Типи планувань дачної ділянки
Що б спланувати дачну ділянку необхідно правильно користуватися стандартними методами планувань, на основі яких створюються навіть професійні проекти.
На сьогоднішній день прийнято використовувати такі типи планувань, як:
- Кругове планування
- Діагональне планування
- Прямокутне планування
Далі ми розглянемо сутність кожного типу планування дачної ділянки.
Кругове планування
Кругове планування дачної ділянки прийнято використовувати прямокутної на території будь-якого розміру. Сутність кругового планування полягає в тому, що всі садові об'єкти створюються у формі кіл, що перетинаються між собою. Дане рішення створює оригінальний ландшафтний дизайн ділянки при відносно нетрудоемких роботах.
В якості об'єктів для кругового планування рекомендується використовувати:
Якщо накреслити круглі об'єкти на аркуші (а точніше проекті ділянки) не складе складності, то, як же зробити круглі обриси садового об'єкта в реальності? Все дуже просто, для цього можна використовувати дерев'яну рейку довжиною приблизно 1,5 метра і мотузку. Прив'язуємо мотузку до одного кінця рейки, другий кінець вбиваємо в грунт на бажаному ділянці (строго вертикально). Місце установки рейки - середина кола, натягуємо мотузку на необхідну довжину і вручну отчерчиваем територію навколо рейки. В ідеалі повинен вийти більш-менш рівний круг під будівництво садового прикраси.
Кругове планування ідеально підійде для створення незвичайного ділянки з застосуванням дизайнерських прийомів, таких як альпійська гірка, міксбордер на передній частині дачної ділянки, а так само обман зору в саду.
Діагональне планування
Діагональне планування дачної ділянки використовується в тому випадку, якщо дача має невелику площу, як правило, від 4 до 15 соток. Суть діагонального планування полягає в тому, що найбільш важливі та масштабні садові об'єкти розташовуються не прямо до житлового будинку та в'їзду на ділянку, а під нахилом у 45про. Ця хитрість використовується для того, що б візуально збільшити площу дачної ділянки, тому що на очі не будуть потрапляти прямі лінії, по яким легко визначити розмір садового об'єкта.
Крім того, що діагональне планування дозволяє обдурити зір, збільшуючи територію дачі, за допомогою даного типу планування дачної ділянки можна досить незвично доповнити ландшафтний дизайн території.
Прямокутне планування
Ну і останній тип планування дачної ділянки - прямокутне планування, використовується в більшості випадків проектування приватного будинку.
Прямокутне планування є класикою жанру, і якщо ви вирішите використовувати цей тип планування для створення свого дачної ділянки, ви навряд чи пошкодуєте, тому що всі садові споруди та декоративні елементи зручно і компактно розташовані в саду. Ще одна перевага прямокутного планування полягає в тому, що за допомогою нього можна розділити невеликий довгастий ділянку на окремі секції.
Як здійснити планування дачної ділянки своїми руками?
Для того що б здійснити планування дачної ділянки своїми руками, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Створення дизайн проекту дачної ділянки олівцем на аркуші паперу пішло далеко в минуле. На сьогоднішній день більш зручно і просто використовувати спеціальні програми для ландшафтного дизайну, які до того ж і безкоштовні.
- Перед тим як здійснювати планування дачної ділянки ознайомтеся з вже готовими проектами дачних ділянок, прикладів яких повно в інтернеті. Так само можна подивитися оригінальні ідеї щодо планування дачної ділянки в спеціальних журналах.
- Враховуйте всі особливості і недоліки вашого дачної ділянки. Іноді недолік може стати вагомою перевагою дачі. Явний приклад цього: ділянка на схилі, якого всі уникають, хоча в даному випадку можна здійснити масу дизайнерських ідей з ландшафтного дизайну території.
- При плануванні дачної ділянки не приділяйте багато часу матеріалами для будівництва, їх час ще прийде. Головне створіть бажаний проект дачі, а з матеріалами можна і по експериментувати.
- Якщо з якихось причин ви не можете облаштувати ваш дачну ділянку повної композицією ландшафтного дизайну (наприклад, сад каменів або розарій), можна просто створити шматочок декоративної композиції, доповнивши іншими ідеями для саду.
- Здійснюйте планування дачної ділянки, одночасно спираючись на бажаний садовий стиль ділянки, тому що кожен стиль вимагає певну місцерозташування об'єктів у саду.
- Якщо ви створюєте дизайн проект дачної ділянки, всі садові будівлі, споруди та декоративні елементи повинні бути занесені в суворій масштабі на проект, що б не опинитися в становищі, коли переходячи від теорії до початку робіт, ваша похибка не вплинула на майбутню картину місцевості.
- Для планування дачної ділянки своїми руками рекомендується скористатися радами від досвідчених дизайнерів-планувальників, які поділилися з нами деякими тонкощами цього процесу.
Ось і все, що хотілося розповісти вас про типи планувань дачної ділянки, а так само про процесі планування території заміського будинку.
Бажаємо вам удачі та креативних ідей у плануванні дачі своїми руками!