Освітлення фасадів приватних будинків як прийом ландшафтного дизайну освітлення

Останнім часом набирає популярності такий прийом ландшафтного дизайну освітлення, освітлення фасадів будівель. Таку практику почали застосовувати власники елітних новобудов, що б додати своєму будинку індивідуальності, на тлі інших, ні чим не відрізняються один від одного будівель. Розглянемо види і особливості різних архітектурних освітлення фасадів.
Освещение фасада

Освітлення фасаду

Види архітектурного освітлення фасадів

Архітектурного освітлення фасадів дизайнери приділяють не малу кількість часу, тому правильно спроектоване освітлення може підкреслити всі визначні пам'ятки будинку і прибрати найменші «косяки».

 

Заливаюче освітлення

Заливающее освещение

Заливаюче освітлення

Коли будівля освітлено від фундаменту до даху - це заповнююче освітлення. Таке освітлення зазвичай використовується для підкреслення історичного минулого особливості стилю будівлі, з допомогою прожекторів різної потужності.

За допомогою приладів, які дають направлений світло, виділяють всі «родзинки» будівлі.

Для підсвічування балконів і карнизів використовуються люмінесцентні лампи, які не мерехтять і миттєво спалахують при включенні.

Слід зауважити, що заливаюче освітлення підходить не для всіх видів будівель. Такий вид освітлення може належати масштабним будівель, які не використовуються в нічний час доби (музеї, собори, історичні пам'ятки). Важливим моментном є матеріал, з якого зроблений фасад, ідеальний варіант - бетонна стіна, яка має чітке відображення. Якщо фасад будівлі має багато скляних вставок, про заливаюче освітлення можна і не думати, тому що скло буде поглинати велику частину випромінюваного світла. Так само не варто забувати про те, що виконавчим органом заливаючого освітлення є прожектори, яких потрібно не так вже й мало. З цього, що б не псувати вигляд близько будівлі, не в якому разі місцевість біля цього будинку не повинна бути голою, тому що всі прожектори зазвичай прикриваються декоративними деревами, кущами та архітектурними об'єктами.

Локальне підсвічування

Локальне підсвічування використовується для освітлення обмеженої частини будівлі, тому ними виділяють тільки найбільш важливі і цікаві архітектурні деталі будівлі (колони, геральдичні символи, таблички). Не варто зловживати локальної підсвічуванням, тому що вона здійснюється за допомогою світильників, які розміщують на фасаді, а їх надмірна кількість зіпсує загальний вигляд будівлі.

Приховане підсвічування

Скрытая подсветка

Приховане підсвічування

Такий вид освітлення надає будівлі унікальності і демонструє красу певних архітектурних ліній і геометрії будівлі.

Види локальної та прихованого підсвічування будівлі

Усього розрізняють три основних види підсвічування - це силуетна, контурна підсвічування і цветодинамика. Розглянемо особливості кожного з видів.

Силуетна підсвічування. За допомогою такого прийому, дизайнери домагаються висловлення геометрії будинку, який знаходиться в темряві, з-за того що заднім фоном служить освітлення. Деталізація будівлі не передбачена, але загальний вигляд виглядає дуже привабливо.

Контурна підсвічування. За допомогою неонових і світлодіодних стрічок виділяється контур фасаду будівлі. Такий світло надає будівлі м'яке сяйво і добре демонструє фризи.

Цветодинамика. З усіх трьох видів підсвічування, цветодинамика є найбільш складним і вимагає втручання фахівців. Такий вид підсвічування являє собою зміна яскравості світла тони палітри, а також ефекту світлових плям і тіней за допомогою прожекторів, світильників і світлодіодних стрічок. Всім цим керує спеціально налаштована програма з певною кількістю режимів.

Особливості освітлення фасаду будівлі

Освещенный фасад здания

Освітлений фасад будівлі

Ви повинні розуміти, що головним достоїнством освітлення фасадів є не краса і унікальність будівлі, а умови для безпечного пересування по дворовій території навколо цієї будівлі. Так само слід звернути увагу на те, що все освітлення має бути взаємопов'язаним і гармоніювати між собою, інакше фасад будівлі, як і ландшафт, близько нього, буде виглядати безглуздо.

Важливим моментом є той факт, що заливаюче освітлення не підходить для одноповерхових приватних додому, оскільки потужні прожектори, розраховані на чималу висоту будівлі, будуть світити у вікна і господарям навряд чи сподобається те, що за їх особистим життям можна буде стежити з вулиці.

З іншими видами підсвічування в приватному будинку можна поекспериментувати. Світлодіодне підсвічування добре виглядає з неоновими світильниками і стробами, тому ваша фантазія може зробити підсвічування будинку унікальною і неповторною.

Так само можна встановлювати світильники з датчиками руху, але встановлювати їх на фасаді так, що промені світла потрапляли на дворову територію. Нерідко господарі будинків направляють світильники так, що б їх світло потрапляло на хвіртку, при цьому лампа запалюється при проїжджючої повз автомобілі або яка пробігає по вулиці собаці і лампа працює набагато частіше, ніж повинна, а це безглуздо зменшує термін її служби і збільшує витрати електроенергії.

І головне, запам'ятайте, в освітленні фасадів будівель існує таке правило - «не перегинай палицю», інакше ваш гарний будинок буде виглядати як безглуздий вбрана ялинка і втратить всі свої архітектурні особливості.

YouTube Трейлер
Так само ознайомтеся з схожою статтею - архітектурне освітлення будівель.

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!