Як зробити клумбу на воді своїми руками?

Незвичайна ідея для саду - клумба на воді. Здається, що зробити таку прикрасу водойми складно та дорого? Зовсім немає, потрібно лише трохи креативного мислення і кілька підручних засобів, які у вас 100% є! Зараз ми надамо вам кілька ідей, як зробити клумбу на воді своїми руками, а також покажемо всі переваги водних клумб!

Гідність клумб на воді

Встановлювати водні клумби рекомендується на дачних ділянках, які мають невеликий штучний ставок або водоймище. Клумба на воді зможе гармонійно доповнити будь-якої без винятку садовий стиль, головне правильно підібрати розмір клумби, форму і складові рослини.

Клумба на воде как идея для сада

Клумба на воді як ідея для саду

Як не дивно, ця ідея для ландшафтного дизайну існувала ще багато століть тому, а популярність набрала лише у 2009 році, коли її яскраво представили на Фестивалі квітів.

Основними достоїнствами клумби на воді є:

1. Незвичайний декоративний вигляд

2. Креативний елемент ландшафтного дизайну, який рідко де зустрінеш

3. Немає матеріальних витрат на створення

4. Дуже проста технологія виготовлення клумби

5. Крім того, що в клумбі можна висаджувати яскраві квіти, так само дозволяється «заселяти» клумбу овочами, що активно використовується в саду кантрі стилю.

6. У клумбу на воді можна висаджувати абсолютно будь-які рослини (не тільки вологолюбні)

7. Рослини клумбу будуть очищати води, завдяки чому водойма не буде «цвісти», видаючи неприємний запах і залучаючи різних комах

8. Рослини очищають біосистему водойми від надлишку хімічних речовин: аміаку, фосфатів, нітратів і т.д.

9. Водна клумба стане місцем скупчення риб у водоймі, якщо вони є

Як ви бачите, декоративна клумба на воді є досить сприятливим прикрасою садової ділянки, який може одночасно виконувати безліч корисних функцій.

Слід зазначити, що розмір клумби повинен бути відповідним по відношенню до площі водойми, тому що занадто велика клумба займе практично всю площу крихітного водойми і композиція втратить свій привабливий зовнішній вигляд. У протилежному випадку теж мало приємного: непримітна клумба буде безглуздо виглядати на величезному водоймі.

Про всі нюанси створення клумби на воді своїми руками ми зараз і поговоримо!

Ідеї щодо створення клумби на воді своїми руками

Насамперед слід зазначити, що акваклумба може бути як пересувна (вільно переміщатися по всій площі водойми), так і стаціонарна (встановлюватися на одному визначеному місці на весь термін служби).

Акваклумба-кораблик

Акваклумба-кораблик

Так само можна комбінувати ідеї і створити пересувну клумбу з невеликим якорем, який дозволить закріплювати клумбу на певному місці і пересувати її через який-небудь проміжок часу вручну.

Отже, перейдемо до опису кількох варіантів клумб на воді, які вже активно використовуються дачниками.

Що б зробити стаціонарну водну клумбу, необхідно подбати про це на етапі будівництва штучного водоймища. Для цього на бажаному місці в майбутньому ставка встановлюється бетонний стовпчик, висота якого відповідає висотної позначки водної гладі (рівня води у водоймищі). Стовпчик може бути зроблений з чого завгодно - цегляний, залізобетонний, металевий. Головне використовувати якісну гідроізоляцію, інакше прослужить водяна клумба зовсім небагато. Після того, як опора буде встановлено, зверху ставитися вазон з квіткою або просто невеликий горщик, який буде як-б стояти на воді і справляти враження на всіх гостей.

Стационарная клумба на воде

Стаціонарна клумба на воді

Ще один простий варіант для створення стаціонарної клумби на воді своїми руками - помістити на місце майбутньої клумби валун, який має плоску верхівку. Далі, як і в попередньому випадку, на валун встановлюється ємність з декоративними квітами і все, водна клумба своїми руками готова!

Тепер перейдемо до більш цікавого увазі клумб на воді - переміщаються. Основа для таких клумб повинна спокійною триматися на воді і не тонути, тому краще всього використовувати пластикові ємності. Активно застосовують для створення мобільних акваклумб пластикові пляшки, які обрізають і з'єднують між собою в кільце. Так як клумба повинна триматися на воді, рекомендується засипати в ємність не грунт, а гідропоніку, адже вона легше. Зустрічаються пересувні клумби, які представляють собою звичайні кухонні пластикові миски, які декоративно прикрашаються фарбами - це теж непоганий варіант для дачі.

Клумба на воде из пластиковых бутылок

Клумба на воді з пластикових пляшок

Загалом, ви бачите, що зробити клумбу на воді своїми руками досить просто, головне-максимально задіяти свою фантазію і креативне мислення.

Наостанок слід додати, що клумби з квітів, що ростуть на березі водойми руйнують грунт і тим самим трохи погіршують загальний вигляд. Якщо все декоративні рослини помістити на воду, а берег відсипати гравієм або піском, вигляд буде набагато краще і унікальніше!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!