Тканина як матеріал для ландшафтного дизайну за допомогою драпірування своїми руками

Ще з давніх часів для дизайну приміщень були використані різні підручні матеріали: незвичайні корчі з дерева, ковані фігурки і тканини. Що стосується останніх, то процес дизайну приміщень тканинами навіть отримав свою власну назву - драпірування. Здається, що прикрасити кімнату тканинами різного кольору і матеріалу легко і просто? Не зовсім, тим більше, якщо ви бажаєте зробити це унікально. Ясна річ, що садовий ділянка нерозумно прикрашати тканинами, тому що при першому ж дощі вони почнуть пріти і швидко зіпсуються. Але у нас же є різні садові споруди, які так само потрібно прикрашати зсередини. Тому сьогодні ми поговоримо про такому варіанті прикраси садових будівель, як драпіровці своїми руками!

Драпірування тканиною: сутність даного виду дизайну

Драпірування передбачає обтяжку стін приміщення розкішними тканинами, такими як парча, шовк, оксамит і навіть шкіра.

Драпировка в садовом декоре

Драпірування в садовому декорі

Призначення драпірування може бути різне: маскування яких-небудь лисин в дизайні кімнат, зонування території (замість дверей або у великих кімнатах), декоративне оздоблення інтер'єру.

У садовому декорі драпірування використовується для того, що б розкішно і унікально прикрасити різні садові споруди, в яких проводиться відпочинок після важкого робочого дня. Найбільш відповідними спорудами для внутрішньої драпірування є:

Літня кухня. Прикрашена багатими декоративними тканинами кухня буде підвищувати настрій при приготуванні їжі, а так само сприяє комфортному чаювання. Слід зазначити, що всю кухню прикрашати тканиною не рекомендується, краще прикрасити одну стінку, поблизу якої знаходиться меблі для відпочинку.

Применение драпировки в летней кухне

Застосування драпірування в літній кухні

Альтанка. Якщо ви маєте альтанку закритого типу (відкрита не підійде), обов'язково здійсніть драпіровку своїми руками - тоді місце відпочинку додасть більш комфортну і насичену релаксацію.

Применение драпировки в беседке

Застосування драпірування в альтанці

Зони відпочинку. Крім альтанки існують ще патіо, тераси та інші зони відпочинку закритого типу. Так чому б не прикрасити драпіруванням тканин?

Применение драпировки в террасе

Застосування драпірування на терасі

Ось вам і явні приклади того, як драпіровка може брати участь в ландшафтному дизайні садової ділянки! Зацікавив метод дизайну? Тоді переходимо до інструкції з драпіровці своїми руками!

Драпірування своїми руками: покрокова інструкція

Для того що б здійснити драпіровку своїми руками необхідно виконати наступну роботу:

  1. Підбираємо відповідні тканини. Виходячи з типу приміщення і переваг в стилі, вибираємо відповідну тканину. Дуже важливий момент - купуйте трохи більше тканини, ніж вважали за розмірами, тому іноді необхідно зробити нарочные складки або інші дизайнерські рішення, які потребують додатковий витрата матеріалу.
  2. Готуємо стіну. Для цього споруджуємо каркас для нашивки тканин, який складається з дерев'яних тоненьких брусків. Бруски прикручуємо до стіни саморізами або приклеюємо по контуру стіни. Далі на бруски нашиваються листи гіпсокартону або фанери. Ну і, зрештою, на аркуші акуратно приклеюємо тонкі смужки поролону.
  3. Після того як каркас буде підготовлений приступаємо до оббивці тканиною (власне кажучи драпіровці). Тут вже включаємо фантазію і креативне мислення, адже кінцевий результат буде залежати тільки від вас!Тканина або розрізаємо на смуги потрібного розміру, або прибиваємо суцільною смугою. Якщо все-таки утворюються стики тканини, прикриваємо їх рейкою такого ж кольору. Крім звичайних тканин можна використовувати текстильні шпалери, які представляють по суті те ж саме, тільки виготовляються рулонами (а значить, ширина листів буде однакова) і їх ще можна клеїти спеціальним клеєм. Кріплення тканин здійснюється за допомогою степлера (металевими скобами) або непримітними маленькими гвоздиками (зразок шевських). Кріплення тканин повинно здійснюватися зверху. Спочатку кріпимо верх і одну з сторін, потім натягуємо тканину (що б прибрати складки) і кріпимо по черзі інші дві сторони.
  4. Після драпірування приміщення своїми руками можна додатково прикрасити кімнату іншими елементами прикраси: картинами, дзеркалами, різними фігурками, що підходять під загальний дизайн!

Як ви бачите, драпірування своїми руками не представляє нічого складного. За то який інтер'єр зони відпочинку можна самостійно здійснити! Залишилося тільки поговорити про поради, які допоможуть драпірувати ще якіснішим, а також надати вам найбільш цікаві дизайни кімнат з допомогою драпірування.

Поради щодо драпіровці своїми руками

  1. Якщо тканина забруднилася, обробіть її порошком або іншим миючим засобом і змийте.
  2. Використовуйте тканину, невыгорающую на сонці
  3. Тканина для драпіровки своїми руками повинна бути міцна, тому механічний вплив на стіни ніхто не відміняв!
  4. Якщо тканина буде різатися на смуги, обов'язково обстрочите підрізані краю на машинці.
  5. Що б заховати стик під стелею, використовуйте стельовий плінтус відповідного кольору і малюнка.
  6. Не бійтеся здійснювати драпіровку своїми руками без чиєї-небудь допомоги. Це не поклейка шпалер, тут можна й самому легко впоратися.
  7. Маленьке приміщення не рекомендується повністю обтягувати тканиною, тому що це додасть кімнаті безглуздий вигляд. В такому випадку краще обтягнути одну із стінок. Що стосується більшого приміщення - начебто тераси, то тут можна використовувати тканину як основний елемент декору стін і вигляд від цього не зіпсується.
  8. Не використовуйте для зон відпочинку занадто яскраві тони, вони будуть навантажувати очі і не дозволять комфортно відпочити. Відпочинку сприяють м'які пастельні відтінки.

Фото приклади дизайну приміщень з допомогою драпірування своїми руками

h2>

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!