Оригінальна ідея: дерев'яний басейн на дачній ділянці

Все частіше і частіше дизайнери стикаються з будівництвом нових, креативних басейнів. Це дозволяє зробити дачну ділянку унікальним, а так само дозволяє максимально гармонійно поєднати капітальний басейн з загальним ландшафтним дизайном. Будівництво незвичайного басейну повинно забезпечити не тільки привабливий вигляд споруди, але і невисокі матеріальні витрати. Ми ж надаємо вашій увазі просту і дешеву, але в той же час креативну ідею створення дерев'яного басейни для дачі своїми руками.

Сутність створення незвичайного басейну

Фото пример деревянного бассейна

Фото приклад дерев'яного басейну

Капітальний бетонний басейн створюють на традиційних дачних ділянках, де особливий садовий стиль не надто сильно виражається. Але якщо ви володієте сільським або пейзажним садовим стилем, наявність бетонного басейну, тим більше, якщо він займає велику площу, навряд чи буде поєднуватися з іншими елементами ландшафтного дизайну. У цій ситуації є два шляхи вирішення проблеми:

  • Підготувати місце на ділянці і купити каркасний або надувний басейн, який легко монтується/демонтується і буде прикрашати ділянку тільки під час купального сезону.
  • Створити незвичайний басейн, оброблений матеріалом, відповідним під певний садовий стиль (якщо сільський стиль - з дерева, пейзажний - прикрашений розписом і рослинністю, тощо).

Як перший, так і другий варіант є досить розумним, але все ж таки ми схиляємося до того, що б дачна ділянка була постійного ландшафтного дизайну і всі споруди оброблені під один садовий стиль. Саме тому зараз ми розповімо, як побудувати дерев'яний басейн своїми руками, що прикрасить кантрі-сад або просто зробить дачну ділянку унікальним.

Технологія будівництва дерев'яного басейну своїми руками

Що б побудувати дерев'яний басейн для дачі достатньо володіти мінімальними навичками роботи по дереву, а так само мати у своєму арсеналі найбільш важливий інструмент: ножівку, молоток, рулетку, будівельний рівень, штикову лопату і т.д.

Отже, для легкості сприйняття інструкції, розіб'ємо всю технологію будівництва дерев'яного басейну на кілька етапів:

Етап 1 - Підготовка будматеріалів

Дерев'яний басейн ми будемо робити у формі восьмикутника, використовуючи дерев'яні щити з оструганных дощок. Відповідно, щитів нам буде потрібно 8 штук. Чим більше ви хочете зробити діаметр басейн, тим довше щити потрібно сколотити. Для виготовлення щитів підбираємо дошки (завтовшки не менше 30 мм) і бруски (50*50 мм або 60*60 мм). З брусків створюємо раму, яку обшиваємо дошками. Звертаємо вашу увагу на те, що дошки повинні бути впритул прибиті один одному (стик в стик), що б забезпечити надійну гідроізоляцію стінок басейну.

Деревянные щиты для бассейна

Дерев'яні щити для басейну

Вид восьмиугольного бассейна

Вид восьмикутного басейну

Етап 2 - Готуємо грунт

Після того, як всі 8 дерев'яних щитів будуть виготовлені, приступаємо до підготовки грунту. Першим ділом визначаємося з місцем розміщення басейну. На обраному місці прибираємо всі чагарники, садовий сміття та інші предмети, що заважають зведення басейну. Як тільки ґрунт буде підготовлена, виставляємо на ній щити у формі восьмикутника, що утворилися точні контури майбутнього дерев'яного басейну. Контури басейну необхідно отчертить на грунті, для подальшого риття котловану. Для розмітки можна використовувати пісок або кілочки з мотузкою. Звертаємо вашу увагу на те, що контури котловану повинні бути на 10-15 см більше, ніж контури самого басейну (для зручності монтажних робіт).

Дерев'яний басейн буде напівукопаний, тому глибина котловану повинна становити близько 2/3 висоти дерев'яного щита. Штиковою лопатою знімаємо необхідний шар грунту, після чого відразу переходимо до наступного етапу - гідроізоляції стінок.

Етап 3 - Гідроізоляція басейну і монтаж стінок

Для гідроізоляції котловану басейну можна використовувати кілька матеріалів, різних за трудомісткості укладання, ефективності гідроізоляції і вартості.

Найбільш простий - обтягнути плівкою котлован. Більш трудомісткий і витратний - звести опалубку і залити бетонні стіни і дно. Найефективніше здійснити гідроізоляцію басейну з допомогою укладання рідкої гуми. В останньому випадку потрібна робота фахівців і найбільші матеріальні витрати, але в теж час рідка гума створить найбільш якісну гідроізоляцію басейну, тому стиків взагалі не утворюється.

Звертаємо увагу на те, що при створенні гідроізоляції чаші, необхідно залишити 3 технологічних отвори: під злив води з басейну (внизу), під злив води переповненого басейну(30 см від верху) і під заливання води в чашу (середина глибини чаші, на протилежній від зливу стінці).

Вибравши варіант гідроізоляції і здійснивши цей захід необхідно переходити до монтажу стінок басейну. Для цього ми знову збираємо всі дерев'яні щити в восьмикутник (тільки в цей раз монтаж здійснюється в самому котловані) і скріплюємо їх між собою. Кріпити дерев'яні щити рекомендується таким же брусом, що використовувався для створення рами щитів. Кріплення повинно здійснюватися щільно за допомогою цвяхів, які потрібно забивати зовні чаші, простеживши за тим, що б вони не вийшли з дошки (інакше можна поранитися).

Так само слід зауважити: незважаючи на те, що гідроізоляції басейну була проведена фінальна гідроізоляція дна басейну в кінці робіт, коли будуть підведені всі комунікації.

Етап 4 - Підводимо комунікації до басейну

Отверстия под коммуникации в чаше бассейна

Отвори під комунікації в чаші басейну

Отже, під час гідроізоляції чаші басейну ми залишили три технологічні отвори, тепер до них треба підвести відповідні комунікації.

Першим ділом проводимо трубу для зливу води. Для цього дно басейну отсыпаем 15-сантиметровим шаром гравію з щебенем. В цьому шарі прокладаємо трубу, другий кінець якої з'єднаний з центральним або власної каналізацією. Звертаємо вашу увагу на те, що труба в чаші повинна виходити на 10-12 см із щебеню, тому надалі дно буде додатково заливатися стяжкою. Так само важливим моментом є ухил труби, він має становити щонайменше 2-3про до каналізації, для забезпечення самопливу води.

Після цього приступаємо до створення захисного зливного отвору (30 см від верху чаші). Від нього необхідно прокласти ще одну зливну трубу, яка буде з'єднуватися з загальним зливом.

Ну і, врешті-решт, підводимо водоподающую трубу. Тут проблем виникнути не повинно, просто протягуємо магістраль від джерела води до створеного отвору.

Етап 5 - Закріплення дерев'яних щитів

Після того, як будуть підведені комунікації, приступаємо до закріплення чаші. Простір між стінками котловану і зовнішніми контурами чаші необхідно засипати щебенем і ретельно утрамбувати, завчасно встановивши дерев'яні розпірки між чашею і стінами котловану (вони запобіжать спотворення кутів басейну). Поверх дренажного шару рекомендується залити бетонний розчин, який і укріпить дерев'яні щити.

Етап 6 - Закінчення будівельних робіт

На цьому етапі необхідно залити дно басейну і вирівняти його. Для цього використовуємо цемент марки М500, який заливаємо шаром близько 10 см, додатково здійснивши армування дна.

Дно необхідно залити під невеликим нахилом (до 6про) до зливної труби, що б забезпечити нормальний злив води. Якщо потрібно, після застигання дна нанесіть ще один тонкий шар цементного розчину, яким вирівняйте всі похибки.

Після цього рекомендується здійснити фінальну гідроізоляцію чаші басейну з допомогою ПВХ плівки, яка є не тільки гарним захистом, але і додасть чаші декоративного голубуватого відтінку.

Етап 7 - Прикраса басейну

Дерев'яний басейн вважається побудованим. Тепер необхідно облагородити його деякими деталями. Дошки зовні захищаємо антисептиком і покриваємо темно коричневою фарбою. В басейн встановлюємо сходи і систему очищення (скімера буде достатньо).

Біля дерев'яного басейну можна встановити вазони з квітами або садові фігурки, що створить абсолютну гармонію ландшафтного дизайну!

Готовый деревянный бассейн для дачи

Готовий дерев'яний басейн для дачі

На цьому технологія будівництва бетонного басейну для дачі своїми руками є закінченою! Як ви бачите, процес трудомісткий, але не особливо складний, тому все можна зробити самостійно. Головне, що потрібно відзначити, це те, що на будівництво незвичайного басейну з дерев'яних щитів потрібно не занадто багато грошей!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!