Все про чипперах: принцип дії, класифікація, популярні виробники і варіант створення своїми руками

У садової ділянки, як і у всього живого і неживого в цьому світі існує «дві сторони медалі». З одного боку ми бачимо красиву, яскраво прикрашену територію, на якій можна затишно відпочивати і збирати корисні овочі і фрукти. Але з іншого боку, згадайте, скільки клопоту було для створення всієї гармонійної композиції? Одним з таких клопітливих завдань є прибирання сміття, що утворилося в результаті «подмарафечивания» саду, а саме гілок, трави і т.д. На сьогоднішній день дуже популярним стає садовий подрібнювач , про який ми зараз і поговоримо.

Садовый измельчительСадовий подрібнювач так само прийнято називати чиппером (англійський варіант) або шредером (німецький варіант). Такий пристрій послужить для того, що б садовий сміття можна було не просто спалити восени (як це прийнято робити), а використовувати як хороше добриво грунту. Це добриво називається компостом, воно є дуже ефективним і сприяє захисту рослин від різних хвороб і шкоди комах. Досвідчені садівники не тільки подрібнюють всі деревні відходи власного саду для компосту, але і спеціально косять траву на полях, які не є їх власністю. Застосування чіппера послужить для того, що б складові компосту швидше дозріли і були відмінної якості (пухкі і поживні).

YouTube Трейлер

Принцип дії чіппера

 

Принцип действия чиппера

Принцип дії чіппера

Чиппер стане дуже корисною технікою для вашого саду, тому полегшиться робота щодо підтримання чистоти на присадибній території. Принцип дії садового подрібнювача полягає в наступному: при попаданні гілок і трави в бункер чіппера, відбувається подрібнення елементів до стану деревної тріски. Сама робота, нагадує дію механізму м'ясорубки. Немає різниці в принципі дії дорогого і дешевого подрібнювача, тому що різниця буде тільки в якості комплектуючих і потужності двигуна. Що стосується розмірів сміття, з яким впорається чиппер, то на вхід у бункер допускається попадання гілок діаметром від 1 до 7 см, в залежності від класу пристрою.

Як влаштований садовий подрібнювач?

Основні елементи садового подрібнювача - це бункер, система подрібнення і двигун. Розглянемо всі ці складові окремо.

Бункер чіппера - невід'ємний елемент пристрою, тому що одна з складових його призначення це в першу чергу безпека. Конструкція бункера не допускає потрапляння в подрібнювач одягу працюючого та його рук. Тому навіть у наипростейших апаратах існує захисна система, яка блокує пристрій при його включенні з відкритим бункером. Саме ця особливість є перевагою заводських чипперов над саморобними, про які ми поговоримо пізніше. Друга складова призначення бункера - місце завантаження сировини для подрібнення. Готова деревна тріска виходь через нижній отвір в мішок або відро.

Система подрібнення - робоча частина чіппера, яка являє собою два ножа або фрезу (ріжучий вал). Подрібнювач, обладнаний ножами, послужить для переробки трави, стебел і гілок діаметром до 3 см Що стосується пристрою з ріжучим валом, воно послужить для подрібнення більш великого деревного сміття - до 8 см в діаметрі. Важливо пам'ятати про безпеку роботи з подрібнювачем, тому не забувайте одягати захисні окуляри та рукавички.

Двигун подрібнювача служить, як ви розумієте, для приведення всього механізму в дію. Існують електричні і бензинові двигуни для чипперов.

Електричні двигуни володіють потужністю до 2,6 кВт. Їх максимально продуктивна робота здійснюється над гілками діаметром не більше 5 див. Перевага електродвигунів в тому, що вони менш галасливі, екологічно нешкідливі, прості в обслуговуванні і на порядок дешевше бензинових двигунів. Недоліком є порівняно маленька потужність і прихильність до джерела електроенергії - розетки.

Що стосується бензинових двигунів, вони більш потужні (до 9 кВт) та існують 2 типів: двотактні і чотиритактні. Останні є більш переважними, тому на відміну від двотактних вони не потребують ретельному дотриманні пропорції масла і палива, а також мають чистіше вихлоп і більш низький рівень шуму. Бензинові двигуни здатні подрібнювати гілки до 9 см в діаметрі.

Ще до важливим складовим садового подрібнювача можна віднести наявність коліщаток, які набагато зручніше, ніж звичні ніжки.

Серед додаткових функцій, корисними вважаються регулювання швидкості обертання системи подрібнення і реверс для самостійної очищення ножів.

Класифікація садових подрібнювачів

Виды садовых измельчителей

Види садових подрібнювачів

У залежності від області застосування чипперов, їх звично поділяти на такі класи:

Аматорські - мають потужність до 1,5 кВт і призначені для подрібнення невеликих гілок (діаметром до 2 см), овочів, гички і трави. Рекомендується купувати аматорські чипперы у молоді сади, тому рослинний світ зазвичай складається з невеликих чагарників і дерев.

Подрібнювачі середнього класу - мають 2,5 кВт - ним двигуном, який може бути як бензиновий, так і електричного типу. Система подрібнення в основному представлена у вигляді сталевого вала з ріжучим механізмом. Чипперы такого класу мають здатність самостійно затягувати гілки в систему подрібнення, що робить роботу безпечніше. Такі пристрої рекомендується купувати в сади, які мають великі старі дерева.

Професійні подрібнювачі , потужністю від 3 кВт, відрізняються від попередніх пристроїв великими габаритами і вагою. Тип двигуна - тільки бензиновий, система подрібнення - фреза. Така техніка здатна не тільки подрібнювати відходи, але і притискати їх, утворюючи мульчу. Середовище застосування професійних подрібнювачів - промислові сади.

Популярні виробники чипперов

На сьогоднішній день існує безліч підприємств по створенню садової техніки, у тому числі і чипперов. Серед них провідними є:
VIKING - австрійська компанія, яка є лідером на ринку садових подрібнювачів. Їх візитна картка - це бункер, який має вигляд трилисника, що сприяє прийому великих гілок без попереднього разламывания. Серед явних відмінностей виділяються широкі колеса, функція автоматичної подачі ну і, власне, вид бункера. Сервісні центри VIKING'а знаходяться у всіх містах-мільйонниках.

AL-KO -німецький виробник чипперов, який так само має власну «фішку». Цією фішкою є обладнання подрібнювача спеціальними напрямними, які сприяють прискоренню подачі матеріалу в систему подрібнення. Так само деякі моделі чіппера AL-KO можуть створювати дрібну стружку, за допомогою спеціальної конструкції системи подрібнення, що включає в себе п'ять лез.

GARDENA - так само німецький виробник садової техніки, яка є досить якісною і довговічною. Чипперы цієї фірми відрізняються тим, що в їх конструкції обладнано відразу дві фрези, службовці для подрібнення великих гілок.

CRAFTSMAN і MTD- американські компанії по виробництву побутових садових подрібнювачів. Моделі таких подрібнювачів мають систему попередньої нарізки і чотири основних ножа. Оригінальним відмінністю даних чипперов є конструкція бункера (він складається з декількох відділів, службовців для завантаження відходів різного типу). Також варто звернути увагу на дуже популярну модель чіппера CRAFTSMAN -«77638», яка оснащена понад потужним двигуном (цілих 11 к.с.), здатним перетворювати пні в деревну тріску.

Як створити садовий подрібнювач своїми руками?

Відразу слід зауважити, що на сьогоднішній день ціна садового подрібнювача не є завищеною і більш логічно купити цей пристрій, ніж створювати своїми руками (тим більше що в цьому випадку витрати можуть вийти на порядок більше). Але якщо все ж якщо причина створення подрібнювача не стосується цілей економії, а тільки через бажання щось змайструвати власноруч, тоді таке заняття буде не тільки приємним, але і корисним для розвитку фантазії.

 

Насамперед, вам буде необхідний двигун. Рекомендується використовувати мотор від циркулярної пили, тому його потужності буде цілком достатньо. Якщо на дачі завалялася стара «циркулярка», то при бажанні можна створити подрібнювач на її базі. Для цього потрібно замінити диск фрезою або ріжучим валом і зверху встановити бункер. Ось і вся робота по створенню чіппера в домашніх умовах. Якщо не подобається ідея з фрезою, тоді можна просто насадити на вал циркулярної пилки відразу кілька дисків (існує саморобний подрібнювач у якого на валу близько 20 дискових пил), відокремивши їх між собою пластиковими шайбами, які так само можна зробити своїми руками.

Якщо у вас є непотрібний мотор від мотоблока, то за допомогою нього так само можна створити непоганий подрібнювач, тим більше, якщо у мотора присутній вал відбору потужності, який може регулювати швидкість обертання лез.

Загалом, при наявності зварювального апарату, невеликої кількості часу і підручних матеріалів можна створити подрібнювач своїми руками, ось тільки за ефективність його дії ніхто не зможе поручитися. Тому все ж рекомендуємо вибирати чиппер від відомих виробників садової техніки, тому що їх якість перевірена часом і мільйонами садівників.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!