Де краще побудувати туалет для дачі?
Установка туалету для дачі не складе серйозних труднощів, головне правильно вибрати місце розташування даної будівлі, враховуючи санітарні норми і візуальну картину.
Перша вимога - туалет повинен знаходитися на значній відстані від джерела питної води (колодязі, свердловини), не менш ніж 25-30 метрів. У разі якщо нерівна місцевість, туалет для дачі необхідно розташовувати нижче місця забору води.
Друга вимога схожий з першим, вбиральня повинна бути віддалена від хати і льоху (якщо він є) не менш ніж на 12 метрів.
До третього вимогу необхідно поставитися з підвищеною увагою, оскільки воно полягає в тому, що б розміщення туалету сприяло зручного під'їзду машини-асенізатора до місця відкачування фекальних відходів. Краще всього розташовувати туалет для дачі в кінці садової ділянки, відступивши від огорожі 1-2 метри.
Вибираємо тип туалету для дачі
Існує кілька популярних типів туалету для дачі, а саме:
- Звичайний (традиційний) туалет з ямою. Така будова зустрічається на дачній ділянці найчастіше, оскільки не вимагає особливих труднощів побудови.
- Пудр-клозет, який стане оптимальним варіантом для дачної ділянки, що має близьке розташування грунтових вод, а так само в тому випадку, якщо господарі відвідують дачу в свята і вихідні дні.
- Люфт-клозет, заслуга якого в тому, що його можна розташовувати всередині будинку.
- Торф'яний туалет, є інновацією в області пристосувань для санвузла.
Розглянемо, як зробити кожен з типів туалету для дачі своїми руками.
Традиційний туалет для дачі своїми руками
Принцип побудови самого звичайного туалету для дачі полягає в наступному:
Для початку викопуємо вигрібну яму. Її глибина повинна становити не менш як 2 метри, а ширина 1 метр. Дно ями необхідно підсипати щебенем або піском. Стіни повинні бути вологонепроникними (що б грунтові води не забруднювалися), для цього можна використовувати пластикову бочку з відрізаним дном, старі автомобільні покришки або кладку з цегли.
Як тільки вирішили питання з вигрібною ямою, приступаємо до створення туалетної кімнати. Якщо ви не схильні до столярних робіт, спеціалізовані магазини надають широкий асортимент збірних туалетних кімнат. Якщо все-таки є бажання зробити дану споруду самому, робити це необхідно за допомогою наступних матеріалів:
- Дерев'яний брус розміром 100*100 мм і довжиною 3 м (для спорудження каркасу)
- Дерев'яний брус розмірами 50*50 мм (для сидіння)
- Кілька листів ДСП для обшивки стін
- 1 лист шиферу (дах)
- Саморізи по дереву та шиферні цвяхи
Спершу збираємо каркас туалету для дачі. Распиливаем брус (100*100 мм) для наступних розмірів каркасу: висота 2,1м, довжина 1,5 м, ширина 1м. Кріплення брусків між собою повинно здійснюватися «вполдерева».
Починаємо збирати каркас з підстави. Використовуючи будівельний рівень, необхідно встановити чотири стійки, фіксуючи їх металевими пластинами та гвинтами. Стійки для задньої стінки справах трохи коротше, ніж передні стійки, що б забезпечити скат для даху. Відразу ж встановлюємо і балки для даху.
Далі приступаємо до створення сидіння. Відміряємо 50 см від підлоги і кріпимо до основного брус матеріал, з якого буде зроблено сидіння. На цьому ж рівні відступаючи метр од задньої стінки, робимо другу перемичку та обшиваємо основу сидіння листом ДСП. За допомогою лобзика вирізаємо дірку для стульчака, встановлюємо його і фіксуємо саморізами по дереву.
Переходимо до стінок туалету для дачі. Все що потрібно, це обшити каркас листами ДСП і за бажанням утеплити їх листовим пінопластом або мінеральною ватою.
Ну і, врешті-решт, укладаємо лист шиферу на балки для даху і встановлюємо двері для туалету.
Пудр-клозет для дачі своїми руками
Побудувати пудр-клозет для дачі своїми руками можна за один день. Його перевага полягає в тому, що відсутня потреба у вигрібній ямі (каналізації). Недоліком даної споруди є часта чистка туалету.
Конструкція кабінки пудр-клозету майже не відрізняється від вище представленої схеми побудови (звичайного туалету), тому можна використати і її. Єдине що потрібно додати, це 25-30 см ширини будівлі і відкидну кришку стульчака.
Для виготовлення пудр-клозету своїми руками так само необхідно підготувати дві ємності: перша для відходів, друга для сухого торфу (тирси, висушеної землі тощо). Ємність для відходів ставимо під стульчак, другу ємність поруч. Після того як справили нужду, засинаєте відходи торфом і коли ємність наповниться, відправляєте вміст в компостну яму.
Люфт-клозет для дачі своїми руками
Побудова люфт-клозету для дачі своїми руками є більш складним. Явна перевага такого типу туалету для дачі полягає в тому, що його можна облаштувати всередині будинку. Чищення туалету виробляється єдиним способом - за допомогою маші-асенізатора.
Дана схема надасть вам візуальну картину люфт-клозету:
Як ви бачите, унітаз знаходиться всередині будинку, а вигрібна яма зовні.
Що б побудувати даний туалет своїми руками, необхідно викопати вигрібну яму і за допомогою стічних труб з'єднати її з санвузлом всередині будинку. Вигрібну яму необхідно ізолювати за допомогою двох кришок: чавунної (фіксується на рівні землі) і дерев'яної (над перекриттям). Порожнечу між кришками необхідно заповнити теплоізоляційним матеріалом (пінопластом або мінеральною ватою).
Обов'язково обладнайте люфт-клозет вентиляційною системою, що б уникнути скупчення неприємних запахів.
Торф'яний туалет для дачі (біотуалет)
Торф'яний туалет для дачі є якимось нововведенням. Його величезна перевагою полягає не тільки в тому, що відсутня потреба у вигрібній ямі, але і в тому, що фекальні відходи при впливі зі спеціальним торфом перетворюються в дуже хороший компост для городу.
Як ми бачимо, з вигляду торф'яної туалет для дачі нагадує звичайний унітаз, ось тільки на відміну від «фарфорового брата» він виготовлений з ударостійкого, морозостійкого і хімічно стійкого пластика.
Конструкція торф'яного туалету складається з внутрішнього бака для компостної маси, бачка для торфу, ручки дозатора і шланга для відводу рідини.
Що б не було скупчення неприємних запахів в туалеті необхідно обладнати системою вентиляції.
Рекомендуємо до прочитання статтю про те, як спорудити літній душ для дачі своїми руками.