну вагу. Дуже часто буває таке, що шланг ламає молоді кущики рослин під час перетягування.
- Якщо поливати сад шлангом без насадки, то сильний струмінь води може вимити рослини або взагалі зламати їх.
- Менш вагомий, але все ж недолік - полив рослин з шланга є поливом вручну, а на сьогоднішній день існує безліч технологій по скороченню ручної праці.
Полив рослин перфорованим шлангом
Перфорований шланг являє собою шланг, мають маленькі отвори на відстані 20 - 30 см, які створюються на рівні початку і кінця грядки. Перфорований шланг можна укладати як на поверхні, так і в ґрунті на глибині 8-10 див. Зробити перфорований шланг своїми руками дуже просто, отвори створюються шилом.
Полив рослин перфорованим шлангом дозволяє значно заощадити водні ресурси, при цьому здійснивши помірний дозований полив рослин.
Перевага поливу перфорованим шлангом полягає в тому, що ручна праця в даному випадку відсутня, все що потрібно - включити воду і насолоджуватися відпочинком на дачній ділянці. Матеріальні витрати так само мінімальні, адже ціна шланга не дуже велика.
До недоліків даної системи поливу рослин є те, що шланг неможливо буде використовувати в інших цілях, оскільки він «продірявлене». Так само слід зазначити, що для поливу рослин перфорованим шлангом необхідно створити магістраль з шлангів, тому що один шланг здатний полити одну, максимум дві грядки.
Слід зазначити, що полив перфорованим шлангом ставитися до вигляду так званого «ледачого» поливу ділянки.
Крапельний полив рослин
Крапельний полив рослин трохи нагадує полив перфорованим шлангом, тільки в цьому випадку шланг підвішується над грядкою (на дерев'яні кілочки). На відміну від перфорованого шланга, в даному випадку отвору не можна робити своїми руками, необхідно купувати спеціальний шланг, який обладнані вмонтованим крапельниці на відстані від 20 до 150 см один від одного. В результаті здійснюється крапельний полив, в якому краплі повільно зволожують грунт рослин, що забезпечує достатню кількість води для кореневої системи.
Переваги крапельного поливу полягають у тому, що дана система поливу рослин передбачає мінімальні витрати водного ресурсу і в той же час дозволяє зволожувати виключно коріння рослин.
Недоліком крапельного поливу рослин є висока вартість спеціального шланга, тому що довжина потрібно в кілька десятків метрів.
Поливальні установки
Якщо ви маєте великий садової територією, яку необхідно поливати, то краще всього використовувати поливну установку.
Даний спосіб поливу рослин являє собою систему з шланга, водопроводу і поливальної головки. Поливальна головка монтується на території поливу, до неї приєднується звичайний шланг, який іншим кінцем приєднуватись до системи водопроводу. В результаті здійснюється полив всієї садової території. Поливальні головки можуть бути різного типу і дальності поливу. Існують кругові поливальні головки, здатні заливати водою місцевість навколо себе на радіус понад 20 метрів, але для дачної ділянки необхідно вибирати більш слабкі установки.
Полив садової території поливальних установками частіше використовується в тому випадку, якщо в саду є великі площі газонної трави, яку необхідно повністю заливати. Якщо ви маєте велику територію городу з грядками, то краще використовувати перфорований шланг або крапельний полив рослин.
Перевага поливних установок це повна відсутність ручної праці і ретельний полив території в радіусі дії. Недоліком є значна витрата водного ресурсу.
Система автоматичного поливу рослин
Ну і останній, найбільш сучасний спосіб поливу рослин-це система автоматичного поливу рослин. Дана система є дорогою і вимагає знання технології монтажу елементів поливу. Система автоматичного поливу рослин являє собою пульт управління, шланг, датчики, електромагнітні клапана і поливальні головки, які взаємопов'язані між собою і становлять єдине ціле.
На сьогоднішній день системи автоматичного поливу стають все більш популярними, оскільки мають наступні переваги:
- Забезпечується автоматичний полив рослин
- Витрати води прагнуть до мінімальним, тому спеціальні датчики відстежують погодні умови і вологість ґрунту, після чого подають сигнал про тривалості поливу рослин.
- Система автоматичного поливу рослин дозволяє більше часу приділяти відпочинку на дачі, ніж повсякденній роботі по догляду за грядками.
Що стосується недоліків даної системи поливу, то головним вважається високі матеріальні витрати на покупку і монтаж обладнання, хоча дані недолік згодом окупається з-за економії води та забезпечення безтурботного відпочинку.
Вище були надані найбільш популярні системи для поливу рослин на дачній ділянці, виберіть підходящу собі і приступайте до монтажу на власному дачному ділянці!