Користь фінської сауни для організму людини

Фінська сауна володіє тими ж корисними якостями, що і російська лазня. Незважаючи на це особливості відпочинку у фінській сауні відрізняються від звичних для нас правил користування російською лазнею. У даній статті ми поговоримо про те, як себе потрібно вести в сауні, чим вона відрізняється від лазні і наскільки просто створити дану споруду у себе на дачі або навіть в квартирі!

Відмінність фінської сауни від російської лазні

Финская сауна

Фінська сауна

Фінська сауна є найбільш вагомим конкурентом усім звичної російської лазні. Відмінність фінської лазні полягає в тому, що температура в парильні може досягати 130-160проС, що значно перевищує температуру в російській лазні. Так само різниця у вологості повітря в парильні: якщо в російській лазні цей показник досягає 90%, то фінська сауна має вологість не більше 20-25%.

Ще однією відмінністю фінської сауни від російської лазні є відсутність віників і запарника, тому що при настільки високій температурі махи віника можуть запросто обпалити шкіру.

Важливо відзначити невелике розходження сауни від лазні. У лазні звичним спорудою для того, що б охолонути після парилки є купіль з холодною водою (іноді навіть крижаний). Що стосується сауни, то фінам більш звичний звичайний басейн з водою кімнатної температури, в якому можна поплавати після парилки.

Так само відмінності можна віднести конструкцію печі-кам'янки. У фінській сауні здійснюється нагрів каменів з допомогою електричної печі або печі на дровах. При цьому камені забороняється обливати водою, тому що в цьому випадку утворюється не прийнятний у фінській сауні пар.

Печь с камнями в сауне

Піч з каменями в сауні

Слід звернути увагу на те, що користь фінської сауни і російської лазні практично однакові, і сам процес відпочинку приносить задоволення в однаковій мірі.

Перед тим, як переходити до протипоказань користування сауною, хотілося б дати вам загальні правила щодо використання фінської сауни (в деяких випадках вони аналогічні російської лазні).

Правила відпочинку в сауні

Отже, що б не нашкодити своєму здоров'ю і якісно попаритися, необхідно виконувати наступні правила по відпочинку в сауні:

  • Не партеся в сауні відразу ж після прийому їжі
  • Не партеся в сауні в стані алкогольного сп'яніння
  • Перебуваєте в сауні не більше 15 хвилин, після чого краще зробити невелику перерву в кімнаті відпочинку
  • У зв'язку з високою температурою в сауні, краще сидіти на рушниках, оскільки нагріте дерев'яне покриття може обпекти шкіру
  • Перед тим, як заходити в кабінку прийміть душ (вода повинна бути теплою) і витріть голову і тіло насухо рушником, інакше при високій температурі може зрости навантаження на судини голови, в результаті чого виникає тепловий удар
  • Здійснювати відпочинок в сауні рекомендується лежачи, але тільки що б ноги розташовувалися трохи нижче голови
  • Під час відпочинку в сауні рекомендується тамувати спрагу з допомогою води без газу або зеленого чаю
  • Після парилки відразу ж прямуйте в душ або басейн, що б обмитися в прохолодній воді (чим холодніше, тим краще для загартування організму, але тільки не перестарайтеся)

Протипоказання до відвідування сауни

Протипоказання до відвідування сауни:

  • Забороняється відвідувати сауну людям, які мають хронічні захворювання внутрішніх органів (особливо якщо хвороби часто загострюються)
  • Забороняється відвідувати сауну людям з онкологічними захворюваннями, а також вагітним жінкам
  • Краще не відвідувати сауну при захворюваннях шкіри, високій температурі або сильної втоми
  • Забороняється відвідувати сауну при захворюванні туберкульозом, а так само гіпертонії
  • Забороняється відвідувати сауну одному. Вам може стати погано в парильні, тому краще, коли в сауну йде кілька чоловік: якщо хтось один втратить свідомість в парильні, ймовірність того, що не виникне летального результату, досить велика.

Фінська сауна в квартирі або на дачі

Якщо ви є любителем попаритися після важких буднів, чому б не зробити фінську сауну у себе вдома?

Власникам дачі рекомендується будувати капітальну фінську сауну, її монтаж не занадто відрізняється по трудомісткості від будівництва російської лазні своїми руками.

Капитальная парилка в сауне

Капітальна парилка в сауні

Так само існує вихід для тих, хто живе в квартирі і не має власної дачі. В цьому випадку можна придбати компактну сауну для квартири, яку не складно встановити і яка не так вже й багато коштує (ціни від 50000 рублів).

Навіть на дачі можна встановити заводську сауну, тому що в цьому випадку ви забезпечите комфортний відпочинок і не потрібно виділяти великої площі для будівництва капітальної сауни, яка спричинить за собою високі матеріальні витрати і трудомістку роботу.

Ще один непоганий варіант - придбати портативну сауну. Вона, звичайно ж, і близько не стоїть з цієї фінською сауною, але все ж її можна брати на дачу і до друзів, головне, що б була розетка!

Портативная сауна

Портативна сауна

Ось, власне, і все, що ми хотіли розповісти вам про користь фінської сауни та особливості її побудови у себе вдома. Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею: створення інтер'єру лазні своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!