Технологія будівництва лазні з керамзитобетонних блоків

Найбільш популярним матеріалом для будівництва лазні є зруб, але через свою дорожнечу більшість дачників шукають більш дешеві аналоги будматеріалів для зведення російської лазні. На сьогоднішній день набирають популярність в будівництві лазень керамзитобетонні блоки. У них маса переваг, порівняно з шлакоблоком, пінобетоном і брусом. Далі ми розглянемо технологію будівництва лазні з керамзитобетонних блоків, а так само надамо вам всі переваги та недоліки даного матеріалу.

  • Стаття
  • Відео

Перевага керамзитобетонних блоків

Баня из керамзитобетонных блоков

Лазня з керамзитобетонних блоків

Керамзит являє собою гранульовану глину, попередньо обпалену в спеціальних печах.

Спочатку керамзит використовували для утеплення стелі, підлоги і даху в лазні, тому даний будматеріал володіє високою теплоємністю і гідрофобністю. Перевага керамзитобетонних блоків полягає в наступному:

  • Екологічно чистий будматеріал
  • Блоки практично не вбирають вологу
  • Вага блоків значно менше, ніж цеглин, що полегшує процес роботи з блоками, а так само витрати на зведення фундаменту
  • Керамзитобетонні блоки добре піддаються обробці
  • Розмір керамзитобетонних блоків може досягати 200*200*400 мм, що значно більше, ніж розмір цегли, а це означає, що процес кладки блоків буде більш швидкий
  • З-за своєї гідрофобності на стіні з керамзитобетонних блоків немає необхідності здійснювати парозиоляцию
  • Існує безліч видів керамзитобетонних блоків, різних по щільності матеріалу і габаритами блоків
  • Керамзитобетонні блоки довговічні
Керамзитобетонный блок

Керамзитобетонний блок

Проекти бань з керамзитобетону

 

Дані проекти лазень можна використовувати для будівництва російської лазні не тільки з керамзитобетону, але і з газоблоку, піноблоку, цегли та шлакоблоку!

Будівництво лазні з керамзитобетонних блоків

Строительство бани из керамзитобетонных блоков

Будівництво лазні з керамзитобетонних блоків

Як і в будівництві будь-якої іншої будівлі, зведення лазні з керамзитобетону починається з фундаменту. Так як керамзитобетон володіє невеликою вагою, то можна використовувати стовпчастий фундамент, створення якого буде менш витратним, ніж створення стрічкового фундаменту.

Якщо ви все ж вирішили стовпчастий фундамент заливати, то підставою під блоки може служити металевий куточок, що зв'язує всі стовпчики в одну конструкцію.

Слід зазначити, що стовпчики так само можна створювати з керамзитобетонних блоків, тільки в цьому випадку матеріал повинен бути повнотілою.

Для кладки стін рекомендується використовувати порожнисті керамзитобетонні блоки, які необхідно додатково перев'язувати металевою сіткою, через кожні два рядка кладки матеріалу.

Армирование кладки

Армування кладки

Що стосується технології створення стелі та даху, про даних заходах ви можете прочитати у відповідних статтях. Утеплення підлоги рекомендується проводити з допомогою керамзитовою подушки. Підлога в лазні з керамзитобетону краще заливати з бетону, а поверх стяжки укласти керамічну плитку.

До стін парильні в лазні з керамзитобетонних блоків пред'являються особливі вимоги. Що б парилка швидко нагрівалася і довго зберігала тепло її необхідно правильно утеплити, використовуючи такий «пиріг»:

  • До стіни з керамзитових блоків набивається дерев'яна обрешітка (бруски необхідно попередньо обробити захисним антисептичним засобом).
  • У проміжки між латами укладається утеплювач (мінеральна вата).
  • Поверх утеплювача фіксується пароізоляція - фольгований матеріал.
  • Зверху фольги набивається дерев'яна контробрешетка, призначення якої - забезпечити якісну вентиляцію між утеплювачем і обробним матеріалом.
  • Поверх обрешетування набивається вагонка

Звертаємо вашу увагу на те, що лазню з керамзитобетонних блоків потрібно якісно утеплювати, інакше за кілька холодних зим, при рідкісної експлуатації лазні, блоки почнуть руйнуватися (внаслідок сильного промерзання стін).

Так само слід зазначити, що технологія будівництва лазні з керамзитобетонних блоків дуже багатьом схожа з технологією будівництва лазні з цегли, тому рекомендуємо ознайомитися з цим матеріалом.

Що стосується інших заходів з облаштування лазні (установка печі, оздоблення інтер'єру лазні тощо), їх можна робити відразу ж після закінчення будівельних робіт, тому пінобетонний блок не дає усадку.

Відео-урок будівництва лазні з керамзитобетону

Що б ви наочно побачили технологію будівництва лазні з керамзитобетонних блоків своїми руками, надаємо вам цей відеоматеріал:

Будівництво лазні з керамзитобетону
YouTube Трейлер

Ось і все, що хотілося розповісти вам про будівництво лазні з керамзитобетону. Рекомендуємо ознайомитися з технологією будівництва каркасно-щитової лазні, яка є хорошим аналогом бані із зрубу!

Будівництво лазні з керамзитобетону

YouTube Трейлер 

Сподобалася стаття? Натисни на найкрасивішу кнопку! Будь першим!