Вибираємо відповідний вигляд садової огорожі для дачної ділянки: переваги дерев'яного, металевого, бетонного паркану, а так само живоплоту

Коли проектується заміський будинок, господарі завжди звертають увагу на гармонію загального декору садових будівель і дуже рідко згадують про те, що садове огорожу виконує функцію не тільки захисту двору, але й доповнення всієї композиції ділянки. Кожен вид огорожі може ефектно вписатися у садовий стиль, тому розглянемо детальніше кожне з популярних існуючих огорож.

Види огорож для приватного будинку

Дерев'яне огородження ділянки

Деревянный забор своими руками

Дерев'яний паркан своїми руками

Дерев'яне огородження дачної ділянки є найбільш популярним варіантом огорожі, оскільки має такі переваги:

  • Дерево - екологічно чистий матеріал, який не шкодить навколишньому середовищу
  • Строк служби деревини, обробленої антисептичними засобами, досягає 15 років
  • Дерев'яні конструкції шикарно вписуються в найбільш популярні садові стилі: англійська і кантрі
  • Дерево легко вступає в комбінації з будь-якими іншими будматеріалами (металом, каменем, цеглою тощо)
  • Догляд за деревом не дуже складний, досить обробляти його захисними засобами, а після них лаком або фарбою
  • Монтаж дерев'яної конструкції здійснюється набагато швидше і простіше, ніж монтаж будь-якого іншого огорожі
  • Дешевизна матеріалу

Паркан з цегли

Цегляна огорожа так само є дуже вдалим варіантом, який доповнить практично будь садовий стиль. Проблема зведення цегельного забору полягає в тому, що необхідно мати навички по кладці цегли та встановлення опалубки для фундаменту, але якщо ви знаєте, як все це робити, тоді обов'язково зводите огорожа з цегли, тому що воно має такі переваги:

  • Висока міцність конструкції
  • Цегляний паркан не вимагає ретельного догляду та захисту
  • Довговічність споруди
  • Цегляна огорожа можна гармонійно доповнювати дерев'яними і металевими вставками на хвіртці і воротах

Так само недоліком цегляного паркану є його висока вартість, з-за чого більшість дачників вибирають більш дешеві варіанти огорожі.

Бетонний паркан

На відміну від цегляної огорожі, бетонні паркани є більш дешевими і в деяких випадках набагато привабливіше. Останнім часом набрали популярність так звані «Євро паркани», які створюються у спеціальних формочках на вибростолах. Гідність Євро-парканів полягає в незвичайному зовнішньому вигляді (візерунки виноградної лози, дикого каменю, цегли в різних колірних гамах), а так само у високій довговічності.

Паркан з металу

Металеву огорожу виглядає привабливо, тільки якщо використовується художня ковка, або листи профнастилу. Якщо використовувати звичайні залізні листи, вид огорожі буде безглуздим і грубим, а це нам не потрібно. Що стосується кованих огорож, хоча вони й привабливі але коштують не малих грошей, тому рекомендується використовувати комбінування кування з деревом або кучерявими рослинами. Паркани з профнастилу є більш дешевим, але так само привабливим і популярним варіантом садової огорожі, яке не складно зробити своїми руками.

Переваги металевих огорож полягає в міцності, довговічності і привабливому зовнішньому вигляді, а ось недолік - це руйнування металу корозією, в результаті чого паркани покриваються іржею і швидко загниває. Тому метал необхідно завчасно покривати антикорозійною речовиною і фарбою, а це додаткові матеріальні витрати.

Паркан з природного каменю

Паркан з природного каменю є найбільш дорогим задоволенням. Хоча зовнішній вигляд такої огорожі є дуже шикарним, рекомендується використовувати природний камінь для викладання стовпчиків, між якими встановлюють дерев'яні прогони або листи профнастилу, таке поєднання заощадить ваші гроші і збереже приємний зовнішній вигляд. Гідність огорожі з природного каменю полягає в міцності, довговічності і елегантності зовнішнього вигляду.

Жива огорожа

Даний вид огорожі вважається найбільш вимогливий у догляді, але і найбільш вишуканим і красивим. Огорожа з рослин не тільки закриє садовий ділянку від зайвих очей, але і захистить двір від пилу, а також сприяє насиченню ділянки киснем. На відміну від попередніх огорож, з рослин можна зробити огорожу різного рівня, що б не тільки захистити територію, але і зробити кордону клумби, зони відпочинку і т.д.

Для невисоких огорож (до 1,2 метра) підійдуть такі рослини, як: низькорослі сорти чубушника, перстач чагарникова, барбарис, мигдаль степовий і т.д.

Якщо ви збираєтеся зробити класичну висоту огорожі (2-2,5 метра) використовувати такі рослини, як: аґрус, тую, дівочий виноград, собачу троянду, липу, рокитник російська, бузок, кизильник блискучий і т.д.

Ось ви і наочно побачили існуючі види огороджень і ознайомилися з їх перевагами. Слід зазначити, що кожне з наданих огорож реально зробити своїми руками, якщо тільки знати покрокову інструкцію з побудови. Тому рекомендуємо вам ознайомитися зі статтею про те, як зробити паркан з профнастилу, дерева та цегли своїми руками!

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!