Особливості оформлення палісадника своїми руками
Оформлювати палісадник своїми руками, необхідно, спираючись на загальний ландшафтний дизайн ділянки, а так само садовий стиль. Використовуючи всі визначні місця та декоративні елементи, а так само загальну колірну гаму дачі необхідно підібрати квіти та декоративні чагарники відповідного відтінку.
Важливим фактором є кліматичні умови на дачній ділянці, тому що від них буде залежати вид рослин (наприклад, троянди не терплять надлишку вологи).
Крім виду рослин для палісадника, необхідно враховувати і декоративну обробку садових меблів, огорожі, хвіртки та фасаду житлового будинку, оскільки вони так само будуть брати участь у гармонировании композиції ландшафтного дизайну.
Якщо ви володієте невеликим дачним ділянкою, а відповідно крихітним палісадником, його можна візуально збільшити, використовуючи обман зору. Наприклад, встановити дзеркала, які будуть відображати наявний палісадник і створювати видимість того, що рослини тягнутися далеко вглиб саду.
Проектування палісадника рекомендується здійснювати в спеціальних програмах для ландшафтного дизайну, тому що вони мають широкий асортимент графічних об'єктів різних рослин. При цьому ви зможете підібрати найбільш підходящі рослини і наочно побачити їх поєднання між собою. Так само перевага програм з ландшафтного дизайну полягає в тому, що багато з них мають довідковий матеріал для кожного об'єкта. Наприклад, ви вибираєте вподобані рослини і програма надають всю необхідну інформацію з приводу догляду за ними, а також сумісності з даними кліматичними умовами.
Далі ми розглянемо найбільш оригінальні та привабливі ідеї для оформлення палісадника своїми руками.
Палісадника в кантрі-стилі
Найбільш часто палісадники використовуються для оформлення саду в стилі кантрі (сільський стиль). І в правду, немає більш красивою композиції, ніж поєднання лучних рослин з побіленою будинком, штакетним парканчиком і колодязем зі зрубу.
В якості рослин для оформлення палісадника кантрі-стилю своїми руками, прийнято використовувати такі однорічники, як: васильки, соняшники (вони є основою композиції) і маки.
Так само рекомендується доповнити палісадник кипарисом, ірисами, тюльпанами, бузком, ромашками та іншими яскраво квітучими декоративними рослинами.
Звертаємо вашу увагу на те, що прогулянка по сільському палисаднику повинна здійснюватися по садових доріжках, вимощеним природним каменем, що композиція не виходила за рамки кантрі-стилю.
Надаємо вашій увазі фото приклади палісадника в кантрі-стилі:
Мальовничий палісадник Клода Моне
Одним з художників, які все віддавали себе не лише живопису, але й садівництва, був Клод Моне. Цей художник настільки любив свій сад в садибі Живерні, що всі рослини росли в незвичайної композиції, яку багато дизайнерів намагаються відновити в різних проектах.
Для створення такого палісадника на своїй дачній ділянці необхідно створити цілісну гармоніює композицію, яка складається з:
- Ампельних рослин у контейнерах, які розташовані відразу на вході в зону палісадника
- Прогулянкової садової доріжки з гравію, яка розділяє палісадник на дві декоративні зони: одна складається виключно з квітів: білі жоржини, червоні айстри, лаванда і рожева космея. Інша ж складається з декоративних чагарників: хеномелес, бузок і навіть соняшник.
- Бордюру садової доріжки, який складається з настурций
- Декоративних арок, що прикрашають всю прогулянкову зону кучерявими рослинами, такими як плетисті троянди і дівочий виноград
- Невисокої огорожі, яку можна зробити з паркану або металевої сітки, що б всі перехожі могли насолоджуватися ландшафтним дизайном ділянки
Геометричний палісадник Мондріана
Піт Мондріан - це відомий нідерландський художник, який заснував такий напрямок, як неопластицизм. Особливостями даного напрямку є сувора геометрична форма предметів, кожен елемент якого пофарбований у яскравий колір (жовтий, синій, червоний, зелений).
Згідно з напрямом неопалстицизм дизайнери надавали таку ідею для оформлення палісадника своїми руками, як геометричний палісадник Мондріана:
Оформити такий палісадник зовсім не складно, проблема тільки в тому, що всі ці яскраві кольори і правильна геометрична форма швидко приїдаються і починають набридати вже через кілька сезонів.
Незважаючи на це, якщо ви все ж хочете здійснити цю ідею у себе в саду, надаємо вашій увазі рослини, чия кольорова гама може підійти:
- Червоні прямокутники: кентрантус, жоржини і сонцецвіт
- Жовті прямокутники: чорнобривці, рудбекія і хризантеми
- Білі прямокутники: маргаритка, иберис і запашний тютюн
- Сині прямокутники: астра кущова, лобелія і петунія.
Так само, якщо ви звернули увагу на ескіз палісадника Мондріана, видно, що не толко палісадник, але й інші об'єкти в саду пофарбовані в той же колір (вхідна хвіртка, будка зліва від вхідних дверей в будинок). Ось якими об'єктами можна доповнити геометричний палісадник Мондріана:
Ну і останнє, це декоративна обробка будинки та огорожі. Що б будинок поєднувався з оформленим палісадником, необхідно прикрасити фасад кучерявими рослинами, такими як: дівочий виноград, в'юнка троянда і плющ. Що стосується парканчика, він, як і в усіх інших випадках має бути невеликої висоти, тільки пофарбований у білий колір (для кращого поєднання) і не повинен мати гострих верхівок.
Сподіваємося, що наші ідеї по оформленню палісадника своїми руками вам сподобалися! Бажаємо вам удачі і побільше креативних ідей у самостійному ландшафтному дизайні дачної ділянки!