Підготовка до будівництва альтанки своїми руками
![Беседка для дачи своими руками Беседка для дачи своими руками](besedka11-650x487.jpg)
Альтанка для дачі своїми руками
Для того що б побудована альтанка прослужила довше і все це час гармонійно доповнювала садовий декор необхідно враховувати наступні рекомендації:
- Застава довговічності альтанки - якісно залитий фундамент і ретельно оброблений матеріал альтанки (якщо дерево то антисептиком, якщо метал - антикорозійним засобом і фарбою).
- Необхідно ретельно підготувати місце, де буде розташовуватися альтанка. Якщо поверхня нерівна обов'язково вирівняйте її. Так само не рекомендується будувати альтанку в низині, тому дощова вода буде стікати в неї і рано чи пізно альтанка почне підгнивати.
- Розміри альтанки вибираються виходячи з кількості мешканців у будинку, а також з урахуванням призначення альтанки: або для усамітнення пари, або для посиденьок компанією.
- Щоб гармонійно вписати альтанку в загальний дизайн території необхідно зробити її зовнішній вигляд таким же, як дизайн житлового приміщення та інших елементів присадибної території. Для цього рекомендується використовувати ідентичний матеріал виготовлення, а прикрашати за допомогою однакових рослин і садових фігурок.
- У разі якщо ви не маєте навичок створення проекту альтанки, а також способів їх прикраси, рекомендується використовувати вже готові приклади, які можна легко знайти в інтернеті.
Як побудувати дерев'яну альтанку для дачі своїми руками: покрокова інструкція
Дерев'яна альтанка є класичним варіантом місця відпочинку. Переваги дерев'яної альтанки наступного ро:
- Довговічність
- Простота догляду
- Дешевизна
- Поєднання з каменем, металом і іншими будматеріалами
- Екологічність матеріалу
- Простота монтажу
Перед тим як приступати до створення дерев'яної альтанки для дачі необхідно накреслити її проект і підрахувати кількість необхідних будматеріалів.
Далі всі дерев'яні елементи альтанки необхідно обробити антисептичними засобами, що захищають від вологи, шкоди комах, самозаймання та інших негативних факторів.
З будматеріалів знадобляться:
- Пісок
- Щебінь Палі
- Цемент
- Арматура
- Дошки
- Дерев'яні бруски 40*40мм
- Саморізи або цвяхи
- Металеві куточки (для кріплення)
- Матеріал перекриття даху (шифер, металопрофіль, полікарбонат і т.д.)
Як тільки проект буде створений, а матеріали і інструменти підготовлені, приступаємо до побудови альтанки своїми руками.
Крок 1 - Зведення фундаменту
![Фундамент для беседки Фундамент для беседки](besedka0.jpg)
Фундамент для альтанки
На сьогоднішній день існує три варіанти фундаменту, які широко використовуються в будівництві: стовпчасті, стрічкові і плитковий фундамент.
В нашому випадку буде застосовуватися стовпчастий фундамент, тому що він є найбільш простим і стійким. Стрічковий фундамент також вважається непоганим варіантом, але він вимагає великих витрат сил і коштів.
Насамперед необхідно розмітити площа майбутньої альтанки, для цього використовується дерев'яні кілочки і мотузка. Після цього на виділеній території знімається шар грунту (не менше ніж на 50 см) і засипається шар піску (10 см) і шар щебеню (10 см), які необхідно ретельно утрамбувати. Решта 30 см ями слід залити бетонним розчином в пропорції 1 частка цементу, піску 3 і 3 щебеню. На розчин укладається гідроізоляційний матеріал - руберойд, поверх якого далі проводиться кладка цегли.
Цегла слід укласти на стовпчики в 3-4 ряди, після чого укладається ще один шар руберойду. Кладка цегли потрібна для того, що б між поверхнею землі і підставою альтанки була невелика повітряна подушка, що запобігає гниття дна альтанки.
Крок 2 - Будуємо каркас альтанки
![Строим каркас беседки Строим каркас беседки](besedka1.jpg)
Будуємо каркас альтанки
Після того, як створили стовпчастий фундамент, переходимо до побудови каркасу альтанки. Для початку збираємо основу з брусків, зшитих дошками за допомогою цвяхів. Далі встановлюємо несучі опори теж з дерев'яного бруска 40*40 мм. Як тільки каркас буде зібраний, зашиваємо його дошками. Крім дощок можна використовувати й інші матеріали, наприклад, гілки для плетіння, декоративну сітку або непрозорі штори.
![Готовый каркас беседки Готовый каркас беседки](besedka-650x410.jpg)
Готовий каркас альтанки
Крок 3 - Встановлюємо дах
Покрівельний матеріал даху необхідно робити таким же, як і на житловому будинку, що б споруди поєднувалися один з одним. Якщо будинок перекритий шифером, каркас даху рекомендується робити під розміри листів, що б не обрізати їх, а просто прибити цвяхами до лагів. Якщо дах будинку зроблена з бітумної черепиці, на каркас альтанки слід спочатку постелити ОСБ плиту, а потім вже клеїти або прикручувати черепицю.
Після того як альтанка своїми руками буде побудована, потрібно облаштувати її столиком і лавочками, а також прикрасити використовуючи живопліт або інші елементи садового декору. Дуже ефектно доповнить альтанку музика вітру, яка додасть під час відпочинку приємний музичний супровід на задньому фоні.
![Готовая беседка для дачи Готовая беседка для дачи](besedka10.jpg)
Готова альтанка для дачі
Металева альтанка для дачі
Перевага металевої альтанки для дачі полягає в її розкішному вигляді і довгому терміні експлуатації. Кована альтанка додасть саду багатий вигляд і приверне увагу гостей. Форма металевої альтанки може бути досить різноманітною: від звичайної прямокутної до восьмикутної.
![Металлическая беседка для дачи Металлическая беседка для дачи](besedka16.jpg)
Металева альтанка для дачі
Матеріал для виготовлення металевої альтанки це профільна труба, яка має невелику вагу (на відміну від металевого куточка), а також досить міцна і надійна. Для того, що б труба не піддавалася корозії, її необхідно завчасно зачистити від іржі, після чого прогрунотовать і пофарбувати.
З'єднання елементів металевої альтанки здійснюється за рахунок зварювання або за допомогою збірних конструкцій. Зварювання всіх елементів можна здійснювати як на місці монтажу альтанки, так і заздалегідь, в цеху. Що стосується збірних конструкцій, такі варіанти альтанок є більш вигідними, оскільки вони мають меншу ціну і легко монтуються/демонтуються.
Стіни металевої альтанки можна зробити так само з профілю, або використовувати популярний на сьогоднішній день сотовий полікарбонат. Останній варіант є набагато краще, оскільки полікарбонат полегшить конструкцію і додасть альтанки естетичний вигляд.
Головний недолік металевої альтанки - подвержение корозії, але якщо ретельно опрацювати всі елементи конструкції грунтовкою і фарбою, цього недоліку можна уникнути.
Для того, що б підкреслити зовнішній вигляд металевої альтанки, необхідно правильно прикрасити її, для цього рекомендується використовувати ковані елементи, в'юнкі рослини, садові ліхтарики, а також дерев'яні вставки в конструкції.
Ідеальне поєднання ціни і якості - альтанка з полікарбонату
![Беседка из поликарбоната Беседка из поликарбоната](besedka18.jpg)
Альтанка з полікарбонату
Останнім часом все більшу популярність набирає стільниковий полікарбонат, з допомогою нього роблять навіси для машини, козирки над вхідними дверима і навіть альтанки. Перевага альтанок з полікарбонату наступні:
- Привабливий вигляд споруди
- Екологічно безпечний матеріал (під час спалаху полікарбонат не виділяє токсини)
- Пожежостійкість
- Висока міцність і еластичність
- Добре пропускає сонячні промені
- Висока стійкість до хімічних речовин, змін температури і механічного впливу
- Відносно невисока ціна матеріалу
- Довговічність
Монтаж альтанки з полікарбонату є дуже швидким і простим процесом, а так як матеріал може приймати різні форми, альтанку так само можна зробити нетрадиційної форми.
Фото приклади дизайну альтанки своїми руками
Для того, що б альтанка, побудована своїми руками, була привабливою, дозволяла затишно відпочити і впадала в очі гостям необхідно включити фантазію і використовувати її по максимуму. Якщо ви не знаєте, як оригінально прикрасити альтанку, надаємо вашій увазі фото приклади дизайну альтанки для дачі своїми руками:
- Приклад найпростішої альтанки для дачі
- Затишна альтанка для дачі своїми руками
- Альтанка для дачі зі зрубу
- Оригінальна альтанка для дачі
Рекомендуємо так само ознайомитися зі статтею як зробити альтанку з барбекю своїми руками!