Приклади ландшафтного дизайну присадибної ділянки
Зараз ландшафтний дизайн, фото приклади якого будуть надані нижче, вражає своєю унікальністю і в той же час простотою. Безліч ідей дозволяє зробити присадибну ділянку красивим і неповторним, а головне, все залежить тільки від вашої креативності.
Садові містки
Головний плюс садових містків - зорове збільшення площі ділянки і надання вашому саду нового, оригінального вигляду. Варто зауважити, що такі містки так само служать в ролі складової прогулянкового маршруту, роблячи його більш виразним і захопливим. Садові містки не надто дорогі, а матеріал, з якого вони робляться, може бути найрізноманітнішим (дерево, метал, камінь). Якщо ви вирішите облаштувати ваш двір такими містками, не пошкодуйте грошей і замовте виріб ручної роботи, тим більше присутній варіант виготовлення містка за вашим власним ескізом!
Сухий струмок
Кращим доповненням для вашого саду, безумовно, можна вважати сухий струмок. Цей прийом ландшафтного дизайну являє собою природні камінчики, викладені у вигляді висохлого русла. Використовують сухий струмок в місцях, де створення штучного водоймища з якихось причин неможливо. Сама ідея родом з Японії, де сухий струмок не тільки дуже популярний, але і вважається, що в ньому закладено якийсь сакральний сенс. Жителі Японії вірять, що якщо сад прикрасити таким декоративним рішенням, то це принесе господарям гармонію і благополуччя в їх будинок. Що стосується створення сухого струмка, то для цього вам буде потрібно ваша фантазія, природні камені і за бажанням кам'яна крихта (за допомогою неї можна зобразити поверхню води). Контури струмочка можна прикрасити не тільки квітами, але й такими декоративними рослинами, як: ялівець, карликова ялина або гірська сосна. Так само можна комбінувати різні прийоми ландшафтного дизайну, в нашому випадку встановивши над сухим струмком садовий місток.
«Запущений» садок
Ще одним оригінальним рішенням для садової ділянки є імітація, так званого, покинутого саду. Ідея полягає в тому, що б створити екосистему, в якій все буде нагадувати шматочок дикої природи. Тут повинні бути присутніми оброслі мохом доріжки, бур'яни, хаотично розміщені всюди, невеликі зарості трави і т.д. Головне що б така екосистема прижилася до місцевих умов, для цього необхідна обов'язкова участь комах і птахів. Тому крім різних рослин, у такому саду повинні знаходитися годівниці для птахів, шпаківні і т.д. Варто зауважити що «запущений» садок - задоволення не дешеве і вимагає обов'язкової присутності спеціаліста при проектуванні ділянки. Так само важливо знати, що всі елементи такої екосистеми повинні доповнювати навколишнє середовище і ні в якому разі не суперечити їй, інакше, незважаючи на свою природність, такий занедбаний саду швидко втратить свій естетичний вигляд.
Світяться камені
Світяться камені - це інновація в області ландшафтного дизайну. Нічний сад повинен бути не тільки красивим, але і безпечним для переміщення по ньому і безпосередньо відпочинку в ньому. Дуже креативним і оригінальним рішенням для освітлення присадибної ділянки є світні камінці. Їх перевага в тому, що вони можуть розташовуватися, де і як завгодно, підкреслюючи і доповнюючи декор садової ділянки. Виготовлені камені з самосветящегося полімерного пластику, якому для нічного освітлення потрібно лише денна зарядка за допомогою енергії сонця. Термін служби у сяючих каменів не обмежений, а значить, один раз вклавши гроші на таке освітлення, ви забудете про витрати на електроенергію. До вагомих плюсів такого освітлення можна віднести те, що камені не піддаються механічним пошкодженням, стійкі до холоду та спеки, легко миються миючими засобами, а також будуть ідеально доповнювати інші види освітлення (стовпові світильники, сонячні світильники, світлодіодні стрічки тощо). І наостанок, хочеться додати, що світяться камені легко зробити своїми руками, для цього вам будуть потрібні природні камінці (відмінний варіант - галька) і люмінесцентна фарба. Все що вам потрібно, це нанести фарбу на камінці і унікальне освітлення для вашого присадибної ділянки готово!