Пристрій і монтаж системи поверхневого лінійного водовідводу на дачній ділянці

На сьогоднішній день позбавлення дачної ділянки від скупчень дощової води є незначною проблемою, яку в силах вирішити будь дачник. Що б більше не бачити на своїй дачній ділянці калюж, необхідно змонтувати поверхневий водовідвід, який може бути як лінійний, так і точковий. У даній статті ми поговоримо про технології монтажу лінійного поверхневого водовідводу.

  • Стаття
  • Відео

Призначення поверхневого водовідведення

Ви запитаєте: «Навіщо взагалі потрібен водовідведення на дачній ділянці?», адже раніше наші предки справлялися і без цього пристосування, і їх життя не було гірше.

Поверхностный линейный водоотвод своими руками

Поверхневий лінійний водовідвід своїми руками

Що б відповісти на дане питання надамо вам декілька причин, по яких калюжах не можна утворюватися на дачній ділянці:

  1. Постійне утворення скупчень води поблизу з будівництвом сприяє зрушенню стін і руйнування несучих конструкцій.
  2. Утворення калюж над підвалом призводить до того, що споруда затоплюється і в ньому утворюється цвіль.
  3. Скупчення води в садовому-городній ділянці території негативно впливає на рослинність території, тому багато рослини гинуть від надлишку вологи.
  4. Скупчення калюж на садових доріжках не дозволить насолоджуватися прогулянкою під присадибної території.

Як ви бачите, негативні наслідки від утворення калюж на дачній ділянці є вагомою причиною для того, що б створити просту, але ефективну систему поверхневого лінійного водовідведення.

Пристрій системи поверхневого лінійного водовідводу

Основні складові поверхневого лінійного водовідведення це дощоприймачі, жолоби, пескоприемники і каналізація.

Устройство системы поверхностного линейного водоотвода

Пристрій системи поверхневого лінійного водовідводу

Жолоби є транспортною магістраллю стікає дощової води, яка в подальшому направляється в каналізацію. Жолоби, як правило, встановлюються на 3-5 мм нижче земної поверхні, що дозволяє не спотикатися про них і захищає решітки жолобів від механічного впливу. На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів пропонує широкий асортимент жолобів різної форми і матеріалу виготовлення. Найбільш популярними є жолоба з полімербетону, морозостійкого пластика та армованого фібробетону. Відмінність між матеріалами виготовлення жолобів полягає в їх термін експлуатації, дорожнечі та стійкості до механічного впливу.

Наступний елемент системи поверхневого лінійного водовідведення це дощоприймачі. Дані пристосування являють собою контейнери з кришкою, що має гратчасту структуру. Дощоприймачі встановлюються в місцях зливу дощової води з дахів будівель. Матеріал виготовлення дощоприймачів може бути як пластик, так і чавун. Найчастіше дощоприймачі використовуються в точкової системи поверхневого водовідведення.

Дождеприменик

Дождеприменик

Що стосується пескоприемников , їх основне завдання полягає у фільтрації дощової води від різного сміття (піску, землі, дрібних камінчиків і т.д.). Як правило, пескоприменики встановлюються перед каналізацією і захищають її від засмічення.

Пескоприемник

Пескоприемник

Каналізація є останньою основною складовою поверхневого водовідведення і служить в якості ємності для скупчення не тільки дощової води, але і фекальних мас, а також решту води, яка використовувалася в побуті.

Крім перерахованих вище елементів системи поверхневого лінійного водовідведення в його пристрій можуть входити придверні піддони, газонні решітки та інші допоміжні елементи, які сприяють ефективному відведенню води з території дачної ділянки.

Матеріали та інструменти для створення поверхневого водовідведення своїми руками

Монтаж поверхневого лінійного водовідводу є досить простою роботою, яка вимагає невеликих навичок будівельної справи і трохи вільного часу.

Що б монтаж системи водовідведення був швидким, необхідно заздалегідь підготувати наступні інструменти і матеріали:

  • Штикова лопата
  • Відбійний молоток
  • Бетонний розчин
  • Кельма
  • Будівельний рівень
  • Молоток і зубило
  • Киянка
  • Елементи поверхневого лінійного водовідводу
  • Кілочки і мотузка

Зібравши всі необхідні матеріали та інструменти, переходимо до справи!

Монтаж поверхневого лінійного водовідведення своїми руками

Технологія монтажу поверхневого лінійного водовідведення своїми руками
YouTube Трейлер

Що б зробити поверхневий лінійний водовідвід своїми руками необхідно виконати наступні пункти:

  1. Створюємо креслення ділянки, на якій вказуємо схему розташування елементів водовідведення. Креслення потрібно створювати в точному масштабі, що б не помилитися з довжиною жолобів. Після того, як креслення буде створений, підбиваємо кошторис і йдемо за покупкою всіх елементів поверхневого лінійного водовідведення.
  2. З допомогою дерев'яних кілочків і мотузки розмічаємо кордону водовідведення. Якщо водовідведення буде проходити за заасфальтованої території, розмічаємо її піском.
  3. Викопуємо траншею під ринви. Якщо жолоба будуть проходити через бетонні стяжки або асфальтовану площадку, то створюємо траншею акуратно відбивши кордону за допомогою відбійного молотка. Як ми вже говорили раніше, в кінцевому результаті решітка жолобів повинна знаходитися на 3-5 мм нижче рівня земної поверхні. Виходячи з цього, глибина траншеї повинна бути наступна: висота жолоба + 10 см подушки з бетонного розчину + 0,5 см. Що стосується ширини траншеї, вона так само повинна бути трохи більше ширини жолоба: з боків жолоби буде створюватися подушка з бетонного розчину (10 см з кожної сторони).
  4. У викопану траншею заливаємо бетонний розчин, створивши 10-сантиметрову подушку знизу і з боків. Бетонну подушку з боків створюємо у вигляді укосів.
  5. В самій нижній точці системи водовідведення встановлюємо пескоприемник. Дотримуємося рівність установки, для цього використовуємо будівельний рівень.
  6. Приступаємо до укладання жолобів. Найчастіше збоку на ринвах вибита стрілка, яка показує напрямок з'єднання жолобів між собою. Більшість існуючих жолобів оснащені пазами, тому кріплення елементів між собою не повинно скласти праці. Стики між жолобами за необхідності закладаємо герметиком (деякі моделі цього не потребують).
  7. Коли транспортна магістраль водовідведення з жолобів буде створена, з допомогою перехідників і патрубків з'єднуємо жолоба з пескоуловителем, а потім з каналізацією. Звертаємо вашу увагу на те, що пісковловлювачі мають спеціальні отвори, в які монтується патрубок. Ці отвори можуть бути заглушені пробкою або вигравірувані візерунком на бетонному виробі. В останньому випадку отвір необхідно буде вибити, використовуючи молоток і зубило (як показано у відео-уроці).
  8. Ну і, врешті-решт, поверх встановлених жолобів укладається решітка і система поверхневого лінійного водовідведення готова до експлуатації. Звертаємо вашу увагу на те, що якщо ви використовуєте в якості водовідведення пластикові жолоби, то грати необхідно встановлювати до укладання жолобів в розчин. В цьому випадку сітка захистить жолоба від деформацій, які будуть утворюватися при застиганні бетонного розчину.

На цьому технологія монтажу поверхневого лінійного водовідведення своїми руками вважається закінченою! Як ви бачите, нічого складного немає, головне час від часу (раз в тиждень-два) чистити пісковловлювач і грати жолобів від сміття і тоді ваша система водовідведення прослужить багато років!

Технологія монтажу поверхневого лінійного водовідведення своїми руками

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!