Голландський дизайнер зі світовим ім'ям, Піт Удольф, створив свій стиль ландшафтного дизайну саду, який повністю відрізняється від своїх «колег». Ідея така, що в саду не повинні бути присутніми оригінальні декоративні кущі (підстрижені ідеальною геометричною формою), різні малі архітектурні форми та інші прикраси для саду. Все що потрібно - це рослини, вилучені з дикої природи, які гармонійно доповнюють один одного. Назва такого стилю він дав теж незвичайне - «Нова хвиля». Головне завдання «Удольфского» стилю - надати господарям саду повного спокою, затишку і свободи при знаходженні на садовій ділянці.
Як домогтися максимального ефекту «Нової хвилі»
В ідеї свого стилю Піт Удольф використовував девіз «Максимум ефекту при мінімумі витрат». І в правду, для створення природного стилю не потрібні особливі екзотичні рослини, а навпаки, слід використовувати прості, багаторічні. До них відносяться злаки, багаторічні цибулинні. Ще одне «фішкою» такого стилю є те, що сад виглядає приголомшливо навіть при выцветании всіх рослин.
Що стосується основи композиції, її складають «ромашковидные» багаторічники, молочаї, родовика, очитки і флокси. Висота композиції створюється з допомогою маклейи, катрана і головчатки гігантської. Обсяг надають злакові і зонтичні рослини.
Перевагою «Нової хвилі» є те, що складові композиції досить довговічні, не дорогі і не вимагають ретельного догляду за собою. Все що потрібно - це мульчування грунту і видалення самосіву.
Гра форм і силуетів, як основа стилю «Нової хвилі»
Головним моментом у створенні такого стилю, є не колірна палітра складових композицію рослин, а гармонійне поєднання форм і силуетів рослин. Якщо подивитися уважно на приклади оформлення «Удольфского» стилю, то видно, що кольори так само підібрані з розумом. Не спостерігається яскравих кольорів, таких як червоний, синій, жовтий, а навпаки, переважають постільні відтінки. До таких відтінків відносяться: різні варіанти зеленого, липового, сріблясто-сірого, золотистого і бузкового. І в правду, поєднання таких відтінків у композиції заспокоює, надихає і розслабляє.
Що стосується форм і силуетів рослин, то перевага віддається «кошиках», «парасолькам», «кульок», «ромашок» і т.д. Хоча в окремих випадках спостерігається присутність листя і стебел.
З-за того, що створити безперервну лінію цвітіння такої композиції практично неможливо, саме унікальна форма квітника робить його привабливим круглий рік.
Як вже говорилося, основу квітника складають багаторічники, тому їх потрібно вибирати з не дуже великими квітками, це додасть відчуття легкості. До таких багаторічників відносяться: ромашки, ехінацея, астильби та тысячелетник.
Серед листяних рослин перевагу віддають маклейе, мискантусам і бузульникам. Що стосується «парасольок» і «свічок», то до них відносяться коровяки, наперстянки і посконники.
Візитна картка «Нової хвилі» - злакові. М'які зелені відтінки волоті і листя-стрілок можуть служити плавним переходом від одного виду рослин до іншого. Навіть у зимовий час, сухі стебла злакових красиво виглядають з-під шару снігу. Єдина проблема таких рослин, що вони з часом витісняють інші види рослин, тому необхідно при створенні композиції вкопати навколо їх кореневища агроволокно або шматок жерсті.
Що стосується фону, на якому будуть розташовуватися рослини, то необхідно що б це був сад або перелісок. У разі якщо садовий ділянка маленький і вся композиція розміщується в межах огорожі, не засмучуйтеся, можна прикрасити паркан живоплотом і тоді краса «Нової хвилі» не стане під питання.
Ну і останнім нюансом при виборі місця для квітника є попадання сонячного світла. Якщо промені будуть навскіс падати на квітник, вся краса саду не розкриється, тому ідеальним місцем для рослин буде південно-західна або західна частина ділянки.
Які рослини потрібно вибирати для саду в стилі «Нової хвилі»?
Екзотичні рослини будуть поганим варіантом для природного стилю, тому що за ними потрібен ретельний догляд (а ми говорили, що перевага «Нової хвилі» в простоті догляду) та неприємність того, що рослини не приживуться в даних кліматичних умовах. Тому для нас буде оптимальним варіантом поекспериментувати над комбінацією дикорослих і культурних рослин. Такий прийом буде виглядати природно, дивуючи нас своєю красою.
«Ромашковидные» рослини
З назви рослин можна зрозуміти, як буде виглядати композиція. Для такої групи рослин підійдуть хризантеми, ехінацея, ромашка-королицю, гелениум і т.д. Рослини у формі ромашок будуть поєднуватися зі злаковими і свечеобразными рослинами. Висаджуються «ромашковидные» блоками.
«Парасольки»
Таке простонародне назва утворилася через відповідної форми суцвіття. Популярним прикладом «парасольок» є флокси. Палітра кольорів дуже різноманітна, починаючи від білого і закінчуючи темно-фіолетовим відтінком. Флокси так само хороші тим, що невибагливі до різних кліматичних умов і гармонійно поєднуються з будь-якими видами рослин.
Ще один приклад «парасольок» - це тысячелетники. Останнім часом з'являються нові відтінки суцвіть цих рослин, такі як золотистий, бордовий, рожевий.
Серед інших представників «парасольок» можна виділити:
- Очитки
- Дудник
- Пижмо
«Зонтивковые» слід висаджувати групами-картинками, для створення відкритого простору.
Свічкоподібні рослини
Так само вражаюче виглядають в «Новій хвилі» рослини у вигляді свічок, до яких відносяться:
- Наперстянка
- Шавлія
- Вероникаструмы
- Чистець шерстистий
- Лобелія
Їх теж слід розміщувати групами, бажано великими.
Рослини «Кисті»
Яскравими представниками цієї групи рослин є астильба Тунберга, маклейя і астильба ряболиста. «Кисті» дуже ефектно виглядають в масі і допомагають гармонійно створювати переходи між групами рослин, що складають композицію «Нової хвилі».
Пуговкообразные і кулясті рослини
Відмінність цих рослин - висока «цветоносность». Приклади таких рослин це луки, родовика, астранцію і мордовники. Краса таких рослин здійснюється при найменшому пориві вітру, тоді вони погойдуються і створюють динаміку всієї композиції. Не варто створювати великі групи таких рослин, цілком вистачить невеликої купки на всю композицію.
Рослини - «екрани»
Ця група рослин складається зі злаків. До представників групи відносяться:
- Куничник остроцветковый
- Колосняком піщаний
- Щучник дернистий
- Просо прутевидне
- Ячмінь гривастий
Роль рослин - «екранів» - просвічування композиції на сонце і надання легкості «Нової хвилі».