- Стаття
- Відео
Матеріали та інструменти для кладки печі
Звертаємо вашу увагу на те, що існує безліч різних схем цегляної кладки печі для лазні, тому якщо ви вперше вирішили здійснити кладку цегли, рекомендуємо вам вибрати більш простий креслення. Від цього ефективність печі для лазні не дуже зміниться, але за то ймовірність успішного створення печі буде більш високою!
Отже, для цегляної кладки печі своїми руками вам знадобляться наступні матеріали:
- Шамотна цегла (для кладки топки)
- Червоний вогнетривка цегла або природний камінь (для кладки печі-кам'янки і димаря)
- Глина і грубозернистий пісок (для створення розчину)
- Пічне литво (камінна решітка, дверцята піддувала і топки, в'юшки, колодязі для чищення димоходу, чавунна плита, колосник і т.д.)
- Азбестовий шнур
- Бак для нагріву води
- Оцинкований дріт
- Сталевий куточок
- Гідроізоляційний матеріал (руберойд)
- Сталева стрічка
З вище перерахованих матеріалів можна зробити найпростішу цегляну піч для лазні, але для того що б зробити більш функціональний агрегат, будуть потрібні додаткові елементи, зазначені на кресленні.
Інструменти для цегляної кладки печі своїми руками:
- Болгарка з диском по металу і алмазним кругом (для того що б різати цегла)
- Електрична дриль з насадкою-міксером
- Ємність для розчину (краще всього 10-літрове відро)
- Кельма
- Будівельний рівень
- Висок
- Дерев'яна киянка
- Рулетка і маркер
Це найбільш важливі інструменти для кладки печі своїми руками, але список може бути ще більше, залежно від складності проекту.
Креслення, проекти та схеми цегляної кладки печі для лазні
Надаємо вашій увазі найбільш популярні схеми для цегляної кладки банної печі:
Ознайомившись зі схемами цегляної кладки печі, а так само послідовністю і особливостями порядовки, переходимо до основного процесу!
Фото майстер-клас цегляної кладки печі
Технологію цегляної кладки печі дуже складно пояснити словами, тому надаємо вашій увазі процесу цегляної кладки банної печі на основі так званих фото-кроків:
Якщо ви все ж не до кінця зрозуміли, як правильно здійснити кладку цегляної печі своїми руками, ми так само надаємо вашій увазі такі відео-уроки:
Сподіваємося, що надана інформація наочно пояснила вам весь процес цегляної кладки печі для лазні своїми руками. Наостанок хотілося б приділити увагу деяким моментам, пов'язаним з технологією цегляної кладки печі для лазні!
Поради щодо самостійної цегельній кладці печі для лазні
Безліч пічників-новачків допускають прості на перший погляд помилки відносно цегельної кладки печі. Результатом даних помилок є руйнування печі, задимлення всього банного приміщення і що найгірше - виникнення пожежі!
Отже, при цегляній кладці печі для лазні своїми руками, використовуйте наступні рекомендації:
- Під цегляну піч для лазні обов'язково створіть фундамент і здійсните його гідроізоляцію за допомогою руберойду!
- У процесі зведення фундаменту для всієї лазні глину з траншеї збережіть, вона знадобиться для створення розчину при кладці печі.
- Співвідношення глини й піску при створенні розчину для кладки повинна становити 2:1 або 3:1. Що б визначити наскільки хороший вийшов розчину, занурте в нього дерев'яну палицю, на ній має залишитися шар глини приблизно на 2 мм. Якщо шар більше - у розчин необхідно додати пісок, якщо менше - глину.
- При закладці пічного литва в ряди цегли, залишайте підлозі сантиметровий зазор між цеглою і литтям, тому що в процесі розжарювання метал розширюється і може зруйнувати цегляну кладку.
- В процесі цегельній кладці печі ви зіткнетеся з тим, що цеглини або не будуть доходити до кінця ряду, або виступати на кілька міліметрів. Це викликано тим, що цегла поганої якості. Що б виправити становище отпиливайте виступаючі частини болгаркою або робіть шви трохи товщі.
- Часто стикаються з тим, що розміри колосників перевищує розмір підготовленого під них отвори в топці. У цьому випадку рекомендується трохи відпиляти колосник, використовуючи болгарку з диском по металу.
- Здійснювати кладку цегляної печі для лазні необхідно строго по схилу і використовуючи будівельний рівень.
- У місцях поворотів внутрішніх каналів димоходу обов'язково встановлюйте очисні колодязі, оскільки в цих місцях сажа накопичується найчастіше.
- Слідкуйте за тим, що б при кладці печі цеглини не стикалися з пічним литтям. Ці місця необхідно додатково захищати, намотуючи на лиття азбестовий шнур.
- Для кладки топки використовуйте шамотна цегла, він здатний витримати температуру вище 1600проС. Для кладки печі-кам'янки можна використовувати червоний вогнетривка цегла, який здатний зберігати свої фізичні властивості при температурі до 850проС.
- Не експериментуйте з діаметром димоходу, розмірами топки і габарити печі-кам'янки. Всі розміри повинні бути обрані згідно загальних стандартів.
- Якщо поруч з цегляною піччю знаходяться дерев'яні елементи (наприклад, оздоблення інтер'єру лазні з допомогою дошки вагонки), їх необхідно обробити захисними антисептичними засобами, які не тільки запобігають гниття деревини, але і захистять її від самозаймання.
- Ну і головне, про що слід сказати - не зважуйтеся на кладку цегляної печі своїми руками, якщо ви зовсім не маєте досвіду в цій справі. Пам'ятайте, що скупий платить двічі, тому якщо ваша піч буде неправильно побудована, спеціаліст візьме в кілька разів більше грошей на її реконструкцію.
Ось і все, що ми хотіли розповісти вам про те, як правильно здійснити кладку цегляної печі для лазні своїми руками! Сподіваємося, що з даної статті ви дізналися багато нового для себе і самостійна кладка печі стане для вас більш простим заходом!