Як правильно вибрати дизайн підпірної стінки?
Перед тим як почати прикрашати підпірну стінку необхідно визначиться з її призначення: або вона буде капітальної (витримувати тиск потужної маси ґрунту), або вона буде легкою (виключно в декоративних цілях).
Відмінність цих видів стінок полягає в матеріалі їх виготовлення. У першому випадку вибирають бетонні або кам'яні споруди з продуманою дренажною системою. Якщо підпірна стінка буде виконувати функцію декоративного елемента саду, її можна зробити з дерев'яних стовпчиків, габіонів або цегли.
Що б зробити вигляд капітальної підпірної стінки більш привабливим, в ландшафтному дизайні використовують такі хитрощі, як прикраса кучерявими рослинами, а для того, що б зробити підпірну стінку багатофункціональною, її так само використовують для терасування ділянки та зонування території.
Легкі декоративні стінки можуть бути підставками для вазонів з квітами, садових фігурок та інших малих архітектурних форм, які яскраво прикрашають садовий ділянку, роблячи підпірну стінку частиною композиції.
Що б правильно вибрати дизайн підпірної стінки необхідно визначитися з тим, який стиль садової ділянки ви віддаєте перевагу зробити, після чого вибирати складові дизайну, які належать даному стилю. Наприклад, якщо ви бажаєте зробити пейзажний стиль, підпірна стінка обов'язково повинна бути прикрашена яскравими квітами і кущами, якщо ви віддаєте перевагу японський садовий стиль, на задньому тлі підпірної стінки висадіть декоративні хвойні дерева.
Для того, щоб прикраса підпірної стінки було незвичайним, надаємо вашій увазі декілька хитрощів ландшафтного дизайну, які можна легко використовувати на своїй дачі.
Оригінально прикраса підпірних стінок своїми руками
Фахівці в ландшафтному дизайні відкрили кілька своїх професійних хитрощів, які ми вам зараз і надамо:
- Підпірна стінка, оброслі мохом, може гармонійно доповнити садовий стиль в старовинному (античному) стилі. Для того, що б мох швидко з'явився на стінці, просто намажте її йогуртом або кефіром і через деякий час ви побачите результат.
- Якщо ви хочете незвично прикрасити підпірну стінку за допомогою квітів, під час будівництва залиште невеликі отвори в стінці і забийте їх землею. Як тільки стінка застигне, в землю посадіть насіння рослин, які розростуться по всій площі опорної стінки.
- Декоративне освітлення ніхто не відміняв. Садові світильники на сонячних батареях не тільки заощадять ваші гроші на освітлення ділянки, але і красиво прикрасять обрис підпірної стінки в нічний час доби.
- Картини, розвішані вздовж підпірної стінки, зроблять садовий ділянку невеликою галереєю, яка зацікавить гостей і додасть унікальності дачній ділянці. Тільки не забуваємо знімати картини в погану погоду, інакше вони прослужать вам всього кілька показів.
- Зробіть зі своєї підпірної стінки цілу композицію садової ділянки, доповнивши будівництво рокарием і невеликим штучними струмочком.
Як ви бачите, варіантів прикраси підпірної стінки досить таки багато, головне проявіть свою фантазію і поповните існуючі уявлення про підпірної стінки за допомогою фото прикладів дизайнерських рішень, які ми вам надамо нижче.
Фото приклади підпірних стінок на ділянці
Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею про те, як зробити терасу своїми рук
ами!