Звертаємо вашу увагу на те, що в нижче поданій календарі усі заходи коротко викладені, для зручності сприйняття інформації. Більш детально ви можете дізнатися про те, як доглядати за газоном в статтях: особливості догляду за газоном протягом року і стрижка газону своїми руками! Так само рекомендуємо ознайомитися зі схожими статтями: як правильно вибрати рулонний газон і види газону для дачної ділянки!
Календар догляду за газоном
Січень. У січні, як і протягом всієї зими, необхідно подбати про те, що б по газону ніхто не ходив, інакше навесні ви побачите ушкодження у відповідних місцях. Так само необхідно забезпечити достатній повітрообмін між корінням газонної трави і навколишнього середовища, для цього потрібно розбивати кірку льоду на газоні (граблями або іншим садовим інструментом). Ще одне важливе зимовий захід по догляду за газоном - захист снігового шару від видування поривами вітру, тому що лежить на газоні сніг захищає траву від морозів.
Лютий. Заходи по догляду за газоном в лютому відповідають січневих заходів. Крім догляду за газоном, у лютому рекомендується здійснити ремонт та обслуговування садової техніки, яка нам знадобиться навесні для догляду за газонної травою: газонокосарка, тример, граблі, сівалки, мотокультиватор і т.д. В даній техніці необхідно замінити пально-мастильні матеріали, наточити ножі, перевірити стан корпусу і цілісність електропроводки, що з приходом весни було все готово.
Березень. З приходом березня починається потепління, тому в цьому місяці догляд за газоном передбачає відведення талих вод, що б вони не застоювалися на газоні і не перенасичували вологою грунт. Звертаємо увагу на те, що газонна трава в березні дуже слабка до механічних пошкоджень, тому ні в якому разі не можна наступати на неї.
Квітень. У квітні температурний режим більш-менш стійкий, тому можна переходити до таких заходів, як весняна підгодівля газону, аерація, розчісування трави (видалення повсті) і ремонт пошкоджених ділянок (реставрація газонного покриття). Так само рекомендується здійснити профілактику лікування газонної трави від грибка, цвілі, моху та інших пошкоджень.
Травень. Практично середина календаря по догляду за газоном. У травні вже тепло, тому необхідно подбати про монтаж системи поливу рослин, а також здійснити першу стрижку газонної трави після зими. Якщо газонна трава після квітневого лікування так і не знайшла здоровий вигляд, необхідно здійснити капітальну реставрацію газону - перекопати пошкоджену місцевість і засіяти нову травосуміш. Звертаємо вашу увагу на те, що нова травосуміш повинна бути такою ж за складом, як і стара, інакше газонна поверхня буде мати кілька відтінків, що виглядає не дуже привабливо.
Червень. Настає літо, і догляд за газоном стає більш відповідальним. Так як в літній період сонячні промені починають припікати, необхідно частіше поливати газон, у вечірній час, але головне не перестаратися - багато води сприяє гниттю газону. Так само додається такий захід по догляду за газоном, як стрижка газону. Висота трави при стрижці повинна бути не менше 4 див. Ще одна літня проблема - бур'яни, їх прибираємо хімічним (гербіцидами) і механічним (вручну) способами.
Липень. Влітку стає все більше, газонну траву необхідно ховати в шар мульчі, яка створюється шляхом залишення скошеної трави на газоні. Висота стрижки газону повинна бути в межах 6-7 см, які дозволять ховатися траві від сонячних променів. Не забуваємо здійснювати аерацію газону, боротьбу з бур'янами і ретельний полив.
Серпень. Все, як і в липні, поливаємо, стрижемо, мульчуємо, здійснюємо аерацію грунту. Догляд за газоном в серпні ускладнений, тому що ближче до осені газон починають пошкоджувати дощові черв'яки, кроти і навіть мурашки (облаштовують мурашники). З кротами боремося використовуючи кротоловки, а що б хробаки не викидали землю, яка притаптывается і пошкоджує газон, створюємо невеликий шар мульчі. Мурашники добре «демонтувати» використовуючи спеціальні хімічні засоби.
Вересень. З приходом осені догляд за газоном зводиться до його удобрення і останньої стрижки. Протягом літа газонна трава може пошкодитися сонячними променями, кротами, бур'янами і т.д., тому у вересні необхідно здійснити предзимнюю реставрацію газонної трави - підсівання травосуміші на пошкоджені ділянки.
Жовтень. У жовтні необхідно здійснити осінню підгодівлю газонної трави. Для цього необхідно використовувати фосфорні і калійні добрива, але ні в якому разі не азотні. Так само у жовтні здійснюємо аерацію грунту і при бажанні в кінці місяця - останню стрижку газону (її так само можна здійснити на початку листопада). Якщо на газонної майданчику немає системи дренажного відведення води, змонтуйте її, інакше з приходом весни буде багато неприємностей.
Листопад. Не дарма українською мовою листопад - «листопад». Саме в цьому місяці спостерігається листопад, який повністю накриває газонну траву. Опале листя необхідно обов'язково прибрати з газону, що б не утворився повсть, який порушує повітрообмін рослин. Якщо в жовтні ви не здійснили останню стрижку газону, зробіть це на початку листопада, але не пізніше. Так само перед зимою необхідно здійснити аерацію грунту.
Грудень. Отже, останній місяць календаря догляду за газоном. У грудні спостерігаються перші снігопади, тому забезпечте захист газонної трави від видування з неї сніжних наносів (встановіть щити) ну і якщо утворюється крижана кірка - розбийте її граблями. Як ми вже говорили раніше, взимку потрібно здійснити ремонт всієї садової техніки, тому вже починаючи з грудня можете приступити до справи.
Ось ми вам і представили календар догляд за газоном, сподіваємося, що дана інформація полегшить і вдосконалить вашу технологію догляду за газоном по місяцях!